Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM och Älgots Cup SÖ Kretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM och Älgots Cup SÖ Kretsen
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: söndag 22 maj 2011

D21

4 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara ErikssonSimrishamns OK51:4212:29

H21

6 680 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Christian GlantzAndrarums IFej start

D17-20

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea LarssonYstads OK1:05:5218:17

D16

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patricia EdgarssonAndrarums IF40:1611:11

H16

4 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan OlssonAndrarums IF42:5310:21
2Jonas LarssonYstads OK1:07:55+25:0216:24

D14

3 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna MöllerYstads OK1:05:4819:35

H14

3 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Holger OlssonAndrarums IF41:4111:56
2Dennis PerssonAndrarums IF41:53+0:1212:00
3Jesper KristianssonYstads OK1:34:17+52:3627:00
Johan PerssonYstads OKej start

D12

2 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica HenrikssonSimrishamns OK59:3322:38

H12

2 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julius PukeYstads OK1:04:3324:32
2Fabian KellerssonAndrarums IF1:27:57+23:2433:26

D10

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carolin GradinAndrarums IF21:359:43

H10

2 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns PerssonAndrarums IF19:238:43
2Brian AhlmAndrarums IF21:39+2:169:45
3Fabian AnderssonAndrarums IF23:19+3:5610:30
Simon HillqvistAndrarums IFdiskvalificerad
Stellan GradinAndrarums IFdiskvalificerad
Herman HellichiusAndrarums IFdiskvalificerad
André HanssonAndrarums IFdiskvalificerad

D35

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela ThoressonAndrarums IF35:369:53
2Lotte HenrikssonSimrishamns OK42:50+7:1411:53

H35

4 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Heide PerssonAndrarums IF35:057:47
2Harald PerssonAndrarums IF43:20+8:159:37
Mikael HanssonAndrarums IFdiskvalificerad
Mikael AspegrenAndrarums IFej start

D45

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MalmgrenYstads OK1:15:2020:55
2Ann ErikssonSimrishamns OK1:18:28+3:0821:47
3Carina GöranssonYstads OK1:42:45+27:2528:32
Mia KristianssonYstads OKdiskvalificerad

H45

4 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans PerssonAndrarums IF38:028:59
2Jan GradinAndrarums IF51:16+13:1412:07
3Bengt LarssonYstads OK1:08:25+30:2316:10
4Peter PukeYstads OK1:16:01+37:5917:58

D55

2 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Mari NilssonYstads OK40:5415:05
2Birgitta PerssonAndrarums IF59:53+18:5922:05

H55

4 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt HanssonAndrarums IF47:5311:33
2Jan-Erik NilssonYstads OK52:02+4:0912:34

H65

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan BergströmAndrarums IF42:2111:45
2Jan-Evert OhlssonAndrarums IF42:36+0:1511:50
3Sven LevinAndrarums IF46:24+4:0312:53

H75

2 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven PerssonAndrarums IF47:0017:20

U1

1 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob NilssonYstads OK21:4511:23
2Emma AnderssonAndrarums IF24:15+2:3012:41
3Hanna LarssonYstads OK27:31+5:4614:24
4Olivia Brummer NordinAndrarums IF33:06+11:2117:19
5Ludwig AnderssonAndrarums IF33:32+11:4717:33
Svante AnderssonAndrarums IFej start
Ida AnderssonAndrarums IFej start

U2

2 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton AnderssonYstads OK24:5911:15
2Kajsa AnderssonYstads OK45:53+20:5420:40
Julia AspegrenAndrarums IFej start

U3

2 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Rasmus AnderssonYstads OKdiskvalificerad

Öppen 10

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid HellichiusAndrarums IF17:2610:15
2Viggo AhlmAndrarums IF19:37+2:1111:32
3Albin AnderssonYstads OK23:30+6:0413:49
4Valdemar PukeYstads OK23:31+6:0513:50
Jacob AspegrenAndrarums IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser