Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO-träning
Arrangörsorganisation: OK Flundrehof
Datum: tisdag 2 juli 2019

Enkla

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes AnderssonVänersborgs SK16:437:16
2Erik KarlénOK Gipen18:09+1:267:53
3Daniel LarssonTrollhättans SOK29:54+13:1113:00
4Matilda KarlénOK Gipen32:08+15:2513:58
5Lukas EnglundTrollhättans SOK35:17+18:3415:20
6Erik LevinOK Skogsvargarna3:40:50+3:24:071:36:00
Karl LaurellOK Flundrehofutgått
Josef mOK Flundrehofutgått

Långa

6 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad42:306:28
2Christoffer JohanssonTrollhättans SOK43:46+1:166:40
3Simon AnderssonTrollhättans SOK47:16+4:467:12
4Viktor WassénHalden SK49:42+7:127:34
5Niklas ÖsterlundUlricehamns OK50:06+7:367:38
6Tobias MattssonTrollhättans SOK52:34+10:048:00
7Tommy AnderssonVänersborgs SK56:30+14:008:36
8Axel BrönnestamOK Gipen1:08:41+26:1110:28
9Bo KarlssonLjungskile FK1:13:54+31:2411:15
Mats LarssonTrollhättans SOKej godkänd
Anders JohanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Elias ThörnbladTrollhättans SOKutgått

Mellan

4 510 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jerker NetzTrollhättans SOK39:598:51
2Jenny NymanVänersborgs SK41:48+1:499:16
3Peter WesterbergVänersborgs SK42:40+2:419:27
4Urban LarssonOK Gipen43:38+3:399:40
5Johan ErikssonTrollhättans SOK44:54+4:559:57
6Peter StrömdahlOK Skogsvargarna45:56+5:5710:11
7Anders AxelssonOK Skogsvargarna46:06+6:0710:13
8Ulf NyströmTrollhättans SOK47:29+7:3010:31
9Sören KnutsTrollhättans SOK48:57+8:5810:51
10Stefan HellqvistOK Flundrehof51:57+11:5811:31
11Jörgen NymanOK Gipen56:34+16:3512:32
12Matti LindqvistTrollhättans SOK1:00:26+20:2713:23
13Olof KarlssonUddevalla OK1:01:59+22:0013:44
14Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:02:46+22:4713:55
15Bo WesterbergTrollhättans SOK1:09:50+29:5115:29
16Fredrik AssarssonOK Flundrehof1:11:47+31:4815:54
17Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:12:11+32:1216:00
18Sofia GustafssonTrollhättans SOK1:14:44+34:4516:34
19Sara AnderssonVänersborgs SK1:14:46+34:4716:34
20Karin ThörnbladOK Flundrehof1:37:30+57:3121:37
Karin LaurellOK Flundrehofej godkänd
Maja NymanVänersborgs SKej godkänd
Tomas StigssonTrollhättans SOKutgått

Korta

2 810 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roy JohanssonOK Skogsvargarna27:099:39
2Fredrik LeonTrollhättans SOK28:40+1:3110:12
3Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOK29:07+1:5810:21
4Sofia SamuelssonOK Gipen30:57+3:4811:00
5Andreas JohanssonVänersborgs SK31:53+4:4411:20
6Lisa WassénVänersborgs SK31:55+4:4611:21
7Ida AnderssonVänersborgs SK32:54+5:4511:42
8Peter LarssonTrollhättans SOK36:23+9:1412:56
9Berkley StaggOK Skogsvargarna36:32+9:2313:00
10Matts MattssonOK Gipen38:06+10:5713:33
11Oskar WesterbergTrollhättans SOK40:01+12:5214:14
12Anna LarssonOK Gipen41:41+14:3214:50
13Margareta NetzTrollhättans SOK44:13+17:0415:44
14Monica BrönnestamOK Gipen44:45+17:3615:55
15Ingemar SvenssonLunds OK45:06+17:5716:02
16Lars-Olof RönnqvistOK Löftan45:29+18:2016:11
17Lillemor GunnarssonOK Gipen49:58+22:4917:46
18Sophie Hedlund StridhOK Gipen55:25+28:1619:43
19Klara LaurellOK Flundrehof1:06:34+39:2523:41
20Bibbi GustafssonOK Gipen1:26:13+59:0430:40
Bertil SagnérOK Gipenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser