*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för VB-serie2 2019 LOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VB-serie2 2019 LOK
Arrangörsorganisation: Ludvika OK
Datum: onsdag 12 juni 2019

D17-20

3 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WedmanLudvika OK30:088:27
2Elsa ForsgrenSmedjebackens OK47:19+17:1113:17
3Alma SandOK Malmia57:50+27:4216:14
Karolina DjerfLudvika OKej start
Alva RyttherOK Malmiaej start

D16

3 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma WallmanOK Malmia37:049:51
2Tyra ForsbergValbo AIF42:41+5:3711:21
3Kajsa IvarssonOK Malmia1:08:02+30:5818:05

H16

3 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isaak GustafssonOK Malmia57:5215:23

D14

3 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Judith ForsbergValbo AIF59:3518:40
Lovisa DjerfLudvika OKej start

H14

3 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle WallmanOK Malmia30:339:34
2Nils Arvid WedmanLudvika OK35:09+4:3611:01
3Karl ForsgrenSmedjebackens OK50:30+19:5715:49
André ÖstmanSmedjebackens OKej godkänd

D12

2 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella SandOK Malmia36:4114:43
2Agnes GustafssonOK Malmia37:13+0:3214:56
3Ellen ForsgrenSmedjebackens OK39:12+2:3115:44

H12

2 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Gustav WedmanLudvika OK56:5122:49
2Adrian ÄngegärdLudvika OK59:18+2:2723:48
3Aron SöderholmLudvika OK1:11:18+14:2728:38

D10

2 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viola ForsbergValbo AIF18:178:55
2Meike BronsveldLudvika OK26:58+8:4113:09
Maja HöökLudvika OKej godkänd

H10

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor HöökLudvika OK28:1413:46

Inskolning

2 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hugo DanilsSmedjebackens OK37:2117:32
Anton Säll HolmOK Malmia34:2216:08
Alice BranérLudvika OK19:028:56
Alfred KarlssonLudvika OK34:3516:14
Albin RonkainenLudvika OK38:5218:14
Alma RonkainenLudvika OK35:2716:38
Victor ÄngegärdLudvika OK44:0020:39
Iris SöderholmLudvika OK36:4417:14

U2

2 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma JohanssonLudvika OK26:4910:14
2Nils ForsgrenSmedjebackens OK32:11+5:2212:17
3Alfred ÖhmanLudvika OK34:54+8:0513:19
4Noel ÖstmanSmedjebackens OK35:28+8:3913:32
5Axel SandOK Malmia41:11+14:2215:43

Öppen motion 3

3 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ForsbergValbo AIF1:02:0419:53
Monica SjöbergLudvika OKej godkänd

Öppen motion 5

3 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena WallmanOK Malmia35:389:24
2Jonas SjöbergLudvika OK44:12+8:3411:39
3Klara PetrisiLudvika OK44:26+8:4811:43
4Karin ErikssonSmedjebackens OK53:45+18:0714:10
5Lotta StålSmedjebackens OK54:18+18:4014:19
6Anna-Karin RyttherOK Malmia59:14+23:3615:37
7Arjan BronsveldLudvika OK1:07:00+31:2217:40

Öppen motion 8

4 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1André AnderssonOK Kåre28:166:29
2Henrik PetrisiLudvika OK30:57+2:417:06
3Pär StålSmedjebackens OK32:43+4:277:31
4Pär HöökLudvika OK35:47+7:318:13
5Matilda ErikssonOK Kåre41:48+13:329:36
6Per LovangSmedjebackens OK43:22+15:069:58
7Gustav StålSmedjebackens OK45:58+17:4210:34
8Oscar SjöbergLudvika OK46:46+18:3010:45
9Cecilia DjerfLudvika OK49:04+20:4811:16
10Johan GustafssonOK Malmia51:30+23:1411:50
11Simon SjöbergLudvika OK52:04+23:4811:58
12Andreas ForsbergValbo AIF1:00:15+31:5913:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser