Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Allians

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Allians
Arrangörsorganisation: Hultsfreds OK
Datum: tisdag 25 juni 2019

Bana A

5 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats Erik MalmbergVimmerby OK45:327:50
2Per ErlandssonVimmerby OK47:09+1:378:06
3Gunnar KarlssonMålilla OK55:02+9:309:28
4Torbjörn FalkVimmerby OK1:01:31+15:5910:35
5Oskar EklundMålilla OK1:15:25+29:5312:58

Bana B

4 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard DanielssonVimmerby OK43:459:49
2Ulric SvenssonVimmerby OK46:14+2:2910:23
3Åke ArvidssonHultsfreds OK49:43+5:5811:10
4Patrik ArvidssonVimmerby OK50:15+6:3011:17
5Linus KarlssonMålilla OK52:40+8:5511:50
6Björn AxemoHultsfreds OK54:13+10:2812:11
7Tony ZetterströmMålilla OK55:06+11:2112:22
8Magnus EklundVimmerby OK58:48+15:0313:12
9Gunnar EnbergMålilla OK1:00:08+16:2313:30
10Peter EdgrenHultsfreds OK1:04:28+20:4314:29
11Ann-Sofie FalkVimmerby OK1:07:47+24:0215:13
Julia ArvidssonVimmerby OKej godkänd

Bana C

3 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida DanielssonVästerås SOK38:4311:03
2Carola BillingHultsfreds OK42:51+4:0812:14
3Lars-Inge EklundVimmerby OK43:29+4:4612:25
4Robert BillingHultsfreds OK43:51+5:0812:31
5Karina SvenssonVimmerby OK46:42+7:5913:20
6Lars LångHultsfreds OK48:01+9:1813:43
7Göran FredrikssonMålilla OK50:35+11:5214:27
8Annelie NylanderHultsfreds OK52:59+14:1615:08
9Bo EklundVimmerby OK55:51+17:0815:57
10Nora SvenssonVimmerby OK1:12:02+33:1920:34
11Elin SvenssonVimmerby OK1:12:07+33:2420:36
12Ida OlssonMålilla OK1:19:05+40:2222:35
Hamed AhmadiHultsfreds OKej godkänd
Egon KarlssonVimmerby OKej godkänd
Anneli ArvidssonVimmerby OKej godkänd
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKutgått

Bana D

2 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla SävenstrandHultsfreds OK54:0418:04
2Göran KarlssonOK Bävern55:15+1:1118:28
3Madelaine SvenssonVimmerby OK1:14:30+20:2624:54

Bana E

2 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne-Marie RobertssonMålilla OK41:5315:10
Gunhild SvenoniusHultsfreds OKej godkänd
Liv JohanssonOK Bävernej godkänd
Elisabeth DanielssonVimmerby OKej godkänd
Alma TräffMålilla OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser