Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3-Dagars 2019, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3-Dagars 2019
Arrangörsorganisation: Norbergs OK
Datum: måndag 17 juni 2019 - onsdag 19 juni 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Öppen motion 1

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe WinqvistNorbergs OK19:0011:10
2Fredrik EricsonFagersta OK22:17+3:1713:06
Hjalmar SvedbergNorbergs OKej start

Öppen motion 5

2 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia ErikssonNorbergs OK28:0812:13
2Lars-Åke BylundFagersta OK30:50+2:4213:24
3Jonas LiljebrandSK Trim/Virsbo31:00+2:5213:28
4Pia SundelinNorbergs OK31:45+3:3713:48
5Melwin LöwdahlNorbergs OK32:01+3:5313:55
6Jan AnderssonNorbergs OK32:38+4:3014:11
7Dennis LarssonSala OK33:59+5:5114:46
8Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo35:40+7:3215:30
9Jan ÅhsNorbergs OK36:59+8:5116:04
10Tage EklundNorbergs OK38:39+10:3116:48
11Hans-Åke GustafssonNorbergs OK39:22+11:1417:06
12Regina LundellNorbergs OK39:37+11:2917:13
13Malin HedbergSala OK41:52+13:4418:12
14Ove BackströmNorbergs OK41:54+13:4618:13
15Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo45:48+17:4019:54
16Lovisa BylundFagersta OK55:18+27:1024:02
17Elisabeth W-ErikssonAvesta OK57:15+29:0724:53
Ludvig BylundFagersta OKej start
Lisbeth EurénAvesta OKej start

Öppen motion 7

3 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik SvedbergNorbergs OK32:239:48
2Thom SandvikAvesta OK32:41+0:189:54
3Lars LundénAvesta OK36:12+3:4910:58
4Aino LeijonAvesta OK36:44+4:2111:07
5Enrico VieroVandrarringen38:56+6:3311:47
6Peter SvenssonAvesta OK39:23+7:0011:56
7Pia JohanssonNorbergs OK40:46+8:2312:21
8Bo-Göran KarlssonAvesta OK43:20+10:5713:07
9Peter KraftSala OK43:52+11:2913:17
10Ragnar ErikssonOK Hedströmmen44:19+11:5613:25
11Annelie SpolanderNorbergs OK44:36+12:1313:30
12Ylva GrapeDalaportens OL45:20+12:5713:44
13Marianne EinarssonFagersta OK48:39+16:1614:44
14Julia WannerIFK Mora OK49:50+17:2715:06
15Johan HageFagersta OK51:16+18:5315:32
16Per-Erik VikNorbergs OK55:07+22:4416:42
17Kenneth JanssonSala OK55:32+23:0916:49
18Gun JanssonSala OK1:05:10+32:4719:44
Östen ErikssonAvesta OKej godkänd
Putte DahlströmNorbergs OKej start

Öppen motion 8

4 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias NyströmNorbergs OK34:027:44
2Oskar KarlssonNorbergs OK38:34+4:328:45
3Cecilia EinarssonVästerås SOK42:34+8:329:40
4Leif MarkfjärdAvesta OK48:25+14:2311:00
5Tomas JonssonVandrarringen49:20+15:1811:12
6Jan GottfridssonNorbergs OK49:22+15:2011:13
7Mats ThunwallFagersta OK49:24+15:2211:13
8Vanda KuthanovaNorbergs OK49:37+15:3511:16
9Lasse SvenssonNorbergs OK52:08+18:0611:50
10Christer LarssonSala OK52:29+18:2711:55
11Lennart MyrehedVandrarringen52:58+18:5612:02
12Anton AugustssonFagersta OK57:16+23:1413:00
Mikael BacklundDalaportens OLej start
Carl-Erik BerglövFagersta OKej start
Maria BylundFagersta OKej start
Mats LundbergDalaportens OLej start
Patrik StrandbergAvesta OKej start
Tomas SundqvistOK Kåreej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser