Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsträning
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: tisdag 25 juni 2019

Nybörjare

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova BeijerJönköpings OK31:2912:06
2Assar Rosén ThelinJönköpings OK31:35+0:0612:08
3Axel LindénMullsjö SOK49:53+18:2419:11
4Lydia LindénMullsjö SOK50:03+18:3419:15
5Ella KronmarkerMullsjö SOK1:15:09+43:4028:54

Kort Lätt

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Teo PalmérUlricehamns OK22:478:45
2Vera WesthMullsjö SOK31:36+8:4912:09
3Frida SkoglundUlricehamns OK31:37+8:5012:09
4Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu34:39+11:5213:19
5Theo KronmarkerMullsjö SOK37:27+14:4014:24
6Inger LindénMullsjö SOK47:54+25:0718:25
7Gun KarlssonKlubblös55:03+32:1621:10
8Lennart FlorydKlubblös55:10+32:2321:13
9Carina AnderssonUlricehamns OK1:07:30+44:4325:57
Malte PalmérUlricehamns OKej godkänd

Kort Svår

3 200 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus KronmarkerMullsjö SOK26:598:25
2Torbjörn LöfvingMullsjö SOK29:00+2:019:03
3Simon WesthMullsjö SOK31:10+4:119:44
4Pontus FritzellGudhems IF32:22+5:2310:06
5Maria Rosén ThelinJönköpings OK32:55+5:5610:17
6Henrik Billman PetterssonFalköpings AIK OK33:05+6:0610:20
7Ulf PerssonBottnaryds IF33:20+6:2110:25
8Irma WesthMullsjö SOK33:21+6:2210:25
9Åke WijkmarkIF Hagen33:54+6:5510:35
10Arne SääfGudhems IF34:30+7:3110:46
11Elin AxelssonMullsjö SOK36:10+9:1111:18
12Klaes AxelssonMullsjö SOK36:30+9:3111:24
13Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu36:54+9:5511:31
14Jan-Åke EmilssonGudhems IF38:22+11:2311:59
15William HärströmFalköpings AIK OK39:01+12:0212:11
16Elisabeth FredrikssonGudhems IF39:02+12:0312:11
17Pia Käck FritzellGudhems IF39:39+12:4012:23
18Tommy RoosFalköpings AIK OK39:49+12:5012:26
19Håkan JohanssonGudhems IF40:08+13:0912:32
20Kent NeroMullsjö SOK40:56+13:5712:47
21Ann-Marie AnderssonTenhults SOK40:59+14:0012:48
22Lars FranssonBottnaryds IF41:10+14:1112:51
23Lena ArnoldssonMullsjö SOK42:37+15:3813:19
24Helena JohanssonOK Gisle43:13+16:1413:30
25David WesthMullsjö SOK43:44+16:4513:40
26Per GranevikJönköpings OK45:56+18:5714:21
27Elin JohanssonGudhems IF46:06+19:0714:24
28Gunnar AnderssonIK Vista46:07+19:0814:24
29Stina HåkanssonOK Gränsen47:17+20:1814:46
30Jan LenhammarOK Gränsen47:49+20:5014:56
31Jan LindströmIK Wilske49:02+22:0315:19
32Julia WesthMullsjö SOK49:12+22:1315:22
33Sven Erik SjöholmMullsjö SOK50:02+23:0315:38
34Hans WåhlinMullsjö SOK50:25+23:2615:45
35Monica AbrahamssonGudhems IF51:54+24:5516:13
36Benny HoffmanGudhems IF1:00:23+33:2418:52
37Sören KarlssonMullsjö SOK1:01:14+34:1519:08
38Elise JohanssonFalköpings AIK OK1:05:18+38:1920:24
39Moa VemdalMullsjö SOK1:06:03+39:0420:38
40Johannes JacobssonTidaholm SOK Sisu1:06:08+39:0920:40
41Sigrid VemdalMullsjö SOK1:07:31+40:3221:05
42Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK1:07:55+40:5621:13
43Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK1:09:04+42:0521:35
44Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:20:48+53:4925:15
45Neta KristianssonKlubblös1:37:37+1:10:3830:30
Regor NiklassonIK Albionej godkänd
Monika NiklassonIK Albionej godkänd
Peter RavnellGudhems IFej godkänd
Adam SamuelssonFalköpings AIK OKej godkänd
Emmy WåhlinMullsjö SOKej godkänd
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd

Lång

6 100 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna40:016:33
2Hugo StrömMullsjö SOK44:08+4:077:14
3Alfred PetterssonFalköpings AIK OK44:32+4:317:18
4Vilma BlennowFalköpings AIK OK45:57+5:567:31
5Ulf PalmérUlricehamns OK47:40+7:397:48
6Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna56:24+16:239:14
7Daniel HärströmFalköpings AIK OK57:11+17:109:22
8Amanda BlennowFalköpings AIK OK57:13+17:129:22
9Bo HallbergFalköpings AIK OK58:39+18:389:36
10Simon BjörnehällOK Gränsen58:57+18:569:39
11Henrik BalaguéFalköpings AIK OK1:00:06+20:059:51
12Jonas NiklassonFalköpings AIK OK1:00:25+20:249:54
13Mikael JohanssonOK Gisle1:01:35+21:3410:05
14Thomas PerssonOK Gränsen1:02:52+22:5110:18
15Ludvig DanforsMullsjö SOK1:04:15+24:1410:31
16Daniel HåkanssonOK Gränsen1:05:05+25:0410:40
17Per SternerOK Gränsen1:05:17+25:1610:42
18Irma FridolfssonOK Gränsen1:06:06+26:0510:50
19Martin BeijerJönköpings OK1:07:49+27:4811:07
20Patrick EricsonMullsjö SOK1:12:45+32:4411:55
21Jan SamuelssonFalköpings AIK OK1:14:43+34:4212:14
22Adam SkoglundUlricehamns OK1:19:20+39:1913:00
23Linda RydénMullsjö SOK1:20:53+40:5213:15
24Lars GrehnMullsjö SOK1:21:09+41:0813:18
25Karin HåkanssonOK Gränsen1:31:18+51:1714:58
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Alma VilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Adam FredénFalköpings AIK OKej godkänd
Anki BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Lisa WeimannFalköpings AIK OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser