Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen 190813

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 190813
Arrangörsorganisation: Hudiksvalls OK
Datum: tisdag 13 augusti 2019

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Karin DelinÖ7 (16)46:10+15:5313:34

Forsa OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linn BylarsÖ7 (16)30:178:54
1Anders LindbergÖ9 (7)40:537:10
2Jens WickbergÖ7 (16)30:39+0:229:00
2Ellen MikaelssonÖ5 (6)51:32+5:5612:16
3Sven Bergström TrolinÖ8 (12)34:23+3:178:48
3Gunnar ForsgrenÖ9 (7)54:41+13:489:35
4Leif BylarsÖ7 (16)33:48+3:319:56
5Ida ForsgrenÖ9 (7)56:34+15:419:55
5Anki Teike AnderssonÖ3 (7)48:44+12:5615:13
6Karin TrolinÖ9 (7)57:42+16:4910:07
6Karin ForsgrenÖ7 (16)39:35+9:1811:38
7Mikaela BlomÖ8 (12)40:06+9:0010:16
10Mattias HögströmÖ7 (16)44:45+14:2813:09
10Anne-Sofie SkjärstadÖ8 (12)42:21+11:1510:51
11Karin GustavssonÖ7 (16)45:08+14:5113:16
12Anders SvahnÖ8 (12)47:02+15:5612:03
Annika StaafÖ8 (12)utgått

Hudiksvalls OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan SidenvallÖ5 (6)45:3610:51
1Filip ZetterbergÖ1 (5)16:448:22
2Rut SidenvallÖ3 (7)40:31+4:4312:39
2Linnea NilssonÖ1 (5)30:38+13:5415:19
3Roland NilssonÖ1 (5)30:52+14:0815:26
3Ann-marie LarssonÖ3 (7)43:37+7:4913:37
3Max ZetterbergÖ7 (16)31:26+1:099:14
3Saga DässmanÖ5 (6)58:34+12:5813:56
4William KazmierczakÖ5 (6)1:16:53+31:1718:18
4Björn KnutssonÖ9 (7)54:45+13:529:36
4Jan ZetterbergÖ8 (12)35:29+4:239:05
5Camilla HägglundÖ5 (6)1:17:00+31:2418:20
5Jonas LindgrenÖ7 (16)36:36+6:1910:45
6Arne OlssonÖ3 (7)51:51+16:0316:12
6Jonas JäderÖ8 (12)37:58+6:529:44
7Gun KrohnÖ3 (7)59:01+23:1318:26
8Aron SidenvallÖ8 (12)41:23+10:1710:36
8Walter KazmierczakÖ7 (16)40:52+10:3512:01
9Christina WestmanÖ7 (16)42:22+12:0512:27
16Rolf KrohnÖ7 (16)1:05:21+35:0419:13
Frank SidenvallÖ1 (5)fullföljt
Christina BlomÖ5 (6)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ilse-Lo PalmÖ1 (5)33:08+16:2416:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna SidorssonÖ3 (7)35:4811:11

Ljusdals OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Magnus EngbergÖ8 (12)34:16+3:108:47
5Tommy ÖstÖ8 (12)36:40+5:349:24
7Kajsa WinderÖ7 (16)40:35+10:1811:56
7Ulrica Swärd BütikoferÖ9 (7)1:00:54+20:0110:41
11Rune JonssonÖ8 (12)43:18+12:1211:06
15Leif PerssonÖ7 (16)1:02:11+31:5418:17
Ivan SöderqvistÖ8 (12)utgått

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jesper Kullin AlfredssonÖ9 (7)42:58+2:057:32

OK Dellen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Tord JonssonÖ8 (12)41:50+10:4410:43
13Torbjörn NilssonÖ7 (16)47:45+17:2814:02
14Sören BergströmÖ7 (16)49:59+19:4214:42

Sundsvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna KjellinÖ8 (12)31:067:58

Undroms IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Mari BodinÖ3 (7)46:17+10:2914:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser