Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommar-ol

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommar-ol
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: torsdag 11 juli 2019

Kort 2,0

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svea ThorÅre OK23:1711:38
2Lucas Bagge AnlindLeksands OK30:26+7:0915:13
3Gunvor JonssonVänersborgs SK32:37+9:2016:18
4Camilla SöderbergÅre OK36:17+13:0018:08
5Otto Mellqvist BjelkeUddevalla OK39:40+16:2319:50
6Noel FredgrenHerrestads AIF49:25+26:0824:42

Mellan 3,0

3 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan ThorÅre OK33:0211:00
2Hans KulstadSkåneslättens OL33:47+0:4511:15
3Atle KulstadSkåneslättens OL38:58+5:5612:59
4Gunnar BejbomUddevalla OK41:00+7:5813:40
5Clyde PerssonLjungskile FK46:31+13:2915:30
6Jan-Erik PålssonUddevalla IS47:09+14:0715:43
7Eric OlofssonIFK Göteborg Orientering48:13+15:1116:04
8Johnny KarlssonUddevalla OK49:07+16:0516:22
9Ingalil WalbomVänersborgs SK56:38+23:3618:52
10Birgit HanssonHerrestads AIF56:44+23:4218:54
11Ylva WestUddevalla OK56:45+23:4318:55
12Ingemar SvenssonLunds OK57:48+24:4619:16
13Dan EdvardssonUmeå OK58:33+25:3119:31
14Göte NatanaelssonLjungskile FK1:00:05+27:0320:01
15Birgitta StenströmVänersborgs SK1:01:13+28:1120:24
16Sven PerssonLjungskile FK1:02:55+29:5320:58
17Tomas BlixtStora Sundby GoIF1:09:54+36:5223:18
18Olivia Mellqvist BjelkeUddevalla OK1:16:47+43:4525:35
Thomas BergstrandUddevalla OKej godkänd
Madeleine ThörngrenIFK Göteborg Orienteringej godkänd

Lång 4,0

4 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias MattssonTrollhättans SOK42:079:47
2Jan MattssonTrollhättans SOK43:39+1:3210:09
3Göran AnlindLeksands OK43:58+1:5110:13
4Simon SanderiIFK Lidingö SOK47:48+5:4111:06
5Jenny Bagge AnlindLeksands OK50:24+8:1711:43
6Pär MoqvistLerums SOK54:05+11:5812:34
7Stefan JohanssonTrollhättans SOK58:33+16:2613:36
8Lea EdvardssonUmeå OK1:00:00+17:5313:57
9Ulf BjörkdahlHerrestads AIF1:00:07+18:0013:58
10Peter AngvarsonKlubblös1:04:19+22:1214:57
11Per-Arne KällenUddevalla OK1:08:13+26:0615:51
12Hans Andersson StrinningUddevalla OK1:15:59+33:5217:40
13Roland MattssonOK Skärmen1:16:30+34:2317:47
14Martin WestUddevalla OK1:18:17+36:1018:12
15Nina BejbomUddevalla OK1:19:50+37:4318:33
16Linda SandbladUmeå OK1:25:20+43:1319:50
17Per Dahlb�ckBrattås CK1:33:08+51:0121:39
18Eva KarlssonUddevalla OK1:38:53+56:4622:59
Christoffer JohanssonTrollhättans SOKej godkänd
Viktor ÅkerlindIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Håkan SanderiLidköpings SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser