Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dala Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dala Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Bjursås OK
Datum: tisdag 24 september 2019

Herrar 3

2 825 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulf LöfgrenStora Tuna OK34:24
2Ingemar LindIFK Mora OK34:50+0:26
3Jan JohanssonIFK Hedemora OK35:42+1:18
4Sven-Olof AspLeksands OK36:00+1:36
5Björn AlmLeksands OK37:08+2:44
6Jan HultHofors OK37:27+3:03
7Åke AnderssonVästerbergslagens OL37:29+3:05
8Olle JohanssonIFK Hedemora OK37:37+3:13
9Tord HalvarsonOK Kåre38:31+4:07
10Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK39:04+4:40
11Lars KarlssonDalaportens OL39:17+4:53
12Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK40:00+5:36
13Roland BjörklundKvarnsvedens GOIF OK40:15+5:51
14Agne NybergOK Kåre40:58+6:34
14Lennart JahrLångshyttans AIK OK40:58+6:34
16Jan DelbomDomnarvets GOIF41:54+7:30
17Sture BjörkOK Kåre42:12+7:48
18Roger EngstedtDalaportens OL42:19+7:55
19Lars-Erik DanielssonInsjöns IF OK42:26+8:02
20Maud NilssonHJS-Vansbro OK42:33+8:09
21Sten BlomkvistVästerbergslagens OL42:55+8:31
22Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK42:57+8:33
22Ingemar NygrenÅrsunda IF42:57+8:33
24Stefan EkholmIK Jarl Rättvik42:58+8:34
25Stanley HolmerIFK Mora OK43:35+9:11
26Björn HelgessonIK Jarl Rättvik43:50+9:26
27Lennart TägtströmDomnarvets GOIF44:26+10:02
28Lars-B LarssonOK Tyr45:13+10:49
29Leif BjörkmanDalaportens OL45:48+11:24
30Yngve AnderssonÅrsunda IF45:56+11:32
31Kurt MattssonIFK Djura46:55+12:31
32Inge SwartlingLeksands OK47:15+12:51
33Bengt HolmIFK Mora OK47:35+13:11
34Sören GustafssonSäterbygdens OK48:18+13:54
35Johan ErikssonGrangärde OK49:09+14:45
36Sören HolmbergLeksands OK50:05+15:41
37Sören AnderssonJärbo OK51:09+16:45
38Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK52:53+18:29
39Roland ForsblomKungsgårdens SK53:07+18:43
40Ale ThorslingKungsgårdens SK54:34+20:10
41Björn ÅhsLeksands OK54:44+20:20
42Sten-Olov HellbergSundsvalls OK54:47+20:23
43Mats AnderssonStora Skedvi IK SOFF55:08+20:44
44Erik SvenssonKorsnäs IF OK55:30+21:06
45Lars KällgrenDomnarvets GOIF57:07+22:43
46Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK57:24+23:00
47John SivarsDalaportens OL57:41+23:17
48Hans AnderssonStora Skedvi IK SOFF58:28+24:04
49Åke SundbergFagersta OK1:07:09+32:45
50Lars NordOK Kåre1:09:24+35:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser