Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Orinto

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Orinto
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: tisdag 1 maj 2012

OK Skogshjortarna

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonH65 (34)26:369:25
1Madeleine JohanssonÖppen motion 1 (18)17:2010:11
1Ronny AnderssonH70 (22)30:1112:10
1Jonas OrnungH45 (44)30:288:56
2Gary LarssonÖppen motion 3 (70)30:19+1:2512:41
3Linus AnderssonH14 (29)23:39+3:459:18
3Max TholénH40 (26)31:28+1:168:59
4Tomas KarlssonH55 (34)35:54+7:0311:32
4Helene Wengholt JohnssonD50 (22)43:12+8:4615:19
4Lisbeth JohanssonD70 (13)39:55+5:3417:53
4Christine LundÖppen motion 3 (70)32:41+3:4713:40
4Suzy LarssonD45 (29)36:51+6:4212:42
5Lars JohanssonH70 (22)39:25+9:1415:53
5Eva IsakssonD65 (21)35:25+7:2315:52
6Monica IvarssonD60 (15)47:39+12:1919:12
8Jan IvarssonH55 (34)38:12+9:2112:16
8Gunilla FredmanÖppen motion 3 (70)37:59+9:0515:53
8Lukas LarssonH10 (21)18:43+4:2011:24
8Anna SjödinD50 (22)53:22+18:5618:55
9William JohnssonH16 (23)38:21+9:3811:41
9Annica TholénD45 (29)39:51+9:4213:44
9Ulf SjödinH55 (34)38:50+9:5912:29
10Rune LarssonH60 (19)41:25+12:5614:16
10Anita AnderssonD60 (15)1:01:40+26:2024:51
12Mats G AnderssonH45 (44)39:21+8:5311:32
12Johan LarssonH18 (13)1:06:55+33:1719:17
12Katarina ÖstlingD50 (22)1:04:27+30:0122:51
13Anton LundU1 (39)25:28+8:1515:43
13Kent IvarssonH60 (19)46:31+18:0216:02
15Ann-Brith StrömbergD50 (22)1:11:05+36:3925:12
15Veronica LindgrenD21 (30)39:42+8:2511:20
15Barbro AnderssonD65 (21)48:07+20:0521:34
15Kjell EinarssonH45 (44)41:32+11:0412:10
16Eva PedersenD45 (29)50:16+20:0717:20
17Ronny RagnarssonÖppen motion 7 (97)42:12+8:5414:33
17Pia RagnmarkÖppen motion 1 (18)55:37+38:1732:42
19Emma WidellD16 (23)51:06+21:2418:11
20Elina FredmanD10 (20)35:07+20:0223:15
20Mikael AxelssonÖppen motion 8 (86)44:39+16:2012:54
20Ulla RagnarssonÖppen motion 3 (70)47:10+18:1619:44
21Eric BrattåsenH16 (23)1:09:48+41:0521:16
21Anders LundÖppen motion 5 (87)47:28+20:2618:41
22Kjell-Åke IsakssonH65 (34)53:01+26:2518:48
23Elin VokseppD16 (23)1:51:18+1:21:3639:36
24Calle StenbergH21 (51)41:43+7:198:57
24Hans LindgrenH50 (33)46:58+16:1314:37
27Pär StenbergH50 (33)54:40+23:5517:01
28Carina StenbergD45 (29)1:14:03+43:5425:32
29Hans VokseppH50 (33)59:03+28:1818:23
30Lars StrömbergH50 (33)1:05:56+35:1120:32
31Håkan JunforsH65 (34)1:17:45+51:0927:34
33Jan ArvidssonH55 (34)1:09:54+41:0322:28
37Martin IvarssonH21 (51)49:57+15:3310:43
38Kjell AnderssonÖppen motion 5 (87)55:56+28:5422:01
41Hanna AnderssonU2 (43)48:43+30:4428:39
42Gunnel AxelssonÖppen motion 3 (70)1:04:01+35:0726:47
43Anita JunforsÖppen motion 5 (87)1:00:22+33:2023:45
46Erik AamotH21 (51)1:01:25+27:0113:10
47Linus SundbergÖppen motion 7 (97)59:03+25:4520:21
48Martin AxelssonÖppen motion 8 (86)1:04:16+35:5718:34
58Magnus PedersenÖppen motion 5 (87)1:09:27+42:2527:20
62Börje ÖbergÖppen motion 7 (97)1:04:06+30:4822:06
63Bo JohanssonÖppen motion 5 (87)1:14:35+47:3329:21
Theo FredmanInskolning (72)fullföljt
Agnes IvarssonInskolning (72)fullföljt
Edvin LandströmInskolning (72)fullföljt
Melvin LundInskolning (72)fullföljt
Kerstin LarssonÖppen motion 5 (87)ej godkänd
Ingemar BrunssonÖppen motion 8 (86)ej godkänd
Alma JohanssonD12 (22)ej godkänd
Per FredrikssonH60 (19)ej godkänd
Oscar StenbergH18 (13)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser