Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3-Dagars 2019, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3-Dagars 2019
Arrangörsorganisation: Norbergs OK
Datum: måndag 17 juni 2019 - onsdag 19 juni 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Öppen motion 1

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik EricsonFagersta OK18:539:56
2Signe WinqvistNorbergs OK24:50+5:5713:04
3Hjalmar SvedbergNorbergs OK29:00+10:0715:15
4Axel LundellNorbergs OK29:03+10:1015:17

Öppen motion 5

2 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LiljebrandSK Trim/Virsbo33:5814:46
2Dennis LarssonSala OK37:40+3:4216:22
3Cecilia ErikssonNorbergs OK38:25+4:2716:42
4Melwin LöwdahlNorbergs OK38:46+4:4816:51
4Jan AnderssonNorbergs OK38:46+4:4816:51
6Pia SundelinNorbergs OK45:35+11:3719:49
7Lars-Åke BylundFagersta OK47:06+13:0820:28
8Hans-Åke GustafssonNorbergs OK47:32+13:3420:40
9Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo48:59+15:0121:17
10Tage EklundNorbergs OK51:27+17:2922:22
11Ove BackströmNorbergs OK52:09+18:1122:40
12Elisabeth W-ErikssonAvesta OK52:15+18:1722:43
13Lovisa BylundFagersta OK54:30+20:3223:41
14Regina LundellNorbergs OK56:42+22:4424:39
15Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo56:49+22:5124:42
16Jan ÅhsNorbergs OK57:53+23:5525:10
Jerry LarssonSala OKej godkänd
Lisbeth EurénAvesta OKej godkänd
Per-Olof EinarssonFagersta OKej godkänd
William ArvidssonIFK Hedemora OKej godkänd
Ludvig BylundFagersta OKej start

Öppen motion 7

3 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thom SandvikAvesta OK39:2411:35
2Henrik SvedbergNorbergs OK39:33+0:0911:37
3Arvid ErikssonNorbergs OK40:35+1:1111:56
4Hanna ErikssonNorbergs OK46:03+6:3913:32
5Peter SvenssonAvesta OK46:14+6:5013:35
6Lars LundénAvesta OK46:55+7:3113:47
7Pia JohanssonNorbergs OK49:09+9:4514:27
8Julia WannerIFK Mora OK52:07+12:4315:19
9Bo-Göran KarlssonAvesta OK52:55+13:3115:33
10Enrico VieroVandrarringen53:59+14:3515:52
11Annelie SpolanderNorbergs OK58:46+19:2217:17
12Östen ErikssonAvesta OK59:03+19:3917:22
13Per-Erik VikNorbergs OK59:52+20:2817:36
14Putte DahlströmNorbergs OK1:00:25+21:0117:46
15Göran SöderströmDomnarvets GOIF1:03:20+23:5618:37
16Johan HageFagersta OK1:04:38+25:1419:00
17Marianne EinarssonFagersta OK1:04:55+25:3119:05
18Ylva GrapeDalaportens OL1:05:25+26:0119:14
19Lars WisellFagersta OK1:10:29+31:0520:43
20Bengt HanssonSäterbygdens OK1:11:45+32:2121:06
21Hanna MyrehedVandrarringen1:13:07+33:4321:30
Elisabet ElmertoftNorbergs OKej godkänd

Öppen motion 8

5 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias NyströmNorbergs OK41:158:15
2Oskar KarlssonNorbergs OK41:56+0:418:23
3Leif MarkfjärdAvesta OK46:02+4:479:12
4Mats LundbergDalaportens OL46:23+5:089:16
5Mikael BacklundDalaportens OL47:49+6:349:33
6Erik AlmséusIFK Hedemora OK49:32+8:179:54
7Cecilia EinarssonVästerås SOK50:42+9:2710:08
8Mats ThunwallFagersta OK55:24+14:0911:04
9Urban LarssonOK Gipen1:00:21+19:0612:04
10Anton AugustssonFagersta OK1:01:39+20:2412:19
11Lasse SvenssonNorbergs OK1:02:05+20:5012:25
12Tomas JonssonVandrarringen1:03:40+22:2512:44
13Maria BylundFagersta OK1:07:02+25:4713:24
14Lennart MyrehedVandrarringen1:14:59+33:4414:59
15Vanda KuthanovaNorbergs OK1:18:14+36:5915:38
16Kurt ErikssonVandrarringen1:37:46+56:3119:33
17Tomas SundqvistOK Kåre1:42:49+1:01:3420:33
Carl-Erik BerglövFagersta OKej start
Patrik StrandbergAvesta OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser