Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Polis och Brand SM Lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Polis och Brand SM Lång
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: onsdag 18 september 2019

D21P

6 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla NilssonGöteborgspolisens IF51:217:29
2Marielle LarssonStockholmspolisens IF-OL55:50+4:298:09
3Hanna ArnellFalkenbergspolisens IK59:06+7:458:37
4Caroline GreenNorrköpingspolisens GiF59:14+7:538:38
5Cecilia BergfastNorrköpingspolisens GiF1:02:12+10:519:04
6Elina von KrusenstiernaPU Stockholm1:21:31+30:1011:54
Lina BerglundStockholm Nord PIFutgått

H21P

7 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SvenssonJönköpingspolisens SIF52:256:41
2Anders IngemarssonSödra Älvsborg PIF56:59+4:347:16
3Rickard EllströmKarlstadspolisens IF1:05:02+12:378:17
4Henrik LidhageEskilstunapolisens IF1:08:44+16:198:46
5Marcus HanssonNFC IF1:08:48+16:238:46
6Linus UnossonNorrtäljepolisens SIK1:13:28+21:039:22

H21B

7 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan AlmBrandkårens IK Storstockholm54:146:55
2Marcus BeckiusRäddningstjänsten Karlstad1:05:41+11:278:22
3Erik LarssonSödertörns Brandförsvarsförbun1:08:34+14:208:44
4Erik SkåpdalRäddningstjänsten storgöteborg1:12:03+17:499:11
5Martin SahlmenRäddningstjänsten storgöteborg1:21:02+26:4810:20
6Erik GrundströmRäddningstjänsten Karlstad3:16:45+2:22:3125:05

D40P

5 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina HellgrenNorrköpingspolisens GiF46:499:16
2Åsa CarlströmJönköpingspolisens SIF1:09:28+22:3913:45

H40P

6 850 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonas KastenholmStockholmspolisens IFej start

H40B

6 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola CarlénBrandkårens IK Storstockholm52:557:43
2Mathias SwartzRäddningstjänsten Karlstad1:18:48+25:5311:30
3Björn WänströmRäddningstjänsten storgöteborg1:36:58+44:0314:09

D50P

3 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria OlssonStockholmspolisens IF-OL38:189:47
2Anna HofvenstamNorrköpingspolisens GiF39:02+0:449:58
3Gunilla LarssonSödra Älvsborgs PIF40:52+2:3410:27
4Annika LindbergStockholmspolisens IF-OL46:32+8:1411:54
5Kristina LindVänersborgspolisens IF52:21+14:0313:23

H50B

6 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JohanssonRäddningstjänsten storgöteborg44:337:23
2Håkan DahlbäckBrandkårens IK Storstockholm48:34+4:018:03
3Teddy AnderssonRäddningstjänsten storgöteborg48:54+4:218:06
4Mats LjungqvistVäxjöpolisens I & PK53:51+9:188:55
5Peter FogelströmSkövdepolisens IF1:21:25+36:5213:30
Anders HolmqvistBrandkårens IK Storstockholmej godkänd
Stefan AronssonSydnärkespolisenej start

H60P

3 910 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter LundbergStockholmspolisens IF28:257:16
2Jörgen KarlssonStockholm Nord polisidrottsför34:00+5:358:41
3Bengt KärrströmStockholmspolisens IF-OL39:04+10:399:59
4Eje DahlSydnärkespolisen39:27+11:0210:05
5Roland SvenssonSkövdepolisens IF43:03+14:3811:00
6Ove AllanssonSkövdepolisens IF52:33+24:0813:26
7Bo NorbäckStockholmspolisens IF-OL53:20+24:5513:38
8Alf AnderssonSkövdepolisens IF1:06:28+38:0316:59

H60B

3 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart LarssonBrandkårens IK Borås31:598:10
2Ingemar SkaarJönköpings Brandkårs IF33:06+1:078:27
3Leif ÅkerblomBrandkårens IK Storstockholm35:41+3:429:07
4Lennart BjursäterSödertörns Brandförsvarsförbun43:17+11:1811:04
5Anders WilgotssonBrandkårens IK Borås56:19+24:2014:24

H70B

2 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif MathisenEskilstuna Räddningstjänst30:0111:02
2Göran JohanssonSödertörns Brandförsvarsförbun42:41+12:4015:41
3Lars AnderssonBrandkårens IK Storstockholm47:41+17:4017:31
4Lars-Erik SandinBrandkårens IK Borås49:30+19:2918:11
5Sören RandulvRäddningstjänsten storgöteborg1:07:16+37:1524:43

H80B

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bosse AnderssonBrandkårens IK Storstockholm59:2621:51
2Gösta LindblomJönköpings Brandkårs IF1:12:28+13:0226:38

Utmanarklass LångP

5 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas AllanssonSkövdepolisens IF56:5510:33

Utmanarklass LångB

5 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LindenBrandkårens IK Storstockholm39:007:14
2Joakim NybergSödertörns Brandförsvarsförbun48:00+9:008:54
3Daniel KaissidisSödertörns Brandförsvarsförbun1:13:33+34:3313:38
4Mikael HysenRäddningstjänsten storgöteborg3:11:06+2:32:0635:27
Henrik StenbergSödertörns Brandförsvarsförbunej start
Anna LarssonSödertörns Brandförsvarsförbunej start

Utmanarklass KortP

3 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria KärrströmStockholmspolisens IF-OL35:4611:41
2Sabiene KarlssonNorrtäljepolisens SIK43:58+8:1214:22
3Birgitta AugustssonSkövdepolisens IF59:36+23:5019:28
Veronica KnutssonNorrköpingspolisens GiFej start

H75P

3 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Olof NorlinStockholmspolisens IF37:0012:05
2Johnny WallingeNorrköpingspolisens GiF40:45+3:4513:19
3Sture NilssonStockholmspolisens IF-OL47:13+10:1315:25

Utmanarklass KortB

3 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miranda LarssonRäddningstjänsten storgöteborg35:2211:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser