Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-ligan deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-ligan deltävling 4
Arrangörsorganisation: Åmåls OK
Datum: onsdag 28 augusti 2019

D16

3 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen46:1813:09
2Linnea AxelssonÅmåls OK52:01+5:4314:46
3Emilia SandinOK Skärmen56:03+9:4515:55

H16

3 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker AnderssonEds SK34:119:42
2David HermanssonÅmåls OK36:38+2:2710:24

D14

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonÅmåls OK26:119:25
2Saga KällstrandÅmåls OK26:16+0:059:26
3Emilie HellströmÅmåls OK29:32+3:2110:37
4Felicia SandinOK Skärmen39:26+13:1514:11
5Lina AhlstedtÅmåls OK40:03+13:5214:24

H14

2 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK21:267:42
2Alexander LännhultEds SK36:14+14:4813:02

D12

2 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa ReuterÅmåls OK16:467:47
2Alice KällstrandÅmåls OK16:55+0:097:52
3Ellen KringstadSäffle OK17:15+0:298:01
4Agnes GustafssonÅmåls OK17:32+0:468:09
5Emma HellströmÅmåls OK21:31+4:4510:00
6Ingela GlueOK Skärmen30:31+13:4514:11
Jenny ErikssonStigsökarnaej start

H12

2 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric ÅhlÅmåls OK13:086:06
2Arvid ErikssonÅmåls OK15:02+1:546:59
3Pontus NilssonÅmåls OK20:25+7:179:29
4Noah OlssonStigsökarna21:52+8:4410:10
5Victor JohanssonSäffle OK22:13+9:0510:20
6Lucas JanssonSäffle OK24:25+11:1711:21
7William LännhultEds SK27:06+13:5812:36
8Melker MalmEds SK31:10+18:0214:29
9Vidar KrokströmOK Skärmen42:08+29:0019:35
Alfred DrottzOK Skärmenej start
Noel JohanssonOK Skärmenej start

D10

1 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eira OlssonÅmåls OK10:405:47
2Jonna ÅhlÅmåls OK13:10+2:307:09
3Vilja OlssonÅmåls OK20:23+9:4311:04
4Rebecca ErikssonOK Skärmen22:20+11:4012:08
5Ellen ÓlafsdóttirOK Skärmen30:23+19:4316:30
6Julia JohanssonEds SK33:47+23:0718:21
7Agnes MalmEds SK36:00+25:2019:33
Jessica ErikssonOK Skärmenej start

H10

1 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SkottÅmåls OK12:176:40
2Hampus GustafssonEds SK14:33+2:167:54
3Oskar GalleEds SK14:37+2:207:56
4Oscar AhlstedtÅmåls OK16:06+3:498:45
5Elvin GalborgenEds SK19:22+7:0510:31
6Joel GustafssonEds SK21:42+9:2511:47
7Valfrid MattssonEds SK40:44+28:2722:08

U1

1 620 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William GranliStigsökarnafullföljt
Olivia GranliStigsökarnafullföljt
Natalie BernhoffOK Kroppefjällfullföljt
Nora SvärdÅmåls OKfullföljt
Frans SkoogÅmåls OKfullföljt
Emil OscarssonStigsökarnafullföljt
Gabriel KällstrandÅmåls OKfullföljt
Ellie SamuelssonOK Skärmenfullföljt
Jack MattssonEds SKfullföljt
Klara GalleEds SKfullföljt
Amanda JohanssonEds SKfullföljt
Albin GalleEds SKfullföljt
Kasper JohanssonEds SKfullföljt
Tilde Cedervall ClaessonOK Kroppefjällfullföljt
Klara MattssonEds SKej godkänd
Algot MalmEds SKej start
Lisa MalmStigsökarnaej start
Annie OlssonStigsökarnaej start
Nils OlssonStigsökarnaej start
Alma SolliStigsökarnaej start

U2

1 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Oskar OlssonÅmåls OKfullföljt
Nils SundellÅmåls OKfullföljt
Ella NylénÅmåls OKfullföljt
Neo JohanssonOK Skärmenfullföljt
Carl Johansson PurontakaEds SKfullföljt
Sebastian LindquistEds SKfullföljt
Nellie LjungkvistEds SKfullföljt
Inez LjungkvistEds SKfullföljt
Ella BryntessonEds SKfullföljt
Emma JohanssonOK Skärmenfullföljt
Anton SjöbergEds SKfullföljt
Tovali GunnarssonÅmåls OKfullföljt
Ida NilssonÅmåls OKfullföljt
Albert MattssonEds SKfullföljt
Alma DrottzOK Skärmenej start
Patricia ErikssonOK Skärmenej start
Ella JohanssonOK Skärmenej start
Irma JohanssonOK Skärmenej start
Noah Nilsson-DagEds SKej start
Arvid OlssonStigsökarnaej start

U3

2 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker Karlsson BäcklundOK Skärmen29:5513:54
2Eulalie LeroyOK Kroppefjäll35:48+5:5316:39
3Oskar BryntessonEds SK45:03+15:0820:57

Extra kort

2 730 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas JohanssonOK Skärmen28:2810:25
2Stefan GunnarssonÅmåls OK28:48+0:2010:32
3Pernelle PrahlOK Skärmen34:31+6:0312:38
4Jenny OlssonStigsökarna34:45+6:1712:43
5Lise-Lotte AhlstedtÅmåls OK35:00+6:3212:49
6Morgan KarlssonOK Skärmen36:31+8:0313:22
7Mats ErikssonStigsökarna40:42+12:1414:54
8Ingela KarlssonStigsökarna42:23+13:5515:31
9Siv OlssonOK Kroppefjäll44:15+15:4716:12
10Lizbet Galle SvenssonEds SK46:31+18:0317:02
Fredrika Svaröd JensenEds SKej godkänd
Elisabeth BernhoffOK Kroppefjällej start
Christina HalvarssonOK Kroppefjällej start
Bodil RönnewaldOK Kroppefjällej start

Extra lång

2 730 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK29:1810:43
2Per KällvikÅmåls OK29:19+0:0110:44
3Joakim GustafssonEds SK33:39+4:2112:19
4Christine HarnellStigsökarna35:58+6:4013:10
5Sofia JohanssonOK Skärmen36:53+7:3513:30
6Mats HallstenOK Skärmen37:02+7:4413:33
7Linda ErikssonOK Skärmen38:47+9:2914:12
8Thomas ForslundSäffle OK40:57+11:3915:00
9Linus LännhultEds SK41:30+12:1215:12
10Simon ÖdmanStigsökarna42:05+12:4715:24
11Staffan OlssonStigsökarna42:38+13:2015:36
12Tommy ReuterÅmåls OK44:45+15:2716:23
13Lars-Henrik GalborgenEds SK45:39+16:2116:43
14Pär MalmEds SK49:51+20:3318:15
15Bengt ZetterbergOK Skärmen59:04+29:4621:38
16Thomas GlueOK Skärmen1:03:39+34:2123:18
Lars BengtssonSäffle OKej godkänd
Hilda AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Johan LilljeqvistStigsökarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser