Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprintcup 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprintcup 2
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 2 juli 2019

Bana 1

1 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil BjörksvedGotlands Bro OK12:0311:41
2Brita AugustssonVisborgs OK12:55+0:5212:32
3Nellie LeveauGotlands Bro OK13:59+1:5613:34
4Svante GustafssonGotlands Bro OK14:42+2:3914:16
5David Rondahl ÅströmVisborgs OK20:22+8:1919:46
Johanna PetterssonSvaide Roma SOKej godkänd

Bana 2

1 850 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max BoströmJärfälla OK17:039:12
2Stefan PerssonVisborgs OK17:55+0:529:41
3Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK19:32+2:2910:33
4Anna BäckstädeVisborgs OK20:59+3:5611:20
5Olof LevinSvaide Roma SOK23:00+5:5712:25
6Gunnar ErikssonGotlands Bro OK23:35+6:3212:44
7Alva Lindh SporreVisborgs OK24:21+7:1813:09
8Karin MårtenssonGotlands Bro OK25:43+8:4013:54
9Joakim GustafssonGotlands Bro OK26:14+9:1114:10
10Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK28:40+11:3715:29
11Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK35:43+18:4019:18

Bana 3

2 170 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt LöfgrenGotlands Bro OK18:578:43
2Kjell SkalbergGotlands Bro OK21:30+2:339:54
3Åsa GunnarssonVisborgs OK21:37+2:409:57
4Johan BjörksvedGotlands Bro OK22:31+3:3410:22
5David DahlVisborgs OK22:34+3:3710:23
6Albin Lindh SporreVisborgs OK22:44+3:4710:28
7Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK22:45+3:4810:29
8Alma PetterssonGotlands Bro OK23:05+4:0810:38
9Ylva SvangrenGotlands Bro OK23:23+4:2610:46
10Inga-Britt PetterssonSala OK23:51+4:5410:59
11Klara BäckstädeVisborgs OK25:19+6:2211:40
12Lena NyströmVisborgs OK26:15+7:1812:05
13Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg27:16+8:1912:33
14Elin DahlVisborgs OK31:51+12:5414:40
15Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK32:55+13:5815:10
16Ingrid EnekvistVisborgs OK38:27+19:3017:43

Bana 4

2 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albert AskengrenBergnäsets AIK16:166:30
2Brent KeyGotlands Bro OK16:24+0:086:33
3Felix BäckstädeVisborgs OK17:29+1:136:59
4Göran GustafssonGotlands Bro OK18:26+2:107:22
5Fredrik LevinSvaide Roma SOK19:13+2:577:41
6Mattias ÖsterdahlVisborgs OK20:09+3:538:03
7Magnus IhreskogGotlands Bro OK21:01+4:458:24
8Gert LundquistGotlands Bro OK21:06+4:508:26
9Anders KallingsVisborgs OK21:51+5:358:44
10Ronny LiljegrenGotlands Bro OK22:04+5:488:49
11Olof PerssonSvaide Roma SOK22:09+5:538:51
12Marie SpångmyrGöteborg-Majorna OK22:43+6:279:05
13Ulf NilssonGotlands Bro OK22:48+6:329:07
14Pontus GustafssonSvaide Roma SOK23:29+7:139:23
15Albin LindgrenVisborgs OK23:44+7:289:29
16Junia BirgerssonVisborgs OK24:22+8:069:44
17Göran PerssonGotlands Bro OK25:21+9:0510:08
18Ann-Charlotte DahlVisborgs OK25:55+9:3910:22
19Johan BergiusVisborgs OK28:35+12:1911:26
20Anders HellminVisborgs OK28:38+12:2211:27
21Beata PetterssonGotlands Bro OK28:46+12:3011:30
21Måns PerssonVisborgs OK28:46+12:3011:30
23Ellinor VejlensVisborgs OK30:44+14:2812:17
24Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg33:25+17:0913:22
25Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg35:02+18:4614:00
26Birgitta HjerthénGotlands Bro OK35:11+18:5514:04
27Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg35:29+19:1314:11
28Anders LevinSvaide Roma SOK35:55+19:3914:22
Tyra MellinSvaide Roma SOKej godkänd
Pernilla MellinSvaide Roma SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser