Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcup 190611

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcup 190611
Arrangörsorganisation: Forsa OK
Datum: tisdag 11 juni 2019

Öppen 1

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil SöderkvistForsa OK42:5825:16
2Harry BrunoOK Dellen44:38+1:4026:15
3Sixten NordviForsa OK48:45+5:4728:40

Öppen 3

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Monika NowakForsa OKej godkänd
Lilith WesterströmKlubblösutgått

Öppen 5

2 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martti JokiForsa OK45:5316:59
2Ellen MikaelssonForsa OK49:37+3:4418:22
3Karin GustavssonForsa OK50:05+4:1218:32
4Marita SandbergForsa OK1:03:01+17:0823:20
5Agneta ThorsellForsa OK1:03:20+17:2723:27
6Anna BryngelssonOK Dellen1:08:08+22:1525:14
7Christina BlomHudiksvalls OK1:23:09+37:1630:47
8Ulrika KarlssonForsa OK1:31:49+45:5634:00
8Jörgen JohanssonForsa OK1:31:49+45:5634:00
10Hristo HristoskovForsa OK1:40:35+54:4237:15
Ulla MohlinLjusdals OKej godkänd
Karin AnderssonLjusdals OKej godkänd
Camilla HägglundHudiksvalls OKutgått
Jenny HolmstenForsa OKutgått
Lina HolmstenForsa OKutgått

Öppen 7

2 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars EklundForsa OK36:1513:56
2Wilmer WennbergHudiksvalls OK38:07+1:5214:39
3Mattias HögströmForsa OK40:16+4:0115:29
4Karin ForsgrenForsa OK41:17+5:0215:52
5Christina WestmanHudiksvalls OK46:17+10:0217:48
6Lennart WinbergHudiksvalls OK50:48+14:3319:32
7Jessica ZetterbergHudiksvalls OK52:36+16:2120:13
8Christer EngmanForsa OK53:44+17:2920:40
9Evert BergströmHudiksvalls OK54:00+17:4520:46
10Walter KazmierczakHudiksvalls OK54:10+17:5520:50
11Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK54:39+18:2421:01
12Torbjörn NilssonOK Dellen57:50+21:3522:14
13Leif PerssonLjusdals OK1:06:34+30:1925:36
14Eva EngmanForsa OK1:16:12+39:5729:18
Sören BergströmOK Dellenej godkänd
Rolf KrohnHudiksvalls OKutgått
Hjalmar WennbergHudiksvalls OKutgått

Öppen 8

3 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan ZetterbergHudiksvalls OK38:2111:16
2Karin TrolinForsa OK38:50+0:2911:25
3Ivan SöderqvistLjusdals OK43:10+4:4912:41
4Catherine WennbergHudiksvalls OK45:41+7:2013:26
5Tommy ÖstLjusdals OK46:12+7:5113:35
6Erik BrunoOK Dellen48:56+10:3514:23
7Bertil AnderssonLjusdals OK50:26+12:0514:50
8Erik AnderssonVallsta SK52:51+14:3015:32
9Rune JonssonLjusdals OK54:18+15:5715:58
10Mikaela BlomForsa OK55:08+16:4716:12
11Sven Bergström TrolinForsa OK55:16+16:5516:15
12Anki Teike AnderssonForsa OK57:57+19:3617:02
Annika StaafForsa OKutgått

Öppen 9

4 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wille LångbergHudiksvalls OK37:568:04
2Anders LindbergForsa OK38:53+0:578:16
3Fredrik NormanLjusdals OK38:54+0:588:16
4Robert PetterssonForsa OK46:23+8:279:52
5Fredrik JuhlinForsa OK46:50+8:549:57
6Johan NymanForsa OK46:59+9:039:59
7Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK53:26+15:3011:22
8Stefan GunnarssonHudiksvalls OK1:01:52+23:5613:09
9Nicklas ÖstLjusdals OK1:06:49+28:5314:12
10Jonas LångbergHudiksvalls OK1:11:46+33:5015:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser