Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-Klubbsmatch #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-Klubbsmatch #4
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 28 september 2019

Nyköpings OK

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alice EkNivå 5 Flickor (7)35:567:59
1Odin EkNivå 5 Pojkar (7)34:457:05
1Cajsa AleniusNivå 4 Flickor (6)23:127:44
1Vilgot HellstenNivå 3 Pojkar (9)18:377:26
1Elvira LindstenNivå 3 Flickor (6)19:048:17
1Axel Björnberg FärdigNivå 4 Pojkar (11)21:466:48
1Jonathan PeterssonNivå 2 Pojkar (23)15:446:50
2My TullbergNivå 2 Flickor (8)21:23+4:379:17
2Caroline GuttkeNivå 5 Flickor (7)41:27+5:319:12
2Isac LidehnNivå 3 Pojkar (9)22:17+3:408:54
2Filippa GuttkeNivå 4 Flickor (6)25:49+2:378:36
2Miriam GustafssonNivå 3 Flickor (6)19:05+0:018:17
2Anders PeterssonNivå 4 Pojkar (11)25:53+4:078:05
2August HedinNivå 2 Pojkar (23)16:22+0:387:06
3Adele PalmqvistNivå 4 Flickor (6)29:44+6:329:54
3Axel LindgrenNivå 5 Pojkar (7)38:10+3:257:47
3Frida JardingNivå 5 Flickor (7)44:57+9:019:59
3Melker ClashammarNivå 2 Pojkar (23)18:25+2:418:00
3Valter HedinNivå 3 Pojkar (9)23:25+4:489:22
4Ylva LidehnNivå 4 Flickor (6)42:11+18:5914:03
4Novella ValenciaNivå 3 Flickor (6)31:18+12:1413:36
4Melker BerggrenNivå 4 Pojkar (11)32:40+10:5410:12
4Oscar EkenborgNivå 5 Pojkar (7)47:36+12:519:42
4Victor PalmqvistNivå 3 Pojkar (9)27:48+9:1111:07
5Astrid HamiltonNivå 2 Flickor (8)23:59+7:1310:25
5Emma WesterlundNivå 5 Flickor (7)57:29+21:3312:46
5Ludvig Björnberg FärdigNivå 2 Pojkar (23)19:31+3:478:29
6Elma StraussNivå 3 Flickor (6)41:51+22:4718:11
6Andreas HolmqvistNivå 5 Pojkar (7)49:50+15:0510:10
7Gustav NorbergNivå 5 Pojkar (7)1:08:09+33:2413:54
7Ludvig HedinNivå 4 Pojkar (11)36:05+14:1911:16
7Tage LindstenNivå 2 Pojkar (23)21:06+5:229:10
8Neo BergNivå 3 Pojkar (9)37:16+18:3914:54
8Valdemar HamiltonNivå 4 Pojkar (11)36:21+14:3511:21
8Märta StraussNivå 2 Flickor (8)41:53+25:0718:12
9Tryggve StraussNivå 4 Pojkar (11)37:33+15:4711:44
9Felix HammarströmNivå 2 Pojkar (23)21:56+6:129:32
12Teodor BjerkeNivå 2 Pojkar (23)25:03+9:1910:53
13Albin SöderbergNivå 2 Pojkar (23)25:05+9:2110:54
16Axel GustafssonNivå 2 Pojkar (23)27:59+12:1512:10
20Elvis UdinNivå 2 Pojkar (23)34:32+18:4815:00
23Sebastian LejonedNivå 2 Pojkar (23)50:22+34:3821:53
Harald HamiltonNivå 1 Pojkar (24)15:45+3:039:50
Sam BergNivå 1 Pojkar (24)20:46+8:0412:58
Unni UdinNivå 1 Flickor (20)26:46+14:2616:43
Oliver JohanssonNivå 1 Pojkar (24)15:12+2:309:30
Alex JohanssonNivå 1 Pojkar (24)21:34+8:5213:28
Sigrid ErikssonNivå 1 Flickor (20)28:11+15:5117:36
Ellen LundegårdNivå 1 Flickor (20)20:07+7:4712:34
Mathias EllmarkNivå 1 Pojkar (24)22:34+9:5214:06
Isabell MyrmanNivå 1 Flickor (20)26:19+13:5916:26
John FribergNivå 1 Pojkar (24)35:36+22:5422:15
Ebba GottvallNivå 1 Flickor (20)13:59+1:398:44
Algot LindstenNivå 1 Pojkar (24)15:58+3:169:58
Maja DahlgrenNivå 1 Flickor (20)20:01+7:4112:30
Iris KällströmerNivå 1 Flickor (20)17:45+5:2511:05
Clara MossingerNivå 1 Flickor (20)38:58+26:3824:21
Theodor MuhrbeckNivå 1 Pojkar (24)17:41+4:5911:03
Isak KarlssonNivå 1 Pojkar (24)17:52+5:1011:10
Leo HellerstedtNivå 1 Pojkar (24)21:56+9:1413:42
Harald MagnussonNivå 1 Pojkar (24)20:10+7:2812:36
Katja GustafssonNivå 5 Flickor (7)ej godkänd
Emil ClashammarNivå 4 Pojkar (11)utgått
Ebba BjerkeNivå 1 Flickor (20)ej start
Meja AleniusNivå 5 Flickor (7)ej start
Ella SkoogNivå 1 Flickor (20)ej start
Evelina PeterssonNivå 3 Flickor (6)ej start
Hanna AnängenNivå 5 Flickor (7)ej start
Lovis HellstenNivå 5 Flickor (7)ej start
Sixten ErikssonNivå 1 Pojkar (24)ej start
Theo Lund RüdénNivå 3 Pojkar (9)ej start
Edvin HellstenNivå 5 Pojkar (7)ej start
Theo AleniusNivå 1 Pojkar (24)ej start
Knut KällströmerNivå 1 Pojkar (24)ej start
Leo HolmquistNivå 1 Pojkar (24)ej start
Algot StenssonNivå 1 Pojkar (24)ej start

OK Hällen

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Hugo KindbornNivå 5 Pojkar (7)35:30+0:457:14
3Tuva Karlsson SandbergNivå 3 Flickor (6)25:08+6:0410:55
3Linnea SteenNivå 2 Flickor (8)21:45+4:599:27
4Elsa LinderNivå 5 Flickor (7)48:58+13:0210:52
4Emil ÖbergNivå 2 Pojkar (23)19:06+3:228:18
5Vilma JohanssonNivå 4 Flickor (6)47:09+23:5715:43
5Thea KarlssonNivå 3 Flickor (6)41:02+21:5817:50
6Rasmus ÖbergNivå 4 Pojkar (11)35:45+13:5911:10
8Loke ZeinowNivå 2 Pojkar (23)21:29+5:459:20
11Sixten NordinNivå 2 Pojkar (23)24:59+9:1510:51
17Alfons StenilsNivå 2 Pojkar (23)29:36+13:5212:52
Hanna KarlssonNivå 1 Flickor (20)18:21+6:0111:28
Line ÖbergNivå 1 Flickor (20)22:22+10:0213:58
Buster NordinNivå 1 Pojkar (24)22:07+9:2513:49
Hanna BeijarNivå 1 Flickor (20)36:10+23:5022:36
Hector ÖbergNivå 1 Pojkar (24)35:40+22:5822:17
Arvin ZeinowNivå 1 Pojkar (24)40:37+27:5525:23
Elin BeijarNivå 1 Flickor (20)14:49+2:299:15
Ellie NettelbladtNivå 1 Flickor (20)13:30+1:108:26
Elias ÖbergNivå 1 Pojkar (24)12:427:56
Ingalisa ÖbergNivå 1 Flickor (20)12:207:42
Lukas ÖbergNivå 1 Pojkar (24)17:19+4:3710:49
Vera CarlssonNivå 5 Flickor (7)ej godkänd
Ida Karlsson SandbergNivå 1 Flickor (20)ej start
Albin JohanssonNivå 1 Pojkar (24)ej start

OK Måsen

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elsa LindqvistNivå 2 Flickor (8)16:467:17
3Wilhelm TengrothNivå 4 Pojkar (11)31:42+9:569:54
5Sven SjöqvistNivå 5 Pojkar (7)49:20+14:3510:04
5Arvid LindqvistNivå 4 Pojkar (11)34:50+13:0410:53
6Casper Andersson CarlénNivå 3 Pojkar (9)35:56+17:1914:22
6Vilia Andersson CarlénNivå 2 Flickor (8)24:46+8:0010:46
6Elsa JohanssonNivå 4 Flickor (6)1:13:26+50:1424:28
6Surafiel GebremeskelNivå 2 Pojkar (23)19:57+4:138:40
7Olivia ThorburnNivå 2 Flickor (8)29:23+12:3712:46
7Erik EkbergNivå 3 Pojkar (9)36:09+17:3214:27
10Axel ThorburnNivå 2 Pojkar (23)24:54+9:1010:49
11Hampus HolmgrenNivå 4 Pojkar (11)1:12:46+51:0022:44
15Erik JohanssonNivå 2 Pojkar (23)26:17+10:3311:25
19Axel HolstNivå 2 Pojkar (23)31:25+15:4113:39
22Love Andersson CarlénNivå 2 Pojkar (23)42:44+27:0018:34
Alice AbrahamssonNivå 1 Flickor (20)33:55+21:3521:11
Elvy EkbergNivå 1 Flickor (20)33:58+21:3821:13
Teo KlefbohmNivå 1 Pojkar (24)29:42+17:0018:33
Sigrid CarlborgNivå 1 Flickor (20)14:32+2:129:05
Vidar ErikssonNivå 1 Pojkar (24)22:31+9:4914:04
Ludvig HolmgrenNivå 1 Pojkar (24)40:10+27:2825:06
Ingemar CarlborgNivå 1 Pojkar (24)16:31+3:4910:19
Hjalmar ErikssonNivå 1 Pojkar (24)ej godkänd
Filip KurgNivå 1 Pojkar (24)ej start
Filip KarlssonNivå 2 Pojkar (23)ej start
Andreas KurgNivå 1 Pojkar (24)ej start
Gustav HjelmNivå 3 Pojkar (9)ej start
Agnes HolstNivå 1 Flickor (20)ej start
Alwin HöllerbauerNivå 1 Pojkar (24)ej start
Greta JanssonNivå 2 Flickor (8)ej start
Viola JanssonNivå 1 Flickor (20)ej start
Leo ÖrnebroNivå 3 Pojkar (9)ej start
Hedvig Lo LindbergNivå 1 Flickor (20)ej start
Dexter JohanssonNivå 2 Pojkar (23)ej start
Elis GöranssonNivå 1 Pojkar (24)ej start
Gabriel GöranssonNivå 3 Pojkar (9)ej start

Trosabygdens OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Alicia HögforsNivå 2 Flickor (8)23:35+6:4910:15
5Wilmer ThedvallNivå 3 Pojkar (9)29:51+11:1411:56
9Lukas KaragiannisNivå 3 Pojkar (9)38:10+19:3315:16
10Gustav NordinNivå 4 Pojkar (11)1:00:53+39:0719:01
14Axel StridNivå 2 Pojkar (23)25:35+9:5111:07
18Noah MuhrbeckNivå 2 Pojkar (23)30:10+14:2613:06
21Arvid HenleyNivå 2 Pojkar (23)38:08+22:2416:34
Elise ThedvallNivå 1 Flickor (20)19:16+6:5612:02
Adam GottvallNivå 1 Pojkar (24)23:40+10:5814:47
Isak MuhrbeckNivå 1 Pojkar (24)21:25+8:4313:23
Stella KaragiannisNivå 1 Flickor (20)26:08+13:4816:20
Kira KaragiannisNivå 1 Flickor (20)27:10+14:5016:58
Ivar StridNivå 1 Pojkar (24)17:16+4:3410:47
Edith Von BerensNivå 3 Flickor (6)ej start
Vera Von BerensNivå 2 Flickor (8)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser