Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 5-dagars etapp 4, Södra Vätterbygden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 5-dagars etapp 4, Södra Vätterbygden
Arrangörsorganisation: IK Vista
Datum: tisdag 27 augusti 2019

D16

3 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida RosjöJönköpings OK46:4012:16
2Andrea LundellIF Hallby SOK1:27:05+40:2522:55
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H16

3 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna24:226:24
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna26:53+2:317:04
3Erik LingIK Hakarpspojkarna31:05+6:438:10
4Oscar OlinIK Hakarpspojkarna45:45+21:2312:02
5Erik ElfÖlmstad IS1:05:19+40:5717:11

D14

2 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna22:158:14
2Emma OlinIK Hakarpspojkarna25:15+3:009:21
3Pia EliassonIK Hakarpspojkarna30:42+8:2711:22
4Engla PruthIK Hakarpspojkarna31:21+9:0611:36
5Tilda SundkvistOK Gränsen35:15+13:0013:03
6Ida KarlssonOK Gränsen39:22+17:0714:34
7Agnes HertzTenhults SOK49:45+27:3018:25
Moa DahlsonOK Gränsenej godkänd
Estrid FranssonVaggeryds SOKutgått
Selma HedströmTenhults SOKej start
Jenny JanssonTenhults SOKej start
Adina NilssonIK Vistaej start

H14

2 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna22:468:25
2Viggo WulffOK Gränsen23:09+0:238:34
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D12

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna18:448:55
2Stina ElghIK Hakarpspojkarna21:42+2:5810:20
3Evelina GomérIK Hakarpspojkarna23:32+4:4811:12
4Siri RehnGränna-Bygdens OK23:47+5:0311:19
Alva HaraldssonIF Hallby SOKej godkänd

H12

2 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus SternerOK Gränsen16:267:49
2Elliott RehnGränna-Bygdens OK18:07+1:418:37
3Emil LingIK Hakarpspojkarna18:37+2:118:51
4Walter BlomqvistJönköpings OK18:40+2:148:53
5Melker CarlssonIK Hakarpspojkarna19:29+3:039:16
6Olof HertinIK Hakarpspojkarna19:34+3:089:19
6Måns SandahlIK Hakarpspojkarna19:34+3:089:19
8Tage MöllerströmJönköpings OK21:30+5:0410:14
9Felix SvenssonJönköpings OK21:47+5:2110:22
10Samuel KarlssonGränna-Bygdens OK39:43+23:1718:54
11Albin SjöbergJönköpings OK41:38+25:1219:49
12Milton SparrTenhults SOK44:48+28:2221:20
Jack AnderssonVaggeryds SOKej godkänd
Hugo JanssonTenhults SOKutgått

D10

1 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa DahlbergJönköpings OK15:198:30
2Lova BeijerJönköpings OK15:26+0:078:34
3Agnes OlssonJönköpings OK16:40+1:219:15
4Alma TrofastJönköpings OK17:37+2:189:47
5Hanna PalmérJönköpings OK21:46+6:2712:05
6Noomi SparrTenhults SOK25:42+10:2314:16
7Mollie BerglundJönköpings OK25:54+10:3514:23
Edith PalmérJönköpings OKej godkänd
Norah BlomqvistJönköpings OKej godkänd
Felicia SvenssonJönköpings OKej start

H10

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SternerOK Gränsen14:017:47
2Harald CarlssonIK Hakarpspojkarna15:11+1:108:26
3Hannes SonnerfjordJönköpings OK15:46+1:458:45
4Kasper Bjurgren KarlssonJönköpings OK16:05+2:048:56
5Calle DahlsonOK Gränsen16:38+2:379:14
6Einar OrestigTenhults SOK19:18+5:1710:43
7Assar Rosén ThelinJönköpings OK20:30+6:2911:23
8Alfred MartinssonJönköpings OK20:39+6:3811:28

Inskolning

1 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Oskar PalmérIF Hallby SOK34:14+16:0424:27
Elsa AnderssonIF Hallby SOK34:16+16:0624:28
Linn SjöbergJönköpings OK18:1012:58
Ellien AnderssonJönköpings OK18:38+0:2813:18
Gustav MartinssonJönköpings OK21:51+3:4115:36
Linnea PalmérJönköpings OKej start

U1

1 800 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens EliassonIK Hakarpspojkarna17:189:36
1Felix SandahlIK Hakarpspojkarna17:189:36
3Walter KrookIK Hakarpspojkarna17:19+0:019:37
4Margot GardIF Hallby SOK19:55+2:3711:03
5Alexander EkIF Hallby SOK20:23+3:0511:19
6Eric AnderssonJönköpings OK21:52+4:3412:08
7Inez PalmérIF Hallby SOK24:05+6:4713:22
8Emanuel FranssonVaggeryds SOK24:24+7:0613:33
9Sixten AlavikJönköpings OK24:38+7:2013:41
10Carl HultJönköpings OK24:39+7:2113:41
11Unni SparrTenhults SOK24:50+7:3213:47
12Matilda GomérIK Hakarpspojkarna25:30+8:1214:10
13Elin ForsénJönköpings OK25:48+8:3014:20
14Kerstin MalmqvistJönköpings OK25:50+8:3214:21
15Signe AronssonJönköpings OK26:23+9:0514:39
16Ruth HåmåsTenhults SOK27:13+9:5515:07
17Soli KarlssonGränna-Bygdens OK27:36+10:1815:20
18Arvid OrestigTenhults SOK28:13+10:5515:40
19ebbe malmqvistJönköpings OK29:01+11:4316:07
20Stella BeijerJönköpings OK29:28+12:1016:22
21Elias ForsénJönköpings OK30:12+12:5416:46
22Oskar AnderssonJönköpings OK30:38+13:2017:01
23Lilly AnderssonJönköpings OK32:00+14:4217:46
24Lily LjungbergJönköpings OK32:23+15:0517:59
25Alice UllertegJönköpings OK35:22+18:0419:38
26Ester UllertegJönköpings OK37:07+19:4920:37
27Arvid GredegårdIF Hallby SOK37:23+20:0520:46
28Liv SvenningssonJönköpings OK37:44+20:2620:57
29Hannes GredegårdIF Hallby SOK38:19+21:0121:17
Bo MöllerströmJönköpings OKej godkänd
Maja SamuelssonIF Hallby SOKej start

U2

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar JuelTenhults SOK27:2513:03
2Tova PerssonBottnaryds IF27:39+0:1413:10
3Albin WestmanJönköpings OK27:49+0:2413:14
4Agnes LundgrenJönköpings OK37:07+9:4217:40
5Victor KarlssonOK Gränsen38:55+11:3018:31
6Eric FridénOK Gränsen44:30+17:0521:11
7Linus FridénOK Gränsen45:00+17:3521:25
8Ellen BorstJönköpings OK45:50+18:2521:49

U3

2 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix BlombergIF Hallby SOK40:2914:59
2Vilhelm LernevikIK Hakarpspojkarna46:51+6:2217:21
3Viggo NilssonIK Hakarpspojkarna50:37+10:0818:44
4Wilma JohanssonTenhults SOK1:03:26+22:5723:29
5Oscar JosefssonIF Hallby SOK1:06:09+25:4024:29
6Nike BlombergIF Hallby SOK1:07:07+26:3824:51

Öppen 1

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per KarlssonGränna-Bygdens OK32:2315:25
2Sara EkermoJönköpings OK46:39+14:1622:12

Öppen 3

2 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars KarlssonOK Gränsen41:1115:15
2Alice AndellTenhults SOK42:54+1:4315:53
3Peter NilssonÖlmstad IS45:45+4:3416:56
4Jonas JuelTenhults SOK46:44+5:3317:18
5Victoria LindénGränna-Bygdens OK47:03+5:5217:25
6Ulrika UllertegJönköpings OK51:05+9:5418:55
7Håkan RydellIF Hallby SOK52:37+11:2619:29
8Arvid RydellIF Hallby SOK52:39+11:2819:30
9Hans WestmanJönköpings OK53:48+12:3719:55
10Sofie GredegårdIF Hallby SOK53:55+12:4419:58
11Karin HedströmTenhults SOK54:34+13:2320:12
Maria AnderssonJönköpings OKej godkänd
Kevin KarlssnIF Hallby SOKej godkänd

Öppen 5

3 800 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KarlssonJönköpings OK24:326:27
2Markus OlinIK Hakarpspojkarna28:45+4:137:33
3Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna30:49+6:178:06
4Erik StillemarkIF Hallby SOK31:55+7:238:23
5Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad34:54+10:229:11
6David ElghIK Hakarpspojkarna35:11+10:399:15
7Per SternerOK Gränsen35:36+11:049:22
8Krister RosjöJönköpings OK37:46+13:149:56
9Anton GrahnIK Hakarpspojkarna44:46+20:1411:46
10Conny SimonssonGränna-Bygdens OK44:55+20:2311:49
11Dan GomérIK Hakarpspojkarna45:17+20:4511:55
12Jan FranssonJönköpings OK45:26+20:5411:57
13Carin RosjöJönköpings OK46:08+21:3612:08
14Anna EkIF Hallby SOK47:44+23:1212:33
15Sven-Eric DahlsonOK Gränsen55:21+30:4914:33
16Kristoffer AltgärdeJönköpings OK57:15+32:4315:03
17Rebecka AltgärdeJönköpings OK57:16+32:4415:04
18Maria AndellTenhults SOK57:47+33:1515:12
19Tomas ÖhrströmJönköpings OK59:09+34:3715:33
20Tobias HedströmTenhults SOK1:00:33+36:0115:56
21Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna1:05:23+40:5117:12
22Gunnar AnderssonIK Vista1:05:24+40:5217:12
23Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna1:05:25+40:5317:12
24Anette HertzTenhults SOK1:05:56+41:2417:21
25Björn HertzTenhults SOK1:06:01+41:2917:22
26Anton LevinssonGränna-Bygdens OK1:11:24+46:5218:47
27Emma NilssonIF Hallby SOK1:19:20+54:4820:52 Ladda ner rutt i gpx-format
Vilhelm ÖhrströmJönköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser