Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Melkers Minne - Publiktävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Melkers Minne - Publiktävling
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: tisdag 18 juni 2019

Ö1

1 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin NordinOK Älvsjö-Örby19:2815:41
2Emelia LidgrenSödertälje-Nykvarn OF24:03+4:3519:23
3Vide PåledalSödertälje-Nykvarn OF24:52+5:2420:03
4Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OF26:54+7:2621:41
5Alicia HögforsTrosabygdens OK29:55+10:2724:07
6Meja JohanderSödertälje-Nykvarn OF32:34+13:0626:15
Johan FrankssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Ö3

2 660 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter BergmanTullinge SK32:2012:09
2Torbjörn BergmanSnättringe SK34:28+2:0812:57
3Knut Åke Hallebro -OK Klemmingen38:51+6:3114:36
4Ann Jansson JärplingOK Klemmingen39:01+6:4114:40
5Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby39:27+7:0714:49
6Gunn JanssonOK Klemmingen42:17+9:5715:53
7Lars SergerqvistSkarpnäcks OL46:16+13:5617:23
8Fredrik AnderssonOK Klemmingen47:21+15:0117:48
9Albin PåledalSödertälje-Nykvarn OF56:02+23:4221:03
10Rolf LindblomOK Klemmingen56:48+24:2821:21
11Monica SvärdOK Klemmingen57:08+24:4821:28
12Henrik NordinTrosabygdens OK57:26+25:0621:35
13Stefan SjödinTrosabygdens OK59:10+26:5022:14
14Lena SchultzOK Klemmingen1:03:01+30:4123:41
15Gustav NordinTrosabygdens OK1:04:52+32:3224:23
16Liselott HögforsTrosabygdens OK1:06:04+33:4424:50
17Daniel BergqvistSödertälje-Nykvarn OF1:16:39+44:1928:48
18Eva OlssonKlubblös1:17:28+45:0829:07
Edvin PetterssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Camilla PetterssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Ö7

4 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor LövgrenSödertälje-Nykvarn OF31:577:55
2Elis AnderssonTrosabygdens OK37:45+5:489:22
3Anders FröbergOK Tor37:50+5:539:23
4Arne JanssonOK Klemmingen39:46+7:499:52
5Mattias BorströmOK Klemmingen40:01+8:049:55
6Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF40:03+8:069:56
7Bart Van WijngaardenOK Klemmingen41:04+9:0710:11
8Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OK44:15+12:1810:58
9Mikael GuttkeNyköpings OK44:33+12:3611:03
10Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF50:47+18:5012:36
11Vuk RadakovicSödertälje-Nykvarn OF50:59+19:0212:39
12Robert HögforsTrosabygdens OK51:13+19:1612:42
13Jonas EsbjörnssonFrösö IF58:45+26:4814:34
14Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK1:12:53+40:5618:05
15Göran SvärdOK Klemmingen1:14:39+42:4218:31
16Mats EklundKlubblös1:15:42+43:4518:47
17Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:24:30+52:3320:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser