Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nisses Minne 2019 Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nisses Minne 2019 Etapp 2
Arrangörsorganisation: Edsbyns OK
Datum: tisdag 25 juni 2019

Öppen 1

1 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedda MattssonAlfta-Ösa OK13:337:58
2Wilmer HasselqvistEOK14:57+1:248:47
3Stina OlarsEOK16:28+2:559:41
4Oliver HasselqvistEOK16:58+3:259:58
5Jennie MattesAlfta-Ösa OK17:33+4:0010:19
6Elin OlandersEOK18:47+5:1411:02
7Ted LindqvistEOK21:45+8:1212:47
8Elsa NymansEOK24:56+11:2314:40
9Elias KarlssonEdsbyns OK25:07+11:3414:46
10Erik NymansEOK25:38+12:0515:04
11Hilding OlarsEOK25:48+12:1515:10
12Nils OlarsEdsbyns OK25:55+12:2215:14
13Elis Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK27:25+13:5216:07
14Inez NymansEOK28:49+15:1616:57
15Christer JohanssonAlfta-Ösa OK29:57+16:2417:37
16Edit HagardssonEOK39:01+25:2822:57
16Ebbe MattssonEOK39:01+25:2822:57
18Ruben HagardssonEOK42:06+28:3324:45

Öppen 2

3 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika MattssonEdsbyns OK37:0311:34
2Nina UnefäldtEdsbyns OK42:36+5:3313:18
3Annica PerssonEOK46:29+9:2614:31
4Jan Erik OlandersEOK48:27+11:2415:08
5Curt LandinRehns BK48:38+11:3515:11
6Helena BångaAlfta-Ösa OK53:58+16:5516:51
7Leija MagnussonAlfta-Ösa OK55:16+18:1317:16
8Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK59:30+22:2718:35
9Annika LindqvistEOK59:47+22:4418:40
10Åsa TörngrenAlfta-Ösa OK1:10:04+33:0121:53
Alice HagardssonEOKej godkänd
Leo MagnussonAlfta-Ösa OKej godkänd

Öppen 3

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LundhRehns BK31:56
2Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK35:20+3:24
3Björn-Ove PetterssonAttunda OK36:22+4:26
4Jonas NymansEOK36:36+4:40
5Daniel AlmqvistEdsbyns OK41:33+9:37
6Nisse JohanssonRehns BK44:26+12:30
7Eva WoxlinAlfta-Ösa OK44:40+12:44
8Elin OlarsEOK45:38+13:42
9Björn LindqvistEOK45:47+13:51
10Elis SandbergAlfta-Ösa OK48:00+16:04
11Linda HasselqvistEOK49:22+17:26
12Ella SandbergAlfta-Ösa OK57:05+25:09
13Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK59:52+27:56
14Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK1:00:58+29:02
15Kenneth JohanssonAlfta-Ösa OK1:07:59+36:03
Sören WoxlinAlfta-Ösa OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser