Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 5-dagars etapp 4, Södra Vätterbygden

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 5-dagars etapp 4, Södra Vätterbygden
Arrangörsorganisation: IK Vista
Datum: tisdag 27 augusti 2019

Bottnaryds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tova PerssonU2 (8)27:39+0:1413:10

Gränna-Bygdens OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per KarlssonÖppen 1 (2)32:2315:25
2Elliott RehnH12 (13)18:07+1:418:37
4Siri RehnD12 (5)23:47+5:0311:19
5Victoria LindénÖppen 3 (13)47:03+5:5217:25
10Conny SimonssonÖppen 5 (28)44:55+20:2311:49
10Samuel KarlssonH12 (13)39:43+23:1718:54
17Soli KarlssonU1 (30)27:36+10:1815:20
26Anton LevinssonÖppen 5 (28)1:11:24+46:5218:47

IF Hallby SOK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Felix BlombergU3 (6)40:2914:59
2Andrea LundellD16 (3)1:27:05+40:2522:55
4Margot GardU1 (30)19:55+2:3711:03
4Erik StillemarkÖppen 5 (28)31:55+7:238:23
5Alexander EkU1 (30)20:23+3:0511:19
5Oscar JosefssonU3 (6)1:06:09+25:4024:29
6Nike BlombergU3 (6)1:07:07+26:3824:51
7Inez PalmérU1 (30)24:05+6:4713:22
7Håkan RydellÖppen 3 (13)52:37+11:2619:29
8Arvid RydellÖppen 3 (13)52:39+11:2819:30
10Sofie GredegårdÖppen 3 (13)53:55+12:4419:58
14Anna EkÖppen 5 (28)47:44+23:1212:33
27Emma NilssonÖppen 5 (28)1:19:20+54:4820:52Ladda ner rutt i gpx-format
27Arvid GredegårdU1 (30)37:23+20:0520:46
29Hannes GredegårdU1 (30)38:19+21:0121:17
Oskar PalmérInskolning (5)34:14+16:0424:27
Elsa AnderssonInskolning (5)34:16+16:0624:28
Kevin KarlssnÖppen 3 (13)ej godkänd
Alva HaraldssonD12 (5)ej godkänd
Maja SamuelssonU1 (30)ej start

IK Hakarpspojkarna

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jens EliassonU1 (30)17:189:36
1Felix SandahlU1 (30)17:189:36
1Signe EskilssonD12 (5)18:448:55
1Isak EskilssonH16 (5)24:226:24
1Felix FrykfeldtH14 (3)22:468:25
1Sandra LingD14 (8)22:158:14
2Vilhelm LernevikU3 (6)46:51+6:2217:21
2Emma OlinD14 (8)25:15+3:009:21
2Markus OlinÖppen 5 (28)28:45+4:137:33
2Stina ElghD12 (5)21:42+2:5810:20
2Harald CarlssonH10 (8)15:11+1:108:26
2Olle KarlssonH16 (5)26:53+2:317:04
3Viggo NilssonU3 (6)50:37+10:0818:44
3Walter KrookU1 (30)17:19+0:019:37
3Anders RyvalliusÖppen 5 (28)30:49+6:178:06
3Pia EliassonD14 (8)30:42+8:2711:22
3Evelina GomérD12 (5)23:32+4:4811:12
3Emil LingH12 (13)18:37+2:118:51
3Erik LingH16 (5)31:05+6:438:10
4Oscar OlinH16 (5)45:45+21:2312:02
4Engla PruthD14 (8)31:21+9:0611:36
5Melker CarlssonH12 (13)19:29+3:039:16
6Olof HertinH12 (13)19:34+3:089:19
6David ElghÖppen 5 (28)35:11+10:399:15
6Måns SandahlH12 (13)19:34+3:089:19
9Anton GrahnÖppen 5 (28)44:46+20:1411:46
11Dan GomérÖppen 5 (28)45:17+20:4511:55
12Matilda GomérU1 (30)25:30+8:1214:10
21Bengt OlssonÖppen 5 (28)1:05:23+40:5117:12
23Sonny AnderssonÖppen 5 (28)1:05:25+40:5317:12
Joel Svensson FinndahlH14 (3)ej godkänd
Emmy GranstedtD16 (3)ej godkänd

IK Vista

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Gunnar AnderssonÖppen 5 (28)1:05:24+40:5217:12
Adina NilssonD14 (8)ej start

Jönköpings OK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ida RosjöD16 (3)46:4012:16
1Joakim KarlssonÖppen 5 (28)24:326:27
1Lovisa DahlbergD10 (9)15:198:30
2Sara EkermoÖppen 1 (2)46:39+14:1622:12
2Lova BeijerD10 (9)15:26+0:078:34
3Albin WestmanU2 (8)27:49+0:2413:14
3Hannes SonnerfjordH10 (8)15:46+1:458:45
3Agnes OlssonD10 (9)16:40+1:219:15
4Kasper Bjurgren KarlssonH10 (8)16:05+2:048:56
4Agnes LundgrenU2 (8)37:07+9:4217:40
4Alma TrofastD10 (9)17:37+2:189:47
4Walter BlomqvistH12 (13)18:40+2:148:53
5Hanna PalmérD10 (9)21:46+6:2712:05
6Ulrika UllertegÖppen 3 (13)51:05+9:5418:55
6Eric AnderssonU1 (30)21:52+4:3412:08
7Assar Rosén ThelinH10 (8)20:30+6:2911:23
7Mollie BerglundD10 (9)25:54+10:3514:23
8Ellen BorstU2 (8)45:50+18:2521:49
8Krister RosjöÖppen 5 (28)37:46+13:149:56
8Alfred MartinssonH10 (8)20:39+6:3811:28
8Tage MöllerströmH12 (13)21:30+5:0410:14
9Hans WestmanÖppen 3 (13)53:48+12:3719:55
9Sixten AlavikU1 (30)24:38+7:2013:41
9Felix SvenssonH12 (13)21:47+5:2110:22
10Carl HultU1 (30)24:39+7:2113:41
11Albin SjöbergH12 (13)41:38+25:1219:49
12Jan FranssonÖppen 5 (28)45:26+20:5411:57
13Carin RosjöÖppen 5 (28)46:08+21:3612:08
13Elin ForsénU1 (30)25:48+8:3014:20
14Kerstin MalmqvistU1 (30)25:50+8:3214:21
15Signe AronssonU1 (30)26:23+9:0514:39
16Kristoffer AltgärdeÖppen 5 (28)57:15+32:4315:03
17Rebecka AltgärdeÖppen 5 (28)57:16+32:4415:04
19Tomas ÖhrströmÖppen 5 (28)59:09+34:3715:33
19ebbe malmqvistU1 (30)29:01+11:4316:07
20Stella BeijerU1 (30)29:28+12:1016:22
21Elias ForsénU1 (30)30:12+12:5416:46
22Oskar AnderssonU1 (30)30:38+13:2017:01
23Lilly AnderssonU1 (30)32:00+14:4217:46
24Lily LjungbergU1 (30)32:23+15:0517:59
25Alice UllertegU1 (30)35:22+18:0419:38
26Ester UllertegU1 (30)37:07+19:4920:37
28Liv SvenningssonU1 (30)37:44+20:2620:57
Linn SjöbergInskolning (5)18:1012:58
Ellien AnderssonInskolning (5)18:38+0:2813:18
Gustav MartinssonInskolning (5)21:51+3:4115:36
Maria AnderssonÖppen 3 (13)ej godkänd
Bo MöllerströmU1 (30)ej godkänd
Edith PalmérD10 (9)ej godkänd
Norah BlomqvistD10 (9)ej godkänd
Vilhelm ÖhrströmÖppen 5 (28)ej godkänd
Felicia SvenssonD10 (9)ej start
Linnea PalmérInskolning (5)ej start

OK Gränsen

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars KarlssonÖppen 3 (13)41:1115:15
1Emil SternerH10 (8)14:017:47
1Rasmus SternerH12 (13)16:267:49
2Viggo WulffH14 (3)23:09+0:238:34
5Calle DahlsonH10 (8)16:38+2:379:14
5Victor KarlssonU2 (8)38:55+11:3018:31
5Tilda SundkvistD14 (8)35:15+13:0013:03
6Ida KarlssonD14 (8)39:22+17:0714:34
6Eric FridénU2 (8)44:30+17:0521:11
7Per SternerÖppen 5 (28)35:36+11:049:22
7Linus FridénU2 (8)45:00+17:3521:25
15Sven-Eric DahlsonÖppen 5 (28)55:21+30:4914:33
Moa DahlsonD14 (8)ej godkänd

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Elise JosefssonÖppen 5 (28)34:54+10:229:11

Tenhults SOK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oskar JuelU2 (8)27:2513:03
2Alice AndellÖppen 3 (13)42:54+1:4315:53
4Wilma JohanssonU3 (6)1:03:26+22:5723:29
4Jonas JuelÖppen 3 (13)46:44+5:3317:18
6Einar OrestigH10 (8)19:18+5:1710:43
6Noomi SparrD10 (9)25:42+10:2314:16
7Agnes HertzD14 (8)49:45+27:3018:25
11Karin HedströmÖppen 3 (13)54:34+13:2320:12
11Unni SparrU1 (30)24:50+7:3213:47
12Milton SparrH12 (13)44:48+28:2221:20
16Ruth HåmåsU1 (30)27:13+9:5515:07
18Arvid OrestigU1 (30)28:13+10:5515:40
18Maria AndellÖppen 5 (28)57:47+33:1515:12
20Tobias HedströmÖppen 5 (28)1:00:33+36:0115:56
24Anette HertzÖppen 5 (28)1:05:56+41:2417:21
25Björn HertzÖppen 5 (28)1:06:01+41:2917:22
Hugo JanssonH12 (13)utgått
Selma HedströmD14 (8)ej start
Jenny JanssonD14 (8)ej start

Vaggeryds SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Emanuel FranssonU1 (30)24:24+7:0613:33
Jack AnderssonH12 (13)ej godkänd
Estrid FranssonD14 (8)utgått

Ölmstad IS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Peter NilssonÖppen 3 (13)45:45+4:3416:56
5Erik ElfH16 (5)1:05:19+40:5717:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser