Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Annebergs GIF
Datum: onsdag 12 juni 2019

Boxholm-Mjölby OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Håkan TengvallMellan Herrar (27)32:1710:28
4Conny BruhnLånga Herrar (11)43:10+7:0310:05
9Jan LindgrenMellan Herrar (27)38:15+5:5812:25
12Bengt KarlssonKorta Herrar (18)39:16+7:1817:27
21Lars NykvistMellan Herrar (27)48:57+16:4015:53
Håkan GustafssonMellan Herrar (27)ej godkänd

Eksjö Garnisons IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Christian EricssonLånga Herrar (11)42:51+6:4410:00

Eksjö SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ing-Marie BackKorta Damer (6)25:2411:17
1Arne BackLånga Herrar (11)36:078:26
3Tage DunbergKort lätt (10)27:49+3:5516:27
9Carl-Eric GustavssonKort lätt (10)33:30+9:3619:49
13Ola BorgMellan Herrar (27)40:24+8:0713:07

Forserums SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3May-Sofie OlssonKorta Damer (6)36:01+10:3716:00
9Stellan AhnströmLånga Herrar (11)51:50+15:4312:06
17Ingemar KyhlbergMellan Herrar (27)45:25+13:0814:44
22Rohnny AnderssonMellan Herrar (27)50:36+18:1916:25
24Alf OlssonMellan Herrar (27)51:31+19:1416:43

Gränna-Bygdens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Anita ErikssonKort lätt (10)32:30+8:3619:13
10Sten ÅströmKorta Herrar (18)36:42+4:4416:18
13Göran JanssonKorta Herrar (18)40:49+8:5118:08
14Anders LarssonKorta Herrar (18)42:29+10:3118:52
15Göran ErikssonKorta Herrar (18)43:40+11:4219:24

IFK Stockaryd

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Bernt-Olof CarlssonKorta Herrar (18)34:40+2:4215:24
6Leif JoakimssonKorta Herrar (18)35:44+3:4615:52
10Roland BernhardssonMellan Herrar (27)38:57+6:4012:38
11Sune JohanssonKorta Herrar (18)39:08+7:1017:23
12Börje CronvallMellan Herrar (27)39:28+7:1112:48

IFK Sävsjö

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Inger EnglundMellan Damer (3)39:04+0:2212:41
7Thomas JohanssonKorta Herrar (18)35:53+3:5515:56
8Åke EckerbomMellan Herrar (27)37:32+5:1512:11
11Bo TuressonMellan Herrar (27)39:26+7:0912:48

Nässjö OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Kerstin GunnarssonKorta Damer (6)48:05+22:4121:22
5Bo-Gunnar JosefssonLånga Herrar (11)43:17+7:1010:06
6Britt-Marie HalvardssonKorta Damer (6)55:58+30:3424:52
10Ingvar EllbringKort lätt (10)42:02+18:0824:52
11Leif AnderssonLånga Herrar (11)1:06:12+30:0515:28
16Ingemar EkKorta Herrar (18)44:36+12:3819:49
18Berndt HalvardssonKorta Herrar (18)56:31+24:3325:07
19Rune GunnarssonMellan Herrar (27)47:49+15:3215:31

OK Bävern

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Stig HultgrenKort lätt (10)27:28+3:3416:15
2Bernt KarlssonKorta Herrar (18)32:47+0:4914:34
10Gert WesterdahlLånga Herrar (11)55:45+19:3813:01
16Gert OttossonMellan Herrar (27)44:04+11:4714:18
18Gunnar HolmMellan Herrar (27)47:32+15:1515:25
20Rune TuressonMellan Herrar (27)48:48+16:3115:50
23Robin SchagerlindMellan Herrar (27)50:44+18:2716:28

OK Njudung

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Stefan G LarssonMellan Herrar (27)33:00+0:4310:42
3Ulf SvenssonLånga Herrar (11)42:53+6:4610:01
4Björn LönnerMellan Herrar (27)36:56+4:3911:59
5Arne SvenssonMellan Herrar (27)37:03+4:4612:01
7Allan OlovssonMellan Herrar (27)37:17+5:0012:06
8Ingwald BjörklundLånga Herrar (11)46:09+10:0210:46

SOK Aneby

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Agneta GranströmLånga Damer (1)1:20:4118:51
2Elisabeth WalfridssonKorta Damer (6)35:14+9:5015:39
3Karl-Åke KällmingKorta Herrar (18)33:58+2:0015:05
4Ingebill VigantKort lätt (10)27:51+3:5716:28
4Karl-Gerhard RamdeKorta Herrar (18)34:36+2:3815:22
5Gull-Britt KarlssonKorta Damer (6)53:10+27:4623:37
7Olof WalfridssonKort lätt (10)32:40+8:4619:19
8Tore JohanssonKorta Herrar (18)36:15+4:1716:06
15Tommy OlaussonMellan Herrar (27)43:03+10:4613:58
26Göran LillieströmMellan Herrar (27)1:00:52+28:3519:45

Sol Tranås

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias RundgrenKort lätt (10)23:5414:08
1Bo AnderssonKorta Herrar (18)31:5814:12
1Anna-Karin ArgusMellan Damer (3)38:4212:33
3Jan HultmanMellan Herrar (27)34:24+2:0711:10
3Lotta FischerströmMellan Damer (3)40:44+2:0213:13
5Anita IvarssonKort lätt (10)28:36+4:4216:55
6Lars-Åke BrengdahlLånga Herrar (11)43:26+7:1910:08
6Kjell LarssonMellan Herrar (27)37:08+4:5112:03
7Anders JohanssonLånga Herrar (11)45:08+9:0110:32
8Berit KarlssonKort lätt (10)33:05+9:1119:34
9Lars-Erik KarlssonKorta Herrar (18)36:34+4:3616:15
14Nils-Birger JohanssonMellan Herrar (27)41:23+9:0613:26
17Urban JohanssonKorta Herrar (18)53:04+21:0623:35
25Håkan AxelssonMellan Herrar (27)52:44+20:2717:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser