Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsträning
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: tisdag 25 juni 2019

Bottnaryds IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ulf PerssonKort Svår (51)33:20+6:2110:25
22Lars FranssonKort Svår (51)41:10+14:1112:51

Falköpings AIK OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Alfred PetterssonLång (29)44:32+4:317:18
4Vilma BlennowLång (29)45:57+5:567:31
6Henrik Billman PetterssonKort Svår (51)33:05+6:0610:20
7Daniel HärströmLång (29)57:11+17:109:22
8Amanda BlennowLång (29)57:13+17:129:22
9Bo HallbergLång (29)58:39+18:389:36
11Henrik BalaguéLång (29)1:00:06+20:059:51
12Jonas NiklassonLång (29)1:00:25+20:249:54
15William HärströmKort Svår (51)39:01+12:0212:11
18Tommy RoosKort Svår (51)39:49+12:5012:26
21Jan SamuelssonLång (29)1:14:43+34:4212:14
38Elise JohanssonKort Svår (51)1:05:18+38:1920:24
42Rolf GabrielssonKort Svår (51)1:07:55+40:5621:13
Adam SamuelssonKort Svår (51)ej godkänd
Sören WilhelmssonLång (29)ej godkänd
Alma VilhelmssonLång (29)ej godkänd
Adam FredénLång (29)ej godkänd
Anki BlennowLång (29)ej godkänd
Lisa WeimannLång (29)utgått

Gudhems IF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Pontus FritzellKort Svår (51)32:22+5:2310:06
10Arne SääfKort Svår (51)34:30+7:3110:46
14Jan-Åke EmilssonKort Svår (51)38:22+11:2311:59
16Elisabeth FredrikssonKort Svår (51)39:02+12:0312:11
17Pia Käck FritzellKort Svår (51)39:39+12:4012:23
19Håkan JohanssonKort Svår (51)40:08+13:0912:32
27Elin JohanssonKort Svår (51)46:06+19:0714:24
35Monica AbrahamssonKort Svår (51)51:54+24:5516:13
36Benny HoffmanKort Svår (51)1:00:23+33:2418:52
Peter RavnellKort Svår (51)ej godkänd

IF Hagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Åke WijkmarkKort Svår (51)33:54+6:5510:35

IK Albion

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Regor NiklassonKort Svår (51)ej godkänd
Monika NiklassonKort Svår (51)ej godkänd

IK Hakarpspojkarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albin AxelssonLång (29)40:016:33
6Alice AxelssonLång (29)56:24+16:239:14

IK Wilske

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Jan LindströmKort Svår (51)49:02+22:0315:19

IK Vista

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Gunnar AnderssonKort Svår (51)46:07+19:0814:24

Jönköpings OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lova BeijerNybörjare (5)31:2912:06
2Assar Rosén ThelinNybörjare (5)31:35+0:0612:08
5Maria Rosén ThelinKort Svår (51)32:55+5:5610:17
19Martin BeijerLång (29)1:07:49+27:4811:07
26Per GranevikKort Svår (51)45:56+18:5714:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Gun KarlssonKort Lätt (10)55:03+32:1621:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Lennart FlorydKort Lätt (10)55:10+32:2321:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
45Neta KristianssonKort Svår (51)1:37:37+1:10:3830:30

Mullsjö SOK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Pontus KronmarkerKort Svår (51)26:598:25
2Torbjörn LöfvingKort Svår (51)29:00+2:019:03
2Vera WesthKort Lätt (10)31:36+8:4912:09
2Hugo StrömLång (29)44:08+4:077:14
3Axel LindénNybörjare (5)49:53+18:2419:11
3Simon WesthKort Svår (51)31:10+4:119:44
4Lydia LindénNybörjare (5)50:03+18:3419:15
5Theo KronmarkerKort Lätt (10)37:27+14:4014:24
5Ella KronmarkerNybörjare (5)1:15:09+43:4028:54
6Inger LindénKort Lätt (10)47:54+25:0718:25
8Irma WesthKort Svår (51)33:21+6:2210:25
11Elin AxelssonKort Svår (51)36:10+9:1111:18
12Klaes AxelssonKort Svår (51)36:30+9:3111:24
15Ludvig DanforsLång (29)1:04:15+24:1410:31
20Patrick EricsonLång (29)1:12:45+32:4411:55
20Kent NeroKort Svår (51)40:56+13:5712:47
23Lena ArnoldssonKort Svår (51)42:37+15:3813:19
23Linda RydénLång (29)1:20:53+40:5213:15
24Lars GrehnLång (29)1:21:09+41:0813:18
25David WesthKort Svår (51)43:44+16:4513:40
32Julia WesthKort Svår (51)49:12+22:1315:22
33Sven Erik SjöholmKort Svår (51)50:02+23:0315:38
34Hans WåhlinKort Svår (51)50:25+23:2615:45
37Sören KarlssonKort Svår (51)1:01:14+34:1519:08
39Moa VemdalKort Svår (51)1:06:03+39:0420:38
41Sigrid VemdalKort Svår (51)1:07:31+40:3221:05
43Kaarina VoudinmäkiKort Svår (51)1:09:04+42:0521:35
44Toivo VoudinmäkiKort Svår (51)1:20:48+53:4925:15
Emmy WåhlinKort Svår (51)ej godkänd
Toivo VoudinmäkiKort Svår (51)ej godkänd

OK Gisle

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Mikael JohanssonLång (29)1:01:35+21:3410:05
24Helena JohanssonKort Svår (51)43:13+16:1413:30

OK Gränsen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Simon BjörnehällLång (29)58:57+18:569:39
14Thomas PerssonLång (29)1:02:52+22:5110:18
16Daniel HåkanssonLång (29)1:05:05+25:0410:40
17Per SternerLång (29)1:05:17+25:1610:42
18Irma FridolfssonLång (29)1:06:06+26:0510:50
25Karin HåkanssonLång (29)1:31:18+51:1714:58
29Stina HåkanssonKort Svår (51)47:17+20:1814:46
30Jan LenhammarKort Svår (51)47:49+20:5014:56

Tenhults SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Ann-Marie AnderssonKort Svår (51)40:59+14:0012:48

Tidaholm SOK Sisu

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Clara JakobssonKort Lätt (10)34:39+11:5213:19
13Robert JakobssonKort Svår (51)36:54+9:5511:31
40Johannes JacobssonKort Svår (51)1:06:08+39:0920:40

Ulricehamns OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Teo PalmérKort Lätt (10)22:478:45
3Frida SkoglundKort Lätt (10)31:37+8:5012:09
5Ulf PalmérLång (29)47:40+7:397:48
9Carina AnderssonKort Lätt (10)1:07:30+44:4325:57
22Adam SkoglundLång (29)1:19:20+39:1913:00
Malte PalmérKort Lätt (10)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser