Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nisses Minne 2019 Etapp 4 Final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nisses Minne 2019 Etapp 4 Final
Arrangörsorganisation: Edsbyns OK
Datum: lördag 29 juni 2019

Öppen 1

1 900 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver HasselqvistEdsbyns OK15:268:07
2Stina OlarsEdsbyns OK16:12+0:468:31
3Josua AxelssonEdsbyns OK17:39+2:139:17
4Hedda MattssonAlfta-Ösa OK18:13+2:479:35
5Elsa NymansEdsbyns OK18:47+3:219:53
6Linus HasselqvistEdsbyns OK19:33+4:0710:17
7Vanessa LindAlfta-Ösa OK20:38+5:1210:51
8Hilding OlarsEdsbyns OK20:45+5:1910:55
9Samuel EnglundEdsbyns OK21:32+6:0611:20
10Ebbe MattssonEdsbyns OK24:59+9:3313:08
11Axel DavidssonAlfta-Ösa OK25:28+10:0213:24
12Edit HagardssonEdsbyns OK26:14+10:4813:48
13Nils OlarsEdsbyns OK26:48+11:2214:06
14Alfred HanssonAlfta-Ösa OK26:53+11:2714:08
15Erik NymansEdsbyns OK27:36+12:1014:31
16Lilly HanssonAlfta-Ösa OK28:26+13:0014:57
17Elis KaislaniemiAlfta-Ösa OK28:37+13:1115:03
18Ruben HagardssonEdsbyns OK29:42+14:1615:37
19August ÅströmEdsbyns OK30:34+15:0816:05
20Inez NymansEdsbyns OK30:55+15:2916:16
21Erland ÅströmEdsbyns OK31:40+16:1416:40
22Elias KarlssonEdsbyns OK37:03+21:3719:30
23Edit KaislaniemiAlfta-Ösa OK38:39+23:1320:20
24Levi SjöbergEdsbyns OK51:52+36:2627:17

Öppen 2

2 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus HanssonAlfta-Ösa OK21:367:26
2Oline HanssonAlfta-Ösa OK28:52+7:169:57
3Leija MagnussonAlfta-Ösa OK29:03+7:2710:01
4Jennie MattesAlfta-Ösa OK29:19+7:4310:06
5Leo MagnussonAlfta-Ösa OK29:20+7:4410:06
6Nina UnefäldtEdsbyns OK30:17+8:4110:26
7Jan Erik OlandersEdsbyns OK31:03+9:2710:42
8Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK31:57+10:2111:01
9Annica PerssonEdsbyns OK32:05+10:2911:03
10John BerglundAlfta-Ösa OK34:37+13:0111:56
11Leif HasselqvistEdsbyns OK34:44+13:0811:58
12Elin OlandersEdsbyns OK37:42+16:0613:00
12Helena BångaAlfta-Ösa OK37:42+16:0613:00
14Elin OlarsEdsbyns OK38:09+16:3313:09
15Åsa TörngrenAlfta-Ösa OK49:43+28:0717:08
16Marianne EricsonAlfta-Ösa OK49:44+28:0817:08

Öppen 3

4 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK26:566:44
2Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK28:25+1:297:06
3Jakob MagnussonAlfta-Ösa OK30:50+3:547:42
4Jonas NymansEdsbyns OK30:58+4:027:44
4Erika MattssonEdsbyns OK30:58+4:027:44
6Stefan HedlundAlfta-Ösa OK31:17+4:217:49
7Lars EngsrömAlfta-Ösa OK31:18+4:227:49
8Christer JohanssonAlfta-Ösa OK32:02+5:068:00
9Daniel AlmqvistEdsbyns OK32:08+5:128:02
10Björn-Ove PetterssonAttunda OK33:33+6:378:23
11Elis SandbergAlfta-Ösa OK34:31+7:358:37
12Jesper OlssonAlfta-Ösa OK35:22+8:268:50
12Sofia AxelssonEdsbyns OK35:22+8:268:50
14Linda HasselqvistEdsbyns OK35:24+8:288:51
15Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK35:28+8:328:52
16Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK36:23+9:279:05
17Göran ForslinRehns BK37:45+10:499:26
18Nisse JohanssonRehns BK38:26+11:309:36
19Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK43:22+16:2610:50
20Ella SandbergAlfta-Ösa OK46:18+19:2211:34
21Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK48:20+21:2412:05
22Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK49:21+22:2512:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser