Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 7-klubbs

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 7-klubbs
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: tisdag 11 juni 2019

Klasser: Visa alla | GrönVit | Gul | Orange | Orange75 | Violett | Violett75 | Blå | Svart | MtbO4 | MtbO9

Skogslöparna

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Eero O NiemiMTBO 4km (6)43:479:43
1Benjamin NäslundSvart (10)47:466:55
1Marcus NilssonViolett (20)34:218:35
1Martin NilssonGul (19)24:148:21
1Thomas NordströmBlå (9)47:009:12
2Liv PaulerOrange (22)41:54+0:0511:38
2Liam HälldalViolett (20)40:33+6:1210:08
2Amelie JosefssonBlå (9)47:02+0:029:13
2Adrian LorencGrönVit (15)27:11+1:0510:52
2Stefan SjölundSvart (10)51:09+3:237:24
3Signe ForsbergOrange (22)47:23+5:3413:09
3Helena ForsbergBlå (9)49:08+2:089:38
3Viktor WallbergGul (19)34:58+10:4412:03
3Alice RytterstedtViolett (20)43:27+9:0610:51
4Jonatan HälldalViolett (20)49:06+14:4512:16
4Arvid StrandbergSvart (10)57:27+9:418:19
5Jonas HälldalSvart (10)58:58+11:128:32
5Arvid NordströmGrönVit (15)37:29+11:2314:59
6Lennart StrandbergViolett (20)49:41+15:2012:25
6Emma PerboGrönVit (15)37:46+11:4015:06
6Tindra RytterstedtOrange (22)53:37+11:4814:53
6Sverker RytterstedtBlå (9)1:01:10+14:1011:59
6Anton StrandbergSvart (10)59:36+11:508:38
7Birgitta StrandbergOrange (22)55:10+13:2115:19
7Torgny NäslundViolett (20)51:24+17:0312:51
7Håkan WallbergBlå (9)1:04:57+17:5712:44
7Vilma-Louise LeruyetGrönVit (15)42:18+16:1216:55
8Hans NordströmBlå (9)1:09:11+22:1113:33
8Marie NordströmOrange (22)56:13+14:2415:36
8Clara NordströmViolett (20)54:23+20:0213:35
8Emanuel NäslundSvart (10)1:12:18+24:3210:28
8Benjamin LeruyetGrönVit (15)42:27+16:2116:58
9Kristofer ÖhmanSvart (10)1:17:05+29:1911:10
10Eric MattssonViolett (20)57:31+23:1014:22
10Viktor ÖhmanOrange (22)59:46+17:5716:36
10Maud WestbergGul (19)46:37+22:2316:04
11Maja MattssonGul (19)46:45+22:3116:07
11Christina JosefssonOrange (22)1:03:32+21:4317:38
11Yvonne NäslundViolett (20)58:27+24:0614:36
12Filip NordströmViolett (20)59:09+24:4814:47
13Vilhelm NygrenGul (19)1:00:58+36:4421:01
13Emelie WibergViolett (20)1:00:32+26:1115:08
14Kristina PerboOrange (22)1:10:40+28:5119:37
14Roger PerboGul (19)1:01:51+37:3721:19
14Jenny ÖhmanViolett (20)1:00:34+26:1315:08
15Alva PerboViolett (20)1:09:21+35:0017:20
16Marina LåglandViolett (20)1:10:20+35:5917:35
17Mona BlombergGul (19)1:03:26+39:1221:52
17Saga BergvinOrange (22)1:23:21+41:3223:09
18Julian KöhnGul (19)1:21:11+56:5727:59
19Louise WoxlinViolett (20)1:13:44+39:2318:26
20Fredrik BergvinViolett (20)1:16:00+41:3919:00
Valter LindbladOrange (22)ej godkänd
Axel JonssonOrange (22)ej godkänd
Johanna SandströmGul (19)ej godkänd
Ida LeruyetOrange (22)ej godkänd
Mikael NilssonBlå (9)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila