Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Orinto

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Orinto
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: tisdag 1 maj 2012

IK Uven

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattis HallbergH16 Kort (2)35:1713:53
1Karin AxelssonD60 (15)35:2014:14
3Roland AasaH75 (16)29:15+1:3513:06
3Karin AlmgrenÖppen motion 1 (18)22:24+5:0413:10
5Gunnel BörjessonD70 (13)44:33+10:1219:58
6Åke AxelssonH75 (16)30:45+3:0513:47
7Johan OlsonH14 (29)27:27+7:3310:48
7Rosa JohanssonD65 (21)36:25+8:2316:19
7Ingemar AlfredssonH75 (16)31:00+3:2013:54
8Björn JägerströmH60 (19)39:15+10:4613:32
8Karl-Axel JohanssonH70 (22)40:46+10:3516:26
12Annika AasaD45 (29)44:39+14:3015:23
13Maj MalmÖppen motion 1 (18)45:00+27:4026:28
13Per RosénÖppen motion 8 (86)38:35+10:1611:09
17Emma WallinD10 (20)33:24+18:1922:07
17Sara ForsbergÖppen motion 5 (87)45:39+18:3717:58
22Hanna BoquistD14 (36)43:47+22:2317:39
22Johan GrahnH12 (30)39:29+18:2219:44
23Jacob GrahnU2 (43)29:45+11:4617:30
26Ville GrahnH14 (29)59:22+39:2823:22
30Leif HagmanH45 (44)46:58+16:3013:46
31Jan GrahnH50 (33)1:13:19+42:3422:50
32Rikard LarssonÖppen motion 3 (70)56:10+27:1623:30
32Torbjörn GrahnÖppen motion 7 (97)51:18+18:0017:41
37Mats DahlrotH45 (44)1:02:22+31:5418:17
45Oscar SjölinÖppen motion 3 (70)1:05:10+36:1627:15
46Stina SjölinÖppen motion 3 (70)1:05:16+36:2227:18
49Britt AlfredssonÖppen motion 3 (70)1:07:13+38:1928:07
59Anne FagerbergÖppen motion 3 (70)1:20:16+51:2233:35
64Agneta LarssonÖppen motion 7 (97)1:04:41+31:2322:18
69Lennart OlssonÖppen motion 7 (97)1:05:41+32:2322:38
82Steffen RosénÖppen motion 7 (97)1:13:59+40:4125:30
Albin KarlsmoInskolning (72)fullföljt
Gustav LarssonInskolning (72)fullföljt
Anna GrahnÖppen motion 1 (18)ej godkänd
Bengt-Rune WallströmÖppen motion 8 (86)ej godkänd
Gustav BoquistH21 (51)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser