Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 7-klubbs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 7-klubbs
Arrangörsorganisation: Sidensjö IK
Datum: tisdag 2 juli 2019

Grön/vit

2 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon DynesiusSidensjö IK26:5011:40
2Wilmer NilssonSkogslöparna38:56+12:0616:55
3Arvid DynesiusSidensjö IK41:26+14:3618:00
4Klara AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK41:34+14:4418:04
5Simon OlssonSidensjö IK49:39+22:4921:35
6Martin EdinSidensjö IK1:10:38+43:4830:42
Nils JonssonSkogslöparnaej godkänd

Gul

2 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William BacklundSidensjö IK34:2913:15
2Malkom HedinSidensjö IK35:36+1:0713:41
3Anneli JonssonSkogslöparna37:51+3:2214:33
4Axel JonssonSkogslöparna38:04+3:3514:38
5Lena MjörndalKlubblös40:37+6:0815:37
6Hilding KjellqvistSidensjö IK41:37+7:0816:00
7Sofia KjellssonSidensjö IK45:12+10:4317:23
8Anna EklundOK Nolaskogsarna46:46+12:1717:59
9Nele De MeyerSidensjö IK48:51+14:2218:47
10Lisa EdinSidensjö IK49:54+15:2519:11
11Brith EdinSidensjö IK50:00+15:3119:13
12Camilla AnderssonOK Nolaskogsarna51:16+16:4719:43
13Mats JonssonSidensjö IK57:41+23:1222:11
14Ture ForsbergSkogslöparna1:03:55+29:2624:35
15Elina OlssonSidensjö IK1:06:40+32:1125:38
16Elsa WoxlinSkogslöparna1:07:33+33:0425:58
17Stina PerssonSkogslöparna1:08:49+34:2026:28
18Ingemarie NorbergSidensjö IK1:18:22+43:5330:08
19Maria AhlqvistÖrnsköldsviks OK1:20:29+46:0030:57
20Isabell AhlqvistÖrnsköldsviks OK1:21:02+46:3331:10
Jenny DynesiusSidensjö IKej godkänd

Orange

3 600 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn DynesiusSidensjö IK37:0410:17
2Liv PaulerSkogslöparna39:16+2:1210:54
3Christer JonssonSkogslöparna40:26+3:2211:13
4Hanna WoxlinSkogslöparna41:19+4:1511:28
5Tindra RytterstedtSkogslöparna41:53+4:4911:38
6Sverker RytterstedtSkogslöparna41:57+4:5311:39
7Robin GovaertSidensjö IK42:43+5:3911:51
8Rune EdinSidensjö IK44:34+7:3012:22
9Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna48:34+11:3013:29
10Bertil NordinSkogslöparna57:14+20:1015:53
11Carin NordinSkogslöparna1:02:12+25:0817:16
12Kristofer ÖhmanSkogslöparna1:05:04+28:0018:04
13Felix ÖhmanSkogslöparna1:05:05+28:0118:04
14Melker EklundOK Nolaskogsarna1:08:15+31:1118:57
15Maud WestbergSkogslöparna1:14:59+37:5520:49
16Mikael NilssonSkogslöparna1:15:14+38:1020:53
17Lina KjellqvistSidensjö IK1:18:51+41:4721:54
18Sixten KjellqvistSidensjö IK1:19:02+41:5821:57
19Susanne BylundSkogslöparna1:19:56+42:5222:12
20Signe ForsbergSkogslöparna1:31:33+54:2925:25
21Viktor AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK1:34:21+57:1726:12
Ida LeruyetSkogslöparnaej godkänd
Tyson LeruyetSkogslöparnaej godkänd

Violett

4 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HälldalSkogslöparna37:308:43
2Sixten PerssonSkogslöparna40:21+2:519:23
3Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna40:33+3:039:25
4Amelie JosefssonSkogslöparna41:45+4:159:42
5Alice RytterstedtSkogslöparna42:36+5:069:54
6Eric ÖsterbergSkogslöparna44:00+6:3010:13
7Stefan BacklundSidensjö IK44:45+7:1510:24
8Jonatan HälldalSkogslöparna46:54+9:2410:54
9Emelie WibergSkogslöparna48:02+10:3211:10
10Louise WoxlinSkogslöparna48:50+11:2011:21
11Per-Johan JosefssonSkogslöparna48:59+11:2911:23
12Emma WibergSkogslöparna53:21+15:5112:24
13Filip NordströmSkogslöparna54:56+17:2612:46
14Jenny ÖhmanSkogslöparna56:28+18:5813:07
15Maria EdinSidensjö IK56:37+19:0713:10
16Birgitta StrandbergSkogslöparna56:55+19:2513:14
17Viktor ÖhmanSkogslöparna56:59+19:2913:15
18Johan EklundOK Nolaskogsarna58:36+21:0613:37
19Clara NordströmSkogslöparna1:03:34+26:0414:46
20Yvonne NäslundSkogslöparna1:09:28+31:5816:09
21Marlene HälldalSkogslöparna1:10:05+32:3516:17
Martin NilssonSkogslöparnaej godkänd

Blå

5 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias PerssonSkogslöparna45:488:48
2Emanuel NäslundSkogslöparna45:49+0:018:48
3Torgny NäslundSkogslöparna49:59+4:119:36
4Linus LindbergSkogslöparna52:49+7:0110:09
5Jonas ByströmSkogslöparna53:00+7:1210:11
6Leif StrandbergSkogslöparna55:38+9:5010:41
7Hans NordströmSkogslöparna1:07:18+21:3012:56
Christer MikaelssonHusums IF OKej godkänd
Håkan WallbergSkogslöparnaej godkänd

Svart

6 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin NäslundSkogslöparna36:175:51
2Börje PaulerSkogslöparna36:30+0:135:53
3Jörgen NylénOK Nolaskogsarna48:56+12:397:53
4Arvid StrandbergSkogslöparna48:58+12:417:53
5Jonas HälldalSkogslöparna49:03+12:467:54
6Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna51:16+14:598:16
7Sören PeterssonOK Nolaskogsarna51:57+15:408:22
8Marcus NilssonSkogslöparna1:05:08+28:5110:30
9David KjellqvistSidensjö IK1:05:27+29:1010:33

MtbO Kort

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn MelinSidensjö IK25:0310:53
2Theia AnundborgSidensjö IK34:57+9:5415:11
Sandra MelinSidensjö IKej godkänd

MtbO Lång

7 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna38:045:21
2Johan MelinSidensjö IK42:35+4:315:59
3Roger LundgrenSkogslöparna51:45+13:417:17
4Eero O NiemiSkogslöparna52:20+14:167:22
5Elin GustafssonSkogslöparna57:24+19:208:05
6Titan AnundborgSidensjö IK1:14:48+36:4410:32
7Mikael AnundborgSidensjö IK1:14:55+36:5110:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser