Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdagsträning - Sprintstafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdagsträning - Sprintstafett
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: tisdag 11 juni 2019

StafAlla

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Orinto 41:15:26
1. Erik Billström (OK Orinto) 23:207+3:4023:207+3:40
2. Joni Nexelius Hallberg (OK Orinto) 16:545+4:3140:145-2+4:11+0:31
3. Sandra Ekström (OK Orinto) 23:103+5:421:03:243-2+6:18+2:07
4. Emil Sundstörm (OK Orinto) 12:022+4:261:15:261-2-6:18
2Sundkvist1:27:55+12:29
1. Daniel Sundqvist (OK Orinto) 21:082+1:2821:082+1:28
2. Adelia Burvall (OK Orinto) 17:336+5:1038:413+1+2:38+1:10
3. Elliot Burvall (OK Orinto) 28:377+11:091:07:185+2+10:12+7:34
4. Ludvig Burvall (OK Orinto) 20:376+13:011:27:552-3+12:29+2:17
3Orinto 11:28:01+12:35
1. Björn Karlsson (OK Orinto) 23:006+3:2023:006+3:20
2. Alma Persson (OK Orinto) 16:384+4:1539:384-2+3:35+0:15
3. Jonas Bergdahl (OK Orinto) 17:28157:061-3-3:35
4. Linnéa Persson (OK Orinto) 30:559+23:191:28:013+2+12:35+12:35
4Orinto 51:31:56+16:30
1. Martin Johansson (OK Orinto) 22:083+2:2822:083+2:28
2. Linnéa Sundberg (OK Orinto) 15:162+2:5337:242-1+1:21-1:07
3. Kajsa Elfström (OK Orinto) 23:304+6:021:00:5420+3:48+2:27
4. Emmy Hilmertz (OK Orinto) 31:0210+23:261:31:564+2+16:30+12:42
5Orinto 91:36:29+21:03
1. Ola Steneborg (OK Orinto) 37:2211+17:4237:2211+17:42
2. Filip Barth (OK Orinto) 23:449+11:211:01:06110+25:03+7:21
3. Wilma Blohm (OK Orinto) 27:476+10:191:28:539-2+31:47+6:44
4. Erik Classon (OK Orinto) 7:3611:36:295-4+21:03-10:44
6Nilsson/Johansson1:36:31+21:05
1. Karl Nilsson (OK Orinto) 22:344+2:5422:344+2:54
2. Kerstin Johansson (OK Orinto) 18:397+6:1641:136+2+5:10+2:16
3. Karl Hugo Nilsson (OK Orinto) 26:125+8:441:07:257+1+10:19+5:09
4. Vidar Nilsson (OK Orinto) 29:068+21:301:36:316-1+21:05+10:46
7Orinto 21:38:50+23:24
1. Olle Elfström (OK Orinto) 22:485+3:0822:485+3:08
2. Simon Lind (OK Orinto) 21:188+8:5544:067+2+8:03+4:55
3. Vera Elfström (OK Orinto) 23:092+5:411:07:154-3+10:09+2:06
4. Elliot Hilmertz (OK Orinto) 31:3511+23:591:38:507+3+23:24+13:15
8Orinto 61:39:03+23:37
1. Magnus Homann (OK Orinto) 19:40119:401
2. Maria Nyborg (OK Orinto) 16:233+4:0036:03100:00
3. Edvin Nyborg (OK Orinto) 31:209+13:521:07:236+5+10:17+10:17
4. August Palm (OK Orinto) 31:4012+24:041:39:038+2+23:37+13:20
9Bergdahl/Andersson1:40:03+24:37
1. Jonas Bergdahl (OK Orinto) 24:589+5:1824:589+5:18
2. Lova Bergdahl (OK Orinto) 32:0610+19:4357:0410+1+21:01+15:43
3. Elvina Bergdahl (OK Orinto) 30:068+12:381:27:108-2+30:04+9:03
4. Annika Andersson (OK Orinto) 12:533+5:171:40:039+1+24:37-5:27
10Orinto 71:51:56+36:30
1. Gustav Bohman (OK Orinto) 26:5110+7:1126:5110+7:11
2. Julius Hellqvist Jakobsson (OK Orinto) 35:4712+23:241:02:3812+2+26:35+19:24
3. Peter Hellqvist Jakobsson (OK Orinto) 34:2910+17:011:37:0711-1+40:01+13:26
4. Björn Karlsson (OK Orinto) 14:494+7:131:51:5610-1+36:30-3:31
11Orinto 81:52:16+36:50
1. Anders Billström (OK Orinto) 44:3812+24:5844:3812+24:58
2. Annika Andersson (OK Orinto) 12:23157:018-4+20:58-4:00
3. Birgitta Verhagen (OK Orinto) 38:1011+20:421:35:1110+2+38:05+17:07
4. Saga Lindeberg (OK Orinto) 17:055+9:291:52:1611+1+36:50-1:15
12Orinto 32:04:32+49:06
1. Emil Sundström (OK Orinto) 24:128+4:3224:128+4:32
2. Filip Lind (OK Orinto) 32:5111+20:2857:039+1+21:00+16:28
3. Rickard Barth (OK Orinto) 40:1512+22:471:37:1812+3+40:12+19:12
4. Karl Hilmertz (OK Orinto) 27:147+19:382:04:32120+49:06+8:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser