Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL GMOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL GMOK
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: torsdag 27 juni 2019

Lång

4 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb43:1610:33
2Peter AugustssonGöteborgs SK45:23+2:0711:04
3Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK50:48+7:3212:23
4Stefan MillegårdSävedalens AIK53:30+10:1413:02
5Greger MossbergTolered-Utby Ol-klubb57:22+14:0613:59
6Kalle JohanssonOK Skogshjortarna58:07+14:5114:10
7Solveig HedenblomSjövalla FK1:01:01+17:4514:52
8Lennart HermanssonStångenäs AIS1:01:44+18:2815:03
9Bo KarlssonLjungskile FK1:06:31+23:1516:13
10Gunnar BejbomUddevalla OK1:08:21+25:0516:40
11Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:08:28+25:1216:41
12Bernt AnderssonIF Rigor1:13:41+30:2517:58
13Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:15:12+31:5618:20
14Kjell JeppsonIF Rigor1:16:31+33:1518:39
15Jukka RankanenSjövalla FK1:16:38+33:2218:41
16Nisse KarlssonSävedalens AIK1:17:21+34:0518:51
17Torbjörn WikströmOK Orinto1:20:15+36:5919:34
18Lennart FärjhageOK Gipen1:31:47+48:3122:23
Eva AlsinIK Ymerej godkänd
Sören SvenssonSjövalla FKej godkänd
Urban LarssonOK Gipenutgått

Mellan

2 800 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellLjungskile FK35:3512:42
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna36:17+0:4212:57
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto37:01+1:2613:13
4Per FredrikssonOK Skogshjortarna43:24+7:4915:30
5Sten BlomströmIK Stern45:18+9:4316:10
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna45:30+9:5516:15
7Magne HagströmFrölunda OL46:56+11:2116:45
8Clas BörjessonIK Uven48:06+12:3117:10
9Åke GatelidOK Skogshjortarna50:13+14:3817:56
10Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK54:00+18:2519:17
11Klas OlaussonOK Gipen55:14+19:3919:43
12Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK55:58+20:2319:59
13Matts MattssonOK Gipen56:54+21:1920:19
14Göte NatanaelssonLjungskile FK57:29+21:5420:31
15Hans KarlssonOK Orinto1:00:09+24:3421:28
16Hans KarlssonGöteborg-Majorna OK1:00:35+25:0021:38
17Sven PerssonLjungskile FK1:03:05+27:3022:31
18Bertil HermanssonStenungsunds OK1:04:52+29:1723:10
19Monica KnutssonSävedalens AIK1:05:06+29:3123:15
20Bertil QvickKungälvs OK1:06:52+31:1723:52
21Britt RangertIK Ymer1:06:56+31:2123:54
22Kalevi MononenOK Gipen1:08:24+32:4924:25
23Eva ThörnblomSjövalla FK1:09:23+33:4824:46
24Jan LarssonSävedalens AIK1:10:43+35:0825:15
25Andre AlexanderssonKungälvs OK1:13:54+38:1926:23
26Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK1:18:12+42:3727:55
27Ann-Christine BorgFrölunda OL1:22:34+46:5929:29
28Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:26:45+51:1030:58
29Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:33:04+57:2933:14
30Göran LefflerLerums SOK1:37:23+1:01:4834:46
Lars-Erik SällOK Alehofej godkänd
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Ingemar CarlssonOK Alehofej godkänd
Johan EngebrattGöteborgs SKej godkänd
Bengt BörjessonOK Alehofutgått

Kort

2 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Percy KarlssonSävedalens AIK50:3724:06
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK53:17+2:4025:22
3Harriet AnderssonOK Skogshjortarna55:39+5:0226:30
4Ragnar BewertOK Landehof1:00:09+9:3228:38
5Barbro BörjesonOK Skogshjortarna1:00:14+9:3728:40
6Kerstin OlaussonStenungsunds OK1:00:17+9:4028:42
7Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:02:47+12:1029:53
8Gunnel BörjessonIK Uven1:09:54+19:1733:17
9Lena LarssonSävedalens AIK1:13:04+22:2734:47
10Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:15:02+24:2535:43
11Lilian SamuelssonKungälvs OK1:27:37+37:0041:43
12Inga PerssonOK Skogshjortarna1:27:47+37:1041:48
Gull-Britt GrönbergKungälvs OKej godkänd
Maria WallinSjövalla FKej godkänd
Olle SandellKungälvs OKej godkänd

Stig

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva BlomströmIK Stern30:1913:10
2Ted LiivrandOK Skogshjortarna51:49+21:3022:31
3Pia RagnmarkOK Skogshjortarna52:56+22:3723:00
4Rune JungbjerGöteborgs SK54:59+24:4023:54
5Lillemor HallinOK Landehof1:05:47+35:2828:36
Kent CarlgrenOK Skogshjortarnaej godkänd

XLång

6 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip PerssonGöteborg-Majorna OK1:01:279:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser