Swedish Orienteering Federation

Official results for 4-Klubbsmatch #4

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 4-Klubbsmatch #4
Organiser: Nyköpings OK
Date: Saturday 28 September 2019

Nivå 1 Flickor

1 600 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Alice AbrahamssonOK Måsen33:55+21:3521:11
Elvy EkbergOK Måsen33:58+21:3821:13
Hanna KarlssonOK Hällen18:21+6:0111:28
Unni UdinNyköpings OK26:46+14:2616:43
Elise ThedvallTrosabygdens OK19:16+6:5612:02
Sigrid CarlborgOK Måsen14:32+2:129:05
Line ÖbergOK Hällen22:22+10:0213:58
Sigrid ErikssonNyköpings OK28:11+15:5117:36
Ellen LundegårdNyköpings OK20:07+7:4712:34
Isabell MyrmanNyköpings OK26:19+13:5916:26
Stella KaragiannisTrosabygdens OK26:08+13:4816:20
Kira KaragiannisTrosabygdens OK27:10+14:5016:58
Hanna BeijarOK Hällen36:10+23:5022:36
Ebba GottvallNyköpings OK13:59+1:398:44
Maja DahlgrenNyköpings OK20:01+7:4112:30
Iris KällströmerNyköpings OK17:45+5:2511:05
Clara MossingerNyköpings OK38:58+26:3824:21
Elin BeijarOK Hällen14:49+2:299:15
Ellie NettelbladtOK Hällen13:30+1:108:26
Ingalisa ÖbergOK Hällen12:207:42
Ebba BjerkeNyköpings OKdid not start
Agnes HolstOK Måsendid not start
Ella SkoogNyköpings OKdid not start
Viola JanssonOK Måsendid not start
Hedvig Lo LindbergOK Måsendid not start
Ida Karlsson SandbergOK Hällendid not start

Nivå 1 Pojkar

1 600 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Harald HamiltonNyköpings OK15:45+3:039:50
Teo KlefbohmOK Måsen29:42+17:0018:33
Sam BergNyköpings OK20:46+8:0412:58
Oliver JohanssonNyköpings OK15:12+2:309:30
Alex JohanssonNyköpings OK21:34+8:5213:28
Mathias EllmarkNyköpings OK22:34+9:5214:06
Adam GottvallTrosabygdens OK23:40+10:5814:47
Buster NordinOK Hällen22:07+9:2513:49
Isak MuhrbeckTrosabygdens OK21:25+8:4313:23
Vidar ErikssonOK Måsen22:31+9:4914:04
Ivar StridTrosabygdens OK17:16+4:3410:47
Hector ÖbergOK Hällen35:40+22:5822:17
Ludvig HolmgrenOK Måsen40:10+27:2825:06
Arvin ZeinowOK Hällen40:37+27:5525:23
John FribergNyköpings OK35:36+22:5422:15
Algot LindstenNyköpings OK15:58+3:169:58
Theodor MuhrbeckNyköpings OK17:41+4:5911:03
Ingemar CarlborgOK Måsen16:31+3:4910:19
Elias ÖbergOK Hällen12:427:56
Isak KarlssonNyköpings OK17:52+5:1011:10
Lukas ÖbergOK Hällen17:19+4:3710:49
Leo HellerstedtNyköpings OK21:56+9:1413:42
Harald MagnussonNyköpings OK20:10+7:2812:36
Hjalmar ErikssonOK Måsenmispunched
Filip KurgOK Måsendid not start
Andreas KurgOK Måsendid not start
Alwin HöllerbauerOK Måsendid not start
Sixten ErikssonNyköpings OKdid not start
Theo AleniusNyköpings OKdid not start
Knut KällströmerNyköpings OKdid not start
Elis GöranssonOK Måsendid not start
Leo HolmquistNyköpings OKdid not start
Algot StenssonNyköpings OKdid not start
Albin JohanssonOK Hällendid not start

Nivå 2 Flickor

2 300 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elsa LindqvistOK Måsen16:467:17
2My TullbergNyköpings OK21:23+4:379:17
3Linnea SteenOK Hällen21:45+4:599:27
4Alicia HögforsTrosabygdens OK23:35+6:4910:15
5Astrid HamiltonNyköpings OK23:59+7:1310:25
6Vilia Andersson CarlénOK Måsen24:46+8:0010:46
7Olivia ThorburnOK Måsen29:23+12:3712:46
8Märta StraussNyköpings OK41:53+25:0718:12
Greta JanssonOK Måsendid not start
Vera Von BerensTrosabygdens OKdid not start

Nivå 2 Pojkar

2 300 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jonathan PeterssonNyköpings OK15:446:50
2August HedinNyköpings OK16:22+0:387:06
3Melker ClashammarNyköpings OK18:25+2:418:00
4Emil ÖbergOK Hällen19:06+3:228:18
5Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK19:31+3:478:29
6Surafiel GebremeskelOK Måsen19:57+4:138:40
7Tage LindstenNyköpings OK21:06+5:229:10
8Loke ZeinowOK Hällen21:29+5:459:20
9Felix HammarströmNyköpings OK21:56+6:129:32
10Axel ThorburnOK Måsen24:54+9:1010:49
11Sixten NordinOK Hällen24:59+9:1510:51
12Teodor BjerkeNyköpings OK25:03+9:1910:53
13Albin SöderbergNyköpings OK25:05+9:2110:54
14Axel StridTrosabygdens OK25:35+9:5111:07
15Erik JohanssonOK Måsen26:17+10:3311:25
16Axel GustafssonNyköpings OK27:59+12:1512:10
17Alfons StenilsOK Hällen29:36+13:5212:52
18Noah MuhrbeckTrosabygdens OK30:10+14:2613:06
19Axel HolstOK Måsen31:25+15:4113:39
20Elvis UdinNyköpings OK34:32+18:4815:00
21Arvid HenleyTrosabygdens OK38:08+22:2416:34
22Love Andersson CarlénOK Måsen42:44+27:0018:34
23Sebastian LejonedNyköpings OK50:22+34:3821:53
Filip KarlssonOK Måsendid not start
Dexter JohanssonOK Måsendid not start

Nivå 3 Flickor

2 300 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elvira LindstenNyköpings OK19:048:17
2Miriam GustafssonNyköpings OK19:05+0:018:17
3Tuva Karlsson SandbergOK Hällen25:08+6:0410:55
4Novella ValenciaNyköpings OK31:18+12:1413:36
5Thea KarlssonOK Hällen41:02+21:5817:50
6Elma StraussNyköpings OK41:51+22:4718:11
Edith Von BerensTrosabygdens OKdid not start
Evelina PeterssonNyköpings OKdid not start

Nivå 3 Pojkar

2 500 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Vilgot HellstenNyköpings OK18:377:26
2Isac LidehnNyköpings OK22:17+3:408:54
3Valter HedinNyköpings OK23:25+4:489:22
4Victor PalmqvistNyköpings OK27:48+9:1111:07
5Wilmer ThedvallTrosabygdens OK29:51+11:1411:56
6Casper Andersson CarlénOK Måsen35:56+17:1914:22
7Erik EkbergOK Måsen36:09+17:3214:27
8Neo BergNyköpings OK37:16+18:3914:54
9Lukas KaragiannisTrosabygdens OK38:10+19:3315:16
Gustav HjelmOK Måsendid not start
Leo ÖrnebroOK Måsendid not start
Theo Lund RüdénNyköpings OKdid not start
Gabriel GöranssonOK Måsendid not start

Nivå 4 Flickor

3 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cajsa AleniusNyköpings OK23:127:44
2Filippa GuttkeNyköpings OK25:49+2:378:36
3Adele PalmqvistNyköpings OK29:44+6:329:54
4Ylva LidehnNyköpings OK42:11+18:5914:03
5Vilma JohanssonOK Hällen47:09+23:5715:43
6Elsa JohanssonOK Måsen1:13:26+50:1424:28

Nivå 4 Pojkar

3 200 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Axel Björnberg FärdigNyköpings OK21:466:48
2Anders PeterssonNyköpings OK25:53+4:078:05
3Wilhelm TengrothOK Måsen31:42+9:569:54
4Melker BerggrenNyköpings OK32:40+10:5410:12
5Arvid LindqvistOK Måsen34:50+13:0410:53
6Rasmus ÖbergOK Hällen35:45+13:5911:10
7Ludvig HedinNyköpings OK36:05+14:1911:16
8Valdemar HamiltonNyköpings OK36:21+14:3511:21
9Tryggve StraussNyköpings OK37:33+15:4711:44
10Gustav NordinTrosabygdens OK1:00:53+39:0719:01
11Hampus HolmgrenOK Måsen1:12:46+51:0022:44
Emil ClashammarNyköpings OKdid not finish

Nivå 5 Flickor

4 500 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alice EkNyköpings OK35:567:59
2Caroline GuttkeNyköpings OK41:27+5:319:12
3Frida JardingNyköpings OK44:57+9:019:59
4Elsa LinderOK Hällen48:58+13:0210:52
5Emma WesterlundNyköpings OK57:29+21:3312:46
Vera CarlssonOK Hällenmispunched
Katja GustafssonNyköpings OKmispunched
Meja AleniusNyköpings OKdid not start
Hanna AnängenNyköpings OKdid not start
Lovis HellstenNyköpings OKdid not start

Nivå 5 Pojkar

4 900 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Odin EkNyköpings OK34:457:05
2Hugo KindbornOK Hällen35:30+0:457:14
3Axel LindgrenNyköpings OK38:10+3:257:47
4Oscar EkenborgNyköpings OK47:36+12:519:42
5Sven SjöqvistOK Måsen49:20+14:3510:04
6Andreas HolmqvistNyköpings OK49:50+15:0510:10
7Gustav NorbergNyköpings OK1:08:09+33:2413:54
Edvin HellstenNyköpings OKdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements