Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånäs/Rimbo Sprintcup del 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rånäs/Rimbo Sprintcup del 4
Arrangörsorganisation: Rimbo SOK
Datum: måndag 12 augusti 2019

H 15-59

3 160 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy LindbergOK Roslagen16:455:18
2Oskar SundblomRånäs OK17:02+0:175:23
3Thomas OhlinRånäs OK17:12+0:275:26
4Torbjörn LännevallOK Roslagen17:20+0:355:29
5Rebecka LindbergOK Roslagen17:37+0:525:34
6Jacob HenrikssonRånäs OK18:19+1:345:47
7Sven WigertzLånghundra IF18:45+2:005:56
8Arvid UmegårdLånghundra IF19:14+2:296:05
9Magnus JohanssonLånghundra IF19:35+2:506:11
10Anders SöderbärgOK Roslagen19:54+3:096:17
11Thomas JanssonOK Roslagen20:01+3:166:20
12Anders OhlinRånäs OK20:20+3:356:26
13Erik ViklundRånäs OK20:25+3:406:27
14Jesper HenrikssonRånäs OK20:35+3:506:30
15Per CarlbergRånäs OK20:47+4:026:34
16Gunnar ÅhlénRånäs OK21:03+4:186:39
17Håkan BrandbergLånghundra IF21:10+4:256:41
18Tobias AnderssonOK Österåker21:14+4:296:43
19Lars LandströmLånghundra IF21:30+4:456:48
20Juha MaanmiesRånäs OK22:16+5:317:02
21Lars OhlinRånäs OK23:00+6:157:16
22Peter LindbergOK Roslagen23:10+6:257:19
23Peter OláRånäs OK23:55+7:107:34
24Magnus BergströmRånäs OK24:30+7:457:45
25Eddie BjärrenholtRånäs OK28:39+11:549:03
26Anders LundbergOK Roslagen33:27+16:4210:35
Per HultinOK Roslagenej godkänd

D15-49

2 870 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexandra BjärrenholtRånäs OK16:225:42
2Agnes BromanOK Roslagen16:33+0:115:45
3Lovisa WigertzLånghundra IF18:17+1:556:22
4Maria KvarnlöfOK Roslagen20:23+4:017:06
5Kristina CanowOK Österåker22:07+5:457:42
6Helene LindelavOK Roslagen22:13+5:517:44
7Mikaela WallerströmOK Österåker35:11+18:4912:15
Hillevi PalmqvistLänna IFej start

H 14/60

2 650 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron BromanLänna IF15:455:56
2Love UmegårdLånghundra IF16:08+0:236:05
3Hugo ÖrtlundRånäs OK16:39+0:546:16
4Gerhard LilliestiernaOK Roslagen21:00+5:157:55
5Hans OhlinRånäs OK21:11+5:267:59
6Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL21:47+6:028:13
7Kjell JanssonLånghundra IF21:48+6:038:13
8Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OF23:52+8:079:00
9Lars WestinVallentuna-Össeby OL24:46+9:019:20
10Per MolinSödertälje-Nykvarn OF25:04+9:199:27
11Tommy HöglundLånghundra IF25:14+9:299:31
12Per-Åke HolmSigtuna OK27:13+11:2810:16
13Sören WingeUpsala IF29:04+13:1910:58
14Gustav LindbergOK Roslagen29:46+14:0111:13
15Thord RådbergOK Roslagen30:15+14:3011:24
16Bernt JohanssonHäverödals SK31:34+15:4911:54
17Jan-Olof MalmSigtuna OK32:32+16:4712:16
18Bo WestlingHäverödals SK32:34+16:4912:17
19Eric HenrikssonRånäs OK33:46+18:0112:44
20Lennart JanssonHäverödals SK34:26+18:4112:59
21Roine MattssonHäverödals SK34:39+18:5413:04
22Lars-Erik LindellVäsby OK35:30+19:4513:23
23Sven JacobssonIF Thor36:49+21:0413:53
23Conny HusénOK Roslagen36:49+21:0413:53
25Sivert SöderbärgOK Roslagen45:45+30:0017:15
Ulf ÅströmOK Roslagenej start

D 14/50

2 360 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne CarlbergRånäs OK17:497:32
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL17:56+0:077:35
3Bente HenrikssonRånäs OK18:54+1:058:00
4Annette WigertzLånghundra IF19:02+1:138:03
5Anki PousetteRånäs OK21:16+3:279:00
6Sabiene KarlssonHäverödals SK21:38+3:499:10
7Maria LännevallOK Roslagen22:01+4:129:19
8Alva OláRånäs OK22:36+4:479:34
9Malin BromanLänna IF22:51+5:029:40
10Lena Nyström-NilssonRånäs OK23:36+5:4710:00
11Christina OhlinRånäs OK23:38+5:4910:00
12Monica OhlinRånäs OK26:12+8:2311:06
13Anna-Stina NyströmLänna IF26:18+8:2911:08
14Caje JacobssonIF Thor28:05+10:1611:53
15Birgitta ErikssonLänna IF28:52+11:0312:13
16Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL31:29+13:4013:20
17Margaretha NyströmLänna IF34:55+17:0614:47

Lätt

1 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ossian OláRånäs OK12:438:49
2Mateo ÖstlundRånäs OK15:25+2:4210:42
3Agnes HultinOK Roslagen16:58+4:1511:46
4Gabriel HultinOK Roslagen17:03+4:2011:50
5Dewin GrimmetoftRånäs OK17:04+4:2111:51
6Tove LymanOK Roslagen17:14+4:3111:58
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser