Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3-Dagars 2019, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3-Dagars 2019
Arrangörsorganisation: Norbergs OK
Datum: måndag 17 juni 2019 - onsdag 19 juni 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Öppen motion 1

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik EricsonFagersta OK13:107:44
2Hjalmar SvedbergNorbergs OK20:09+6:5911:51
3Axel LundellNorbergs OK20:13+7:0311:53
4Frida EricsonFagersta OK25:34+12:2415:02
Signe WinqvistNorbergs OKej start

Öppen motion 5

2 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LiljebrandSK Trim/Virsbo26:5811:14
2Pia SundelinNorbergs OK27:30+0:3211:27
3Cecilia ErikssonNorbergs OK27:44+0:4611:33
4Melwin LöwdahlNorbergs OK28:53+1:5512:02
5Hans-Åke GustafssonNorbergs OK34:25+7:2714:20
6Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo34:41+7:4314:27
7Jan AnderssonNorbergs OK34:48+7:5014:30
8Lovisa BylundFagersta OK35:08+8:1014:38
9Dennis LarssonSala OK35:59+9:0114:59
10Regina LundellNorbergs OK37:40+10:4215:41
11Lars-Åke BylundFagersta OK37:50+10:5215:45
12Jan ÅhsNorbergs OK42:09+15:1117:33
13Tage EklundNorbergs OK43:08+16:1017:58
14Ove BackströmNorbergs OK44:09+17:1118:23
15Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo46:14+19:1619:15
16Per-Olof EinarssonFagersta OK46:45+19:4719:28
17Malin HedbergSala OK48:08+21:1020:03
18Elisabeth W-ErikssonAvesta OK54:08+27:1022:33
Lisbeth EurénAvesta OKej start
Ludvig BylundFagersta OKej start

Öppen motion 7

2 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik SvedbergNorbergs OK30:4412:48
2Pia JohanssonNorbergs OK36:43+5:5915:17
3Lars LundénAvesta OK39:27+8:4316:26
4Julia WannerIFK Mora OK39:38+8:5416:30
5Ylva GrapeDalaportens OL40:19+9:3516:47
6Peter SvenssonAvesta OK41:22+10:3817:14
7Per-Erik VikNorbergs OK41:36+10:5217:20
8Mats BackFagersta OK42:56+12:1217:53
9Östen ErikssonAvesta OK46:08+15:2419:13
10Åsa EnlundSala OK48:16+17:3220:06
11Anna-Karin ErikssonNorbergs OK48:32+17:4820:13
12Marianne EinarssonFagersta OK49:04+18:2020:26
13Elisabet ElmertoftNorbergs OK49:55+19:1120:47
14Bo-Göran KarlssonAvesta OK50:18+19:3420:57
15Johan HageFagersta OK54:47+24:0322:49
Annelie SpolanderNorbergs OKej godkänd
Enrico VieroVandrarringenej start
Thom SandvikAvesta OKej start
Marie ÅsbergOK Hedströmmenej start
Roger ÅsbergOK Hedströmmenej start

Öppen motion 8

4 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar KarlssonNorbergs OK34:377:12
2Mats LundbergDalaportens OL42:31+7:548:51
3Cecilia EinarssonVästerås SOK44:09+9:329:11
4Lasse SvenssonNorbergs OK44:39+10:029:18
5Tomas JonssonVandrarringen45:52+11:159:33
6Jan GottfridssonNorbergs OK46:25+11:489:40
7Mats ThunwallFagersta OK47:04+12:279:48
8Leif MarkfjärdAvesta OK47:32+12:559:54
9Anton AugustssonFagersta OK47:36+12:599:55
10Maria BylundFagersta OK50:35+15:5810:32
11Urban LarssonOK Gipen52:21+17:4410:54
12Lennart MyrehedVandrarringen52:37+18:0010:57
13Carl-Erik BerglövFagersta OK54:10+19:3311:17
14Vanda KuthanovaNorbergs OK56:23+21:4611:44
15Christer LarssonSala OK57:17+22:4011:56
16Robert ÖstlundSäterbygdens OK1:03:19+28:4213:11
17Kurt ErikssonVandrarringen1:07:04+32:2713:58
Mathias NyströmNorbergs OKutgått
Tomas SundqvistOK Kåreej start
Vidar NettelmarkSurahammars SOKej start
Henrik NettelmarkSurahammars SOKej start
Mikael BacklundDalaportens OLej start
Patrik StrandbergAvesta OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser