Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Run to the Hills Etapp 3 2019

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills Etapp 3 2019
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: tisdag 2 juli 2019

Långa

3 390 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edstöm, MattiasKovlands IF26:307:49
2Richard LindströmNjurunda OK31:15+4:459:13
3Lindholm, TrulsSundsvalls OK31:20+4:509:14
4Hässler, MartinSundsvalls OK31:51+5:219:23
5Per NordanlindSundsvalls OK32:01+5:319:26
6Anders SjögrenSundsvalls OK32:08+5:389:28
7Franell, GustavSundsvalls OK32:47+6:179:40
8Mattias LarssonSundsvalls OK32:51+6:219:41
9Hannus, SimonVK Uvarna33:21+6:519:50
10Erik JakobssonSundsvalls OK36:01+9:3110:37
11Pontén, FredrikSelånger SOK37:07+10:3710:56
12Dalebrand, TonySundsvalls OK37:41+11:1111:06
13Anna HammarbergSundsvalls OK37:47+11:1711:08
14Larsson, KasperSundsvalls OK40:35+14:0511:58
15Franell, ToveSundsvalls OK40:41+14:1112:00
16Erngrund, PeterSelånger SOK41:10+14:4012:08
17Viktoria KarlssonKovlands IF41:29+14:5912:14
18Wiberg, JonasVK Uvarna41:33+15:0312:15
19Johnsson, Lars-PeterSelånger SOK41:45+15:1512:18
20Anna NordinSundsvalls OK43:09+16:3912:43
21Edström, OweKovlands IF44:39+18:0913:10
22Vedin, Sten ÅkeSelånger SOK47:00+20:3013:51
23Nordström, AnnelieSelånger SOK47:49+21:1914:06
24Thomé, AndersIFK Mora OK52:14+25:4415:24
25Per TjernbergKovlands IF52:23+25:5315:27
26Stefan GullbackVK Uvarna1:01:18+34:4818:04
27Norberg, AlexanderHärnösands OK1:01:46+35:1618:13
Jansson, Hans-ErikVK Uvarnaej start
Östlund, ViggoKovlands IFej start

Mellan

2 770 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andersson, MatsSelånger SOK30:2710:59
2Christer LundstedtSundsvalls OK32:26+1:5911:42
3Berglund, MattiasSundsvalls OK34:46+4:1912:33
4Lorentzson, PeterSundsvalls OK35:04+4:3712:39
5Olsson, EvaNjurunda OK35:05+4:3812:39
6Erngrund, CarlSelånger SOK35:32+5:0512:49
7Östlund, Anna-KarinKovlands IF35:52+5:2512:56
8Sundin, Sven ErikSelånger SOK36:21+5:5413:07
9Olivia KarlssonKovlands IF37:15+6:4813:26
10Hannus, PernillaVK Uvarna37:47+7:2013:38
10Frida Eriksso NordbäckSelånger SOK37:47+7:2013:38
12Viklund, KarinKovlands IF38:01+7:3413:43
13Pontén, ÅsaSelånger SOK38:15+7:4813:48
14Lind, RuneSelånger SOK38:21+7:5413:50
15Irené LarssonSundsvalls OK38:45+8:1813:59
16Lina PonténSelånger SOK39:05+8:3814:06
17Franell, KerstinSundsvalls OK39:13+8:4614:09
18Höglund, ÃkeTimrå SOK40:52+10:2514:45
19Flordal, JonSundsvalls OK41:23+10:5614:56
20Isaksson Norman, ElisabethVK Uvarna42:30+12:0315:20
21Caroline YtterströmSundsvalls OK47:26+16:5917:07
22Opel, HansSundsvalls OK47:27+17:0017:07
23Björklund, AnnNjurunda OK47:44+17:1717:13
24Opel, LinusSundsvalls OK48:25+17:5817:28
25Ella YtterströmSundsvalls OK48:39+18:1217:33
26Björklund, WinnSundsvalls OK49:05+18:3817:43
27Gunnar MellinTimrå SOK50:41+20:1418:17
28Matsson, KajsaSelånger SOK51:04+20:3718:26
29Sellstedt, TomasSelånger SOK51:37+21:1018:38
30Nilsson, KristinaVK Uvarna52:16+21:4918:52
31Louise EngmanKovlands IF56:26+25:5920:22
31Mikael TjernbergKovlands IF56:26+25:5920:22
33Edström, BarbroKovlands IF59:03+28:3621:19
34Thomas BoströmVK Uvarna1:06:33+36:0624:01
Harri NäätänenKovlands IFej godkänd
Emma JakobssonSundsvalls OKej godkänd

Korta

2 130 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edström, KlaraSundsvalls OK24:0011:16
2Hässler, HugoSundsvalls OK27:43+3:4313:00
3Kardell, ErikNjurunda OK27:49+3:4913:03
4Hellman, UllaSundsvalls OK31:55+7:5514:59
5Elin KarlssonKovlands IF32:00+8:0015:01
6Flordal, ChristinaSundsvalls OK33:55+9:5515:55
7Borg, IngvarNjurunda OK37:24+13:2417:33
8Alva NorgrenSelånger SOK37:40+13:4017:41
9Lorentzson, IngerSundsvalls OK37:43+13:4317:42
10Widell, LenaSelånger SOK39:04+15:0418:20
11Opel, TobiasSundsvalls OK39:51+15:5118:42
12Ulla PerssonVK Uvarna41:14+17:1419:21
13Jan WallgrenSelånger SOK41:20+17:2019:24
14Larsson, BengtKovlands IF42:21+18:2119:52
Sundlöf, Anna-CarinSelånger SOKej godkänd
Sara JakobssonSundsvalls OKej godkänd
Mikael DahlinKovlands IFutgått

Lätta

1 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hässler, HannaSundsvalls OK28:5015:50
2Isak NorgrenSelånger SOK29:00+0:1015:56

Nybörjare

1 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David HässlerSundsvalls OK13:5510:05
2Isak NorgrenSelånger SOK14:25+0:3010:26
3Linus BerglundSundsvalls OK21:02+7:0715:14
4Opel, KlemensSundsvalls OK34:10+20:1524:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser