*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för KM Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Sprint
Arrangörsorganisation: Stigmännen Karlshamns OK
Datum: onsdag 12 juni 2019

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D50 | H50 | D60 | H60 | U1 | Ö3 | Ö7

Stigmännen Karlshamns OK

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Arvid OlssonU1 (18)13:2412:31
1Klara OlssonD12 (1)37:3022:03
1Per NilssonH60 (7)25:078:19
1Anna Simonsson-SøndenåD16 (2)28:5211:13
1Mats PeterssonH50 (2)32:0610:37
1Svante LorentzsonH16 (1)25:409:59
1Melker OlssonH14 (3)17:029:15
1Alexia WaldschmidtD14 (1)24:4313:25
1Sigge RobértH12 (1)44:5826:27
1Nellie CarlssonD10 (1)15:0814:08
1Ann ÖhlinD60 (3)24:2412:12
1Ebbe EkenbergH10 (2)14:0913:13
1Ellen AnderssonD21 (6)27:259:04
1Liselott JönssonD50 (1)37:0812:17
1Ola AnderssonH21 (7)18:176:03
2Leonella Leino TenlandU1 (18)14:15+0:5113:19
2Hillevi ErikssonD16 (2)45:00+16:0817:30
2Cecilia FribergÖppen 3 (6)26:38+8:5113:19
2Ann-Sofie RobértD21 (6)29:13+1:489:40
2Malte RobértH14 (3)18:44+1:4210:10
2Gabriel BengtssonH21 (7)21:01+2:446:57
2Lars-Gunnar BengtssonH60 (7)32:03+6:5610:36
2Oskar MolinH10 (2)14:23+0:1413:26
2Inga-Lill WikingssonD60 (3)31:46+7:2215:53
2Per-Ola MelanderH50 (2)35:52+3:4611:52
3Herkules ErikssonU1 (18)14:24+1:0013:27
3Ulla BergqvistD60 (3)45:40+21:1622:50
3David HäggströmH14 (3)29:48+12:4616:11
3Leo HaraldssonÖppen 3 (6)29:18+11:3114:39
3Jacob BengtssonH21 (7)22:56+4:397:35
3Owe NilssonH60 (7)32:37+7:3010:48
3Kati NémethD21 (6)32:31+5:0610:46
4Isak MattssonU1 (18)17:52+4:2816:41
4Eric TenlandÖppen 3 (6)30:56+13:0915:28
4Fredrik BrorssonH21 (7)23:02+4:457:37
4Ann-Sofie BrinkD21 (6)32:34+5:0910:47
4Göran AnderssonH60 (7)39:09+14:0212:57
5Bengt-Göran FrantzH60 (7)44:06+18:5914:36
5Zacharias ÅkerlundH21 (7)25:53+7:368:34
5Sofie EkenbergD21 (6)37:36+10:1112:27
5Bo AssarssonÖppen 3 (6)35:32+17:4517:46
5Alma MolinU1 (18)19:28+6:0418:11
6Bengt BergqvistH60 (7)50:27+25:2016:42
6Lena OlssonD21 (6)47:35+20:1015:45
6Nova JönssonU1 (18)19:37+6:1318:20
6Tomas NilssonH21 (7)26:05+7:488:38
7Ivan RobértU1 (18)19:53+6:2918:34
7Pierre RobértH21 (7)32:57+14:4010:54
8Meja LeandersonU1 (18)20:24+7:0019:03
9Alma EkenbergU1 (18)20:28+7:0419:07
10Alice CarlssonU1 (18)20:32+7:0819:11
11Folke EkenbergU1 (18)20:33+7:0919:12
12Vidar HaraldssonU1 (18)20:46+7:2219:24
13Nellie BengtssonU1 (18)20:48+7:2419:26
14Wilhelm MattssonU1 (18)21:08+7:4419:45
15Matheus ThegeU1 (18)25:23+11:5923:43
16Wille SchönU1 (18)25:24+12:0023:44
17Malin HäggströmU1 (18)26:31+13:0724:46
18Elias GuthuU1 (18)26:35+13:1124:50
Per Inge ErikssonH60 (7)diskvalificerad
Annika FrantzD60 (3)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser