Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Orinto

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Orinto
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: tisdag 1 maj 2012

OK Landehof

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Pia JohanssonD40 (18)32:4310:31
1Felicia LorénD10 (20)15:059:59
2Filip WadstenH16 (23)30:31+1:489:18
3Samuel PihlströmH12 (30)21:23+0:1610:41
4Hanna ÅbergD16 (23)33:46+4:0412:00
4Sara LorénD40 (18)37:34+4:5112:04
4Ingrid Rex WallströmD65 (21)35:00+6:5815:41
5Anna ErikssonD40 (18)37:35+4:5212:05
6Felix DrejmoH10 (21)17:33+3:1010:42
6Magnus Karlsson 1H45 (44)35:19+4:5110:21
6Lisa ErikssonU1 (39)22:14+5:0113:43
8Lotta SaetreD21 (30)35:03+3:4610:00
12Liselott NordgrenD40 (18)50:55+18:1216:22
12Elias NyqvistU1 (39)24:34+7:2115:09
13Albin NyqvistH10 (21)25:01+10:3815:15
14Anders JohanssonH45 (44)41:22+10:5412:07
15Lukas WadstenH14 (29)40:33+20:3915:57
16Emma KarlssonU1 (39)26:10+8:5716:09
16Melker NordgrenH10 (21)28:02+13:3917:05
16Rebecka PihlströmD10 (20)30:47+15:4220:23
17Johanna PihlströmU1 (39)26:28+9:1516:20
17Anders WadstenH45 (44)42:49+12:2112:33
19Rasmus NordgrenH12 (30)36:21+15:1418:10
20Ida ErikssonD12 (22)48:58+29:2623:32
21Ragnar BewertH70 (22)1:10:30+40:1928:25
23Emelie KarlssonD14 (36)43:51+22:2717:40
23Sara SaetreU1 (39)30:53+13:4019:03
24Wilma SaetreU1 (39)30:59+13:4619:07
29Emelie LorénD14 (36)1:00:55+39:3124:33
36Torbjörn SaetreH45 (44)55:59+25:3116:25
36Niklas LorénÖppen motion 7 (97)52:42+19:2418:10
36Kristofer DrejmoÖppen motion 5 (87)54:36+27:3421:29
44Ulf NyqvistÖppen motion 8 (86)1:00:00+31:4117:20
49Sofia KarlssonÖppen motion 7 (97)1:00:04+26:4620:42
51Sven ErikssonÖppen motion 7 (97)1:01:03+27:4521:03
60Gun JohanssonÖppen motion 5 (87)1:13:31+46:2928:56
Valter DrejmoInskolning (72)fullföljt
Johan ÅbergH45 (44)ej godkänd
Joel LeanderH14 (29)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser