Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Göteborg O-meeting, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborg O-meeting, dag 1
Arrangörsorganisationer: Frölunda OL / Göteborg-Majorna OK
Datum: fredag 17 augusti 2012

D21 Elit

3 830 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK38:5910:10
2Jennie AnderssonHalden SK40:32+1:3310:34
3Anna EnvallIK Hakarpspojkarna40:42+1:4310:37
4Camilla EngstrandSävedalens AIK41:00+2:0110:42
5Lovisa HanssonBredareds IF41:17+2:1810:46
6Sanna LinseforsGöteborg-Majorna OK41:57+2:5810:57
7Emma AnderssonSävedalens AIK42:27+3:2811:05
8Märta MollénSävedalens AIK43:56+4:5711:28
9Frida NeroGöteborg-Majorna OK44:28+5:2911:36
10Ida HördegårdhIFK Göteborg44:35+5:3611:38
11Helena AnderssonFK Friskus-Varberg44:41+5:4211:40
12Sofia SalomonssonLinköpings OK44:56+5:5711:43
13Emma BergmanGöteborg-Majorna OK45:39+6:4011:55
14Lotta SaetreOK Landehof45:48+6:4911:57
15Felicia StuhlhoferOK Landehof46:33+7:3412:09
16Sara JohanssonGöteborg-Majorna OK49:23+10:2412:53
17Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK50:16+11:1713:07
18Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK51:21+12:2213:24
19Therese EnengeBredareds IF54:25+15:2614:12
20Kristin SkaarRyda SK56:45+17:4614:49
21Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK57:07+18:0814:54
22Carina KradischnigOLC Graz1:01:45+22:4616:07
Amilia BjörklundSävedalens AIKej godkänd

H21 Elit

4 880 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola MartnerGöteborg-Majorna OK38:117:49
2Håkan PeterssonIFK Göteborg41:37+3:268:31
3Erik EngstrandIFK Göteborg41:52+3:418:34
4Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK42:20+4:098:40
5Johan G HördegårdhIFK Göteborg43:31+5:208:55
6Anders HedbergGöteborg-Majorna OK44:12+6:019:03
7Mats NordbrødenJärla Orientering44:20+6:099:05
8Henrik LundgrenSävedalens AIK44:21+6:109:05
9Mikael AnderssonIF Rigor44:41+6:309:09
10Rickard BörjessonHestra IF45:01+6:509:13
11Per-Åke BligårdOK Vilse 8745:13+7:029:15
12Per-Anders EggertsenIFK Göteborg45:22+7:119:17
13Tobias LindellVänersborgs SK45:36+7:259:20
14Robert JohanssonGöteborg-Majorna OK45:49+7:389:23
15Martin HogedalVänersborgs SK47:50+9:399:48
16Mikael LundqvistFalkenbergs OK48:52+10:4110:00
17Jonatan LarssonUddevalla OK49:32+11:2110:09
17Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK49:32+11:2110:09
19Rikard PentonenIFK Göteborg49:44+11:3310:11
20Andreas HöyeGöteborg-Majorna OK50:00+11:4910:14
21Erik GustafssonNTNUI52:28+14:1710:45
22Karl LarssonOK Skogshjortarna53:47+15:3611:01
23Seamus O'BoyleCNOC56:20+18:0911:32
24Fredrik WeihardSävedalens AIK57:32+19:2111:47
25Emil AlexanderssonHalmstad OK57:37+19:2611:48
26Emil AndreassonEmmaboda Verda OK1:03:09+24:5812:56
27Joakim AxelssonTrollhättans SOK1:03:55+25:4413:05
28Andreas BlomgrenVästvärmlands OK1:05:33+27:2213:25
Henrik LaasIFK Göteborgej start
Audun WeltzienIFK Göteborgej start

H20 Elit

3 730 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonMarkbygdens OK31:318:26
2Erik ClassonOK Orinto31:45+0:148:30
3William GardnerJROS31:52+0:218:32
4Martin AhlbergerHestra IF36:42+5:119:50
5Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK37:00+5:299:55
6Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb37:49+6:1810:08
7Linus WahlIK Vista39:26+7:5510:34
8Carl EdmondsJROS39:54+8:2310:41
9Chris MackenzieJROS43:12+11:4111:34
10Joel NilssonIFK Göteborg44:01+12:3011:48
11Joel AnderssonIK Gandvik49:49+18:1813:21
12Mike BeasantJROS50:03+18:3213:25
Tobias MattssonTrollhättans SOKej start

D18 Elit

3 130 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aina EdgrenTrollhättans SOK34:5111:08
2Tamsin MoranJROS37:21+2:3011:55
3Frida BrogrenKungälvs OK37:33+2:4211:59
4Josefin AnderssonMarkbygdens OK41:35+6:4413:17
5Erica PetterssonSjövalla FK41:43+6:5213:19
6Jessica MasonJROS42:02+7:1113:25
7Linnea WahlgrenSjövalla FK42:07+7:1613:27
8Rona LindsayJROS42:54+8:0313:42
9Elin ClassonOK Orinto43:24+8:3313:51
10Gry GranstedtHalden SK43:38+8:4713:56
11Lovisa LemanGöteborgs SK43:50+8:5914:00
12Elin HögstrandMarkbygdens OK44:02+9:1114:04
13Elin HåkanssonOK Kolmården45:08+10:1714:25
14Klara PålssonKungälvs OK46:43+11:5214:55
15Matilda MartinssonFalkenbergs OK47:10+12:1915:04
16Ulrika TofteredIF Rigor47:11+12:2015:04
17Katrina McLeodJROS48:23+13:3215:27
18Amanda ClaessonSävedalens AIK50:43+15:5216:12
19Lisa WallinMarkbygdens OK50:55+16:0416:16
20Carrie BeadleJROS56:21+21:3018:00
21Veronica LindgrenOK Skogshjortarna1:10:34+35:4322:32

H18 Elit

3 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob WahlIK Vista30:058:35
2Rasmus LarssonOK Alehof31:17+1:128:56
3Ciaran AllenJROS32:02+1:579:09
4Anton NilssonOK Tranan32:03+1:589:09
5Filip WadstenOK Landehof32:39+2:349:19
6Gustaf SparrevikLerums SOK33:53+3:489:40
7Anton KarlssonOK Kullingshof36:10+6:0510:20
8Pontus KarlssonMarkbygdens OK36:55+6:5010:32
9Arvid VågLerums SOK37:53+7:4810:49
10Oskar LindqvistSävedalens AIK38:51+8:4611:06
11Linus LandergrenHestra IF39:42+9:3711:20
12Karl ModigOK Alehof42:18+12:1312:05
13Björn CederbergVänersborgs SK44:49+14:4412:48
14Heino OllinSävedalens AIK45:48+15:4313:05
15Einar NordgrenHestra IF46:50+16:4513:22
16Johan LarssonOK Skogshjortarna55:06+25:0115:44
17Christoffer JohanssonTrollhättans SOK55:20+25:1515:48
18Oscar StenbergOK Skogshjortarna58:53+28:4816:49
Gustav BoquistIK Uvenej start

D21

3 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin AnnegårdCentrum OK44:2313:03
2Linnéa BörjessonHestra IF46:29+2:0613:40
3Lina SamorSävedalens AIK47:20+2:5713:55
4Karin ElofssonFjärås AIK52:57+8:3415:34
5Jennie NilssonIF Hagen53:37+9:1415:46
6Anna TorstenssonHylte OK54:20+9:5715:58
7Lisa WeimannIK Uven59:36+15:1317:31
Karin TorstenssonHylte OKej godkänd
Anna RosnäsSkogsluffarnas OKej godkänd

H21

4 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK40:269:24 Ladda ner rutt i gpx-format
2Alexander WestbergOK Tranan42:40+2:149:55
3Jonas AnderssonIK Hakarpspojkarna44:40+4:1410:23
4Zdenek RajnosekIK Uven44:57+4:3110:27
5Erik HanssonBredareds IF44:58+4:3210:27
6Johan AntonssonOK Löftan47:32+7:0611:03
7Jens ArvidssonIF Rigor48:28+8:0211:16 Ladda ner rutt i gpx-format
8Magnus HanssonOK Löftan49:08+8:4211:25
8Tobias ThorssonOK Löftan49:08+8:4211:25
10Daniel LarssonVänersborgs SK50:17+9:5111:41
11Joakim BerglundSävedalens AIK50:55+10:2911:50
12Johan LidströmOK Landehof52:21+11:5512:10
13Joakim AntonssonOK Löftan53:40+13:1412:28
14Patrik AnderssonHylte OK53:48+13:2212:30
15Nils Wallentin TärkHalmstad OK55:54+15:2813:00
16Anton HemlinIK Uven56:11+15:4513:03
17Fredrik AnderssonIF Rigor57:37+17:1113:23
18Torkel DavidssonOK Löftan1:00:48+20:2214:08
19Klas PeterssonIF Marin Väst1:10:48+30:2216:27
20Andreas KarlssonSävedalens AIK1:12:20+31:5416:49
21Markus AlmgrenOK Dacke1:13:03+32:3716:59
22Jens WicksénCentrum OK1:14:10+33:4417:14
23Daniel IvarssonHylte OK1:22:12+41:4619:06
Andreas MelinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Robbie AndersonGöteborg-Majorna OKej start

D20

3 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubb1:51:4635:08
Johanna ClarinIF Rigorej godkänd

D18

3 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea BergstrandKungälvs OK1:10:5222:17
2Maria LundStenungsunds OK1:43:14+32:2232:27

H18

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HenryssonOK Dacke48:5515:17

D16

3 290 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa PetterssonOK Dacke36:1110:59
2Gina GranstedtHalden SK37:29+1:1811:23
3Elvira BjörklundTrollhättans SOK38:15+2:0411:37
4Elin PetterssonSjövalla FK40:22+4:1112:16
5Ella WallinderGöteborg-Majorna OK41:49+5:3812:42
6Megan Carter-DaviesJROS45:47+9:3613:54
7Sofia JohanssonOK Nackhe45:52+9:4113:56
8Sara JosarpFK Friskus-Varberg46:12+10:0114:02
9Stina GuståsLinköpings OK53:41+17:3016:19
10Hanna CederholmHalmstad OK56:42+20:3117:14
11Stine Madslien BakkenNydalens SK57:36+21:2517:30
12Hanna KarlssonMarkbygdens OK58:22+22:1117:44
13Martina WessmanHalmstad OK1:48:10+1:11:5932:52
Emma NilssonOK Trananej godkänd
Emma HimmelmannSjövalla FKej start
Clara WallinSjövalla FKej start
Line CederbergVänersborgs SKej start
Lina LandergrenHestra IFej start

H16

3 550 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter NordbrødenHalden SK35:4310:03
2Tom CampbellLustens OK36:22+0:3910:14
3Anders MagnussonOK Landehof37:22+1:3910:31
4Otto StuhlhoferOK Landehof37:54+2:1110:40
5Rasmus ArfwedsonFrölunda OL38:32+2:4910:51
6Mattias JohanssonStångenäs AIS39:11+3:2811:02
7Anton BobergIF Rigor39:19+3:3611:04
8Mattis HallbergIK Uven40:32+4:4911:25
9Loke AgmarkenHalmstad OK41:28+5:4511:40
10Albin PålssonKungälvs OK43:12+7:2912:10
11Simon WikströmHalmstad OK44:28+8:4512:31
12Daniel AnderssonOK Löftan45:42+9:5912:52
13Erik HagmanGöteborg-Majorna OK46:25+10:4213:04
14William JohnssonOK Skogshjortarna51:22+15:3914:28
15Oscar RenbergSävedalens AIK58:59+23:1616:36
16Jakob JunkersIF Marin Väst1:19:01+43:1822:15
17Oskar DalströmOK Klyftamo1:22:56+47:1323:21
Tobias PentonenHestra IFej godkänd

D16 Kort

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline FredrikssonOK Dacke59:4618:54

H16 Kort

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip LemanGöteborgs SK1:16:1824:08

D14

2 590 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK28:5711:10
2Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna30:12+1:1511:39
3Amanda RangertIK Hakarpspojkarna36:12+7:1513:58
4Emelie SvenssonIF Rigor38:12+9:1514:44
5Isabella LagoGöteborg-Majorna OK39:24+10:2715:12
6Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK40:38+11:4115:41
7Sara ForsbergIK Uven41:10+12:1315:53
8Emelie LorénOK Landehof42:17+13:2016:19
9Jonna HalonenFjärås AIK42:41+13:4416:28
10Hanna BoquistIK Uven43:13+14:1616:41
11Maja GunnarssonLerums SOK44:28+15:3117:10
12Siri BjörklundTrollhättans SOK45:50+16:5317:41
13Emelie RoosOK Landehof46:13+17:1617:50
14Josefin BernhedSävedalens AIK48:36+19:3918:45
15Alice BarreforsIK Uven48:53+19:5618:52
16Alice HultinOK Löftan51:06+22:0919:43
17Agnes AspMölndal Outdoor IF53:15+24:1820:33
18Rebecka PerssonMölndal Outdoor IF55:49+26:5221:33
19Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb1:08:00+39:0326:15
20Rebecka SalenbäckKristinehamns OK1:12:58+44:0128:10
Johanna GuståsLinköpings OKej godkänd
Julia BergdahlSävedalens AIKej godkänd
Ida VartiaOK Löftanej start
Emma RenbergSävedalens AIKej start

H14

2 710 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HelgessonHestra IF25:029:14
2Joel LeanderOK Landehof26:33+1:319:47
3Oscar JohanssonOK Dacke26:37+1:359:49
4Olle JosarpFK Friskus-Varberg27:07+2:0510:00
5Fredrik JohanssonOK Nackhe28:17+3:1510:26
6Magnus D JohanssonOK Löftan30:56+5:5411:24
7Albin ClaessonSävedalens AIK31:52+6:5011:45
8Linus AnderssonOK Skogshjortarna32:21+7:1911:56
9Johan LammFrölunda OL32:33+7:3112:00
10Emil PetterssonOK Dacke33:10+8:0812:14
11Johan OlsonIK Uven34:28+9:2612:43
12Albin HenryssonOK Dacke34:45+9:4312:49
13Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK36:22+11:2013:25
14Axel HalvarssonOK Kroppefjäll39:11+14:0914:27
15Emil DahlströmFK Herkules39:54+14:5214:43
16Adam BrobergIF Rigor40:57+15:5515:06
17Erik SvenssonOK Klyftamo42:35+17:3315:42
18Albin AlsiöFalköpings AIK OK43:32+18:3016:03
19Lukas WadstenOK Landehof43:54+18:5216:11
20Rasmus BäcklundIFK Göteborg50:22+25:2018:35
21Karl Pettersson-PalmLerums SOK55:18+30:1620:24
22Axel ForsmanFK Herkules57:12+32:1021:06
23Jonatan LarssonSävedalens AIK1:02:21+37:1923:00
24Gustav AndreassonHalmstad OK1:08:09+43:0725:08
25Alexander WessmanHalmstad OK1:11:10+46:0826:15
26Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb1:57:59+1:32:5743:32
Jonas LauriFK Herkulesej godkänd
Joel FlakbergIFK Göteborgej start
Jonas TofteredIF Rigorej start

D14 Kort

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna ErikssonOK Alehof35:2614:17
2Moa AbrahamssonHylte OK42:21+6:5517:04
3Madelene StigsonMölndal Outdoor IF49:48+14:2220:04
4Lisa JonssonSävedalens AIK57:45+22:1923:17
5Annie OlssonMölndal Outdoor IF1:27:15+51:4935:10

H14 Kort

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HåkanssonOK Kolmården38:1215:24

D12

2 240 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna22:3410:04
2Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK24:14+1:4010:49
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK27:55+5:2112:27
4Ebba BerglinOK Dacke28:28+5:5412:42
5Elsa LindeblomIK Omega29:28+6:5413:09
6Sofie OhlssonÄrla IF29:45+7:1113:16
7Julia RangertIK Hakarpspojkarna33:29+10:5514:56
8Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK33:58+11:2415:09
9Moa AlsiöFalköpings AIK OK35:29+12:5515:50
10Matilda HagstrandLerums SOK35:49+13:1515:59
11Lovisa JohanssonOK Dacke36:08+13:3416:07
12Hannah HänselSV Lengefeld36:49+14:1516:26
13Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK36:56+14:2216:29
14Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb37:17+14:4316:38
15Linn HimmelmannSjövalla FK42:52+20:1819:08
16Lisa BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb43:05+20:3119:14
17Tove PerssonMölndal Outdoor IF43:15+20:4119:18
18Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IF43:26+20:5219:23
19Johanna NilssonKungälvs OK45:04+22:3020:07
20Julia MarkendahlOK Klyftamo46:57+24:2320:57
21Paulina JägstedtHalmstad OK48:49+26:1521:47
22Johanna WallbergOK Alehof51:01+28:2722:46
23Kajsa RaskKungälvs OK51:07+28:3322:49
24Johanna WilhelmssonOK Dacke51:08+28:3422:49
25Malin NilssonOK Tranan56:55+34:2125:24
26Tilda ErixonIFK Göteborg59:01+36:2726:20
27Kajsa HomannOK Orinto1:01:16+38:4227:21
28Emma SandersonOK Dacke1:15:57+53:2333:54
Ellika GrothKungälvs OKej godkänd
Anna FlakbergIFK Göteborgej start

H12

2 490 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip JohanssonTrollhättans SOK25:1410:08
2Adrian VartiaOK Löftan29:02+3:4811:39
3Emanuel HerberthsonLinköpings OK29:16+4:0211:45
4Johan GrahnIK Uven30:16+5:0212:09
5Erik LundStenungsunds OK30:38+5:2412:18
6Alexander RoosOK Landehof31:03+5:4912:28
7Martin LammFrölunda OL32:15+7:0112:57
8Tim JohanssonFK Friskus-Varberg32:54+7:4013:12
9Erik HogedalGöteborg-Majorna OK39:10+13:5615:43
10Axel BlomFrölunda OL39:36+14:2215:54
11Anders BjörklundTrollhättans SOK39:40+14:2615:55
12Adam OlssonSjövalla FK40:31+15:1716:16
12Eric NystrandOK Klyftamo40:31+15:1716:16
14Carl JosefssonSävedalens AIK42:03+16:4916:53
15Petter JonssonSävedalens AIK42:45+17:3117:10
16Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb43:00+17:4617:16
17Nils HammarFrölunda OL53:06+27:5221:19
18Ole HänselSV Lengefeld54:02+28:4821:42
19Viktor Le ClaireFK Herkules1:01:17+36:0324:36
20Markus GrahnIK Uven1:05:18+40:0426:13
21Johan BjörckIK Uven1:08:47+43:3327:37
22Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb1:17:26+52:1231:05
23Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubb1:45:03+1:19:4942:11
Adam SandströmTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Albin Falsen LindqvistOK Klyftamoej godkänd
Gabriel SturessonLerums SOKej start
Jesper JohanssonOK Löftanej start
Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubbej start

D10

2 140 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK22:3410:32
2Irma SvenssonOK Klyftamo23:07+0:3310:48
3Hanna GabrielssonKungälvs OK23:27+0:5310:57
4Unni GranforsIF Rigor25:52+3:1812:05
5Therese NilssonOK Österåker26:54+4:2012:34
6Thea FagerströmIFK Göteborg28:25+5:5113:16
7Kristin HerberthsonLinköpings OK29:39+7:0513:51
8Olivia AspIFK Göteborg30:21+7:4714:10
9Maja OttossonMölndal Outdoor IF34:50+12:1616:16
10Marie AsplundKungälvs OK35:33+12:5916:36
11Ella BjörckIK Uven35:38+13:0416:39
12Katrin AsplundKungälvs OK37:47+15:1317:39
13Lisa HomannOK Orinto40:27+17:5318:54
14Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb41:44+19:1019:30
15Flora HänselSV Lengefeld43:47+21:1320:27
16Anna SvenssonIF Rigor43:48+21:1420:28
17Maja GraadIF Rigor46:23+23:4921:40
18Sofia RaskKungälvs OK47:38+25:0422:15
19Julia WallbergOK Alehof51:04+28:3023:51
20Vivianne OlssonKungälvs OK1:20:44+58:1037:43
Elin FlakbergIFK Göteborgej start
Lovisa LagoGöteborg-Majorna OKej start
Felicia LorénOK Landehofej start
Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubbej start

H10

2 200 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK24:4111:13
2Emil AxelssonLerums SOK25:10+0:2911:26
3Felix AbrahamssonHylte OK27:40+2:5912:34
4Emil JägstedtHalmstad OK28:00+3:1912:43
5Linus BoströmOK Alehof28:17+3:3612:51
6Jakob  L GunnarssonLerums SOK29:21+4:4013:20
7Alex JohanssonFK Friskus-Varberg29:56+5:1513:36
8Alexander MitchellHOC31:09+6:2814:09
9Carl ErixonIFK Göteborg32:08+7:2714:36
10Arvid LarssonSävedalens AIK32:38+7:5714:50
11Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb33:40+8:5915:18
12Arvid AronssonOK Kroppefjäll35:30+10:4916:08
13Holger PatrikssonOK Klyftamo38:46+14:0517:37
14Zebastian ArfwedsonFrölunda OL38:52+14:1117:40
15Alexander WallbergOK Alehof39:50+15:0918:06
16Mattias LauriFK Herkules40:10+15:2918:15
17Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb41:25+16:4418:49
18Edvin BorneFrölunda OL43:22+18:4119:42
19Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK43:37+18:5619:49
Gustav BohmanOK Orintoej godkänd
Victor HanssonOK Löftanej godkänd
Nathanael BullFrölunda OLej godkänd
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOKej godkänd
Tobias UnderlandIFK Göteborgej start

D35

3 180 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila HanssonIK Uven40:2912:43
2Hanna RangertKungälvs OK43:21+2:5213:37
3Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK49:22+8:5315:31
4Jenny JohanssonKFUM Örebro OK50:31+10:0215:53
5Anna SäfstenMölndal Outdoor IF1:00:40+20:1119:04
Jenny JohanssonIFK Göteborgej godkänd

H35

4 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonDalsjöfors GOIF43:4310:36
2Erik AderstedtKungälvs OK49:37+5:5412:02 Ladda ner rutt i gpx-format
3Anders LövgärdOK Alehof50:36+6:5312:16
Niklas AulinIF Rigorej godkänd
Fredrik IvanssonFK Herkulesej godkänd

D40

3 130 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof36:3111:40
2Annika IvarssonLinköpings OK37:41+1:1012:02
3Anna ErikssonOK Landehof43:43+7:1213:58
4Inger CederbergVänersborgs SK44:19+7:4814:09
5Åsa OttossonMölndal Outdoor IF44:41+8:1014:16
6Cecilia GrothKungälvs OK53:58+17:2717:14
7Marie BerglinOK Dacke54:18+17:4717:20
8Sara LorénOK Landehof54:42+18:1117:28
9Annika OhlssonÄrla IF54:47+18:1617:30
10Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK55:22+18:5117:41
11Linda GunnarssonLerums SOK56:55+20:2418:11
12Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo1:04:10+27:3920:30
13Susanne BerghMölndal Outdoor IF1:04:41+28:1020:39
14Ulrika GranforsIF Rigor1:20:52+44:2125:50

H40

4 160 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas RangertIK Hakarpspojkarna35:148:28
2Anders AspMölndal Outdoor IF38:51+3:379:20
3Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna40:14+5:009:40
4Magnus LarssonOK Dacke41:32+6:189:59
5Matti EnvallIK Hakarpspojkarna42:32+7:1810:13
6Martin BobergIF Rigor43:36+8:2210:28
7Hans FranssonOK Njudung44:41+9:2710:44
8Peter LekbergSävedalens AIK45:16+10:0210:52
9Magnus HomannOK Orinto46:25+11:1111:09
10Björn GrothKungälvs OK46:34+11:2011:11
11Anders ThulinKungälvs OK48:45+13:3111:43
12Thomas JosarpFK Friskus-Varberg49:23+14:0911:52
13Anders LundellMarkbygdens OK49:35+14:2111:55
14Bjarne BäcklundIFK Göteborg49:37+14:2311:55
15Jonas AxelssonLerums SOK49:54+14:4011:59
16Tommy JonssonSävedalens AIK51:43+16:2912:25
17Mattias BååthSävedalens AIK52:25+17:1112:36
18Erik LauriFK Herkules53:36+18:2212:53
19Martin SvenssonIF Rigor53:54+18:4012:57
20Klas ÅströmMölndal Outdoor IF54:14+19:0013:02
21Thomas KarlssonSjövalla FK56:51+21:3713:39
22Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:00:19+25:0514:29
23Brett WeihartOK Orinto1:00:41+25:2714:35
24Jonas HansrydTolered-Utby Ol-klubb1:00:57+25:4314:39
25Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK1:02:56+27:4215:07
26Robert WieslanderOK Skärmen1:04:50+29:3615:35
27Jonas RothénGävle OK1:13:15+38:0117:36
28Ulric BjörckIK Uven1:27:26+52:1221:01
Peter AspIFK Göteborgej godkänd
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Niclas NilssonOK Österåkerej godkänd
Niklas DahlströmFK Herkulesej godkänd
Jörg HänselSV Lengefeldej godkänd
Sören SturessonLerums SOKej start

D45

2 980 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette BernhedSävedalens AIK41:2413:53
2Eva PetterssonOK Dacke41:42+0:1813:59
3Inger GuståsLinköpings OK47:08+5:4415:48
4Anna AsplundKungälvs OK50:14+8:5016:51
5Lena KarlssonMarkbygdens OK51:05+9:4117:08
6Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK53:16+11:5217:52
7Annika AasaIK Uven53:53+12:2918:04
8Åsa AlsiöFalköpings AIK OK54:51+13:2718:24
9Suzy LarssonOK Skogshjortarna58:19+16:5519:34
10Ulrika JohanssonOK Löftan58:51+17:2719:44
11Jenny HomannOK Orinto59:53+18:2920:05
12Kerstin MitchellHOC1:01:21+19:5720:35
13Anna AbrahamssonMölndal Outdoor IF1:01:44+20:2020:42
14Karin OlssonSjövalla FK1:02:24+21:0020:56
15Cecilia PalmLerums SOK1:03:01+21:3721:08
16Karin Färnlöf ClarinIF Rigor1:13:39+32:1524:42
17Lena MarkendahlOK Klyftamo1:24:04+42:4028:12
18Sara LarssonSävedalens AIK1:35:00+53:3631:52

H45

4 060 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonOK Löftan34:278:29
2Roine PetterssonIFK Göteborg37:55+3:289:20
3Stefan BerglinOK Dacke39:42+5:159:46
4Mårten WikströmHalmstad OK41:12+6:4510:08
5Bengt NorrmanTrollhättans SOK42:24+7:5710:26
6Tommy JohanssonStångenäs AIS42:26+7:5910:27
7Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg42:37+8:1010:29
8Magnus HerberthsonLinköpings OK43:46+9:1910:46
9Anders WadstenOK Landehof44:21+9:5410:55
10Lars G JohanssonIFK Göteborg46:53+12:2611:32
11Mikael JungbjerGöteborgs SK47:13+12:4611:37
12Claes HagstrandLerums SOK48:10+13:4311:51
13Magnus AbrahamssonHylte OK48:32+14:0511:57
14Per GuståsLinköpings OK49:05+14:3812:05
15Leif EinarssonKungälvs OK50:01+15:3412:19
16Ola WallinderGöteborg-Majorna OK50:26+15:5912:25
17Anders PetterssonOK Dacke50:31+16:0412:26
18Per KällvikÅmåls OK50:53+16:2612:31
19Peter Lillen NilssonOK Tranan51:01+16:3412:33
20Göran StuhlhoferOK Landehof52:09+17:4212:50
21Anders JohanssonOK Landehof56:17+21:5013:51
22Thord SalenbäckKristinehamns OK56:57+22:3014:01
23Per-Göran BernMålilla OK58:44+24:1714:27
24Magnus OhlssonSjövalla FK1:00:03+25:3614:47
25Mats G AnderssonOK Skogshjortarna1:00:05+25:3814:47
26Mikael MartinssonFalkenbergs OK1:03:29+29:0215:38
27Johan WettergrenIK Uven1:14:33+40:0618:21
28Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:33:51+59:2423:06
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Hans GranholmOK Øst Birkerødej godkänd
Stefan CarlssonFalköpings AIK OKej start

D50

2 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules35:3611:56
2Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK50:45+15:0917:01
3Karin JohnssonSävedalens AIK55:28+19:5218:36
4Christina BirathStenungsunds OK1:07:20+31:4422:35
5Karin BergdahlSävedalens AIK1:09:28+33:5223:18
6Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:14:09+38:3324:52
7Lisa LarssonSjövalla FK1:15:36+40:0025:22
Ann LaasOK Skogshjortarnaej godkänd
Linnea Carling ElofssonFjärås AIKej godkänd

H50

3 340 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK37:1211:08
2Per-Arne WahlgrenSjövalla FK37:41+0:2911:16
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK38:29+1:1711:31
4Per GustavssonGöteborg-Majorna OK39:30+2:1811:49
5Pär ClaessonSävedalens AIK39:39+2:2711:52
6Jan HanssonStenungsunds OK40:12+3:0012:02
7Jan GranstedtHalden SK40:58+3:4612:15
8Mats LindqvistSävedalens AIK41:19+4:0712:22
9Mark SaundersJROS41:21+4:0912:22
10Thomas AttforsSävedalens AIK42:30+5:1812:43
11Andrew LagoGöteborg-Majorna OK43:51+6:3913:07
12Jörgen IvarssonHestra IF44:10+6:5813:13
13Per-Olov SjöströmVästerås SOK44:27+7:1513:18
14Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb45:17+8:0513:33
15Staffan AsplundKungälvs OK47:43+10:3114:17
16Magnus JosefssonSävedalens AIK47:47+10:3514:18
17Andres LaasOK Skogshjortarna48:51+11:3914:37
18Stig LarssonGöteborg-Majorna OK50:24+13:1215:05
19Stefan JohanssonTrollhättans SOK50:54+13:4215:14
20Svante LindqvistOK Klyftamo51:12+14:0015:19
21Eric TofteredIF Rigor54:18+17:0616:15
22Günter KradischnigOLC Graz57:51+20:3917:19
23Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:01:52+24:4018:31
24Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK1:02:31+25:1918:43
25Göran OlesundOK Landehof1:09:57+32:4520:56
26Hans VokseppOK Skogshjortarna1:10:59+33:4721:15
27Patrick ManningDunedin Orienteering Club1:22:58+45:4624:50
Christer CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Per FlakbergIFK Göteborgej start
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarnaej start
Johan TallhageSkarpnäcks OLej start
Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OKej start

D55

2 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva KarlssonUddevalla OK1:00:2722:28
2Lena BergstrandKungälvs OK1:03:08+2:4123:28
3Solveig HedenblomSjövalla FK1:03:17+2:5023:31
4Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:24:32+24:0531:25

H55

3 170 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart HålsjöOK Skogshjortarna41:3413:06
2Tomas KarlssonOK Skogshjortarna42:13+0:3913:19
3Henrik UndelandIFK Göteborg42:41+1:0713:27
4Stellan MartinssonOK Tyringe44:39+3:0514:05
5Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK45:40+4:0614:24
6Hans EkbergTrollhättans SOK46:19+4:4514:36
7Lars EkbergTrollhättans SOK51:52+10:1816:21
8Mikael BodénMarkbygdens OK53:48+12:1416:58
9Bernt AnderssonIF Rigor54:18+12:4417:07
10Pierre KarlssonOK Alehof55:50+14:1617:36
11Björn BorgGöteborg-Majorna OK56:34+15:0017:50
12Reine SpetzStenungsunds OK57:46+16:1218:13
13Urban LarssonOK Gipen1:06:35+25:0121:00
14Arne AnderssonOK Torfinn1:09:13+27:3921:50
15Ingemar BertilssonOK Landehof1:13:10+31:3623:04
16Jan ArvidssonOK Skogshjortarna1:14:15+32:4123:25
17Lars BerggrenFjärås AIK1:49:27+1:07:5334:31
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Ulf PalmérUlricehamns OKej godkänd

D60

2 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordwallOK Kolmården38:0716:38
2Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK39:14+1:0717:07
3Ingela NelsénFalkenbergs OK42:58+4:5118:45
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:04:56+26:4928:21
5Karin AxelssonIK Uven1:13:06+34:5931:55
6Eva BlomströmIK Stern1:15:06+36:5932:47
7Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL1:17:46+39:3933:57
8Lotta BörjessonSävedalens AIK1:27:50+49:4338:21

H60

3 130 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto37:5912:08
2Ove ThorssonIK Trenne Ullared41:51+3:5213:22
3Björn JägerströmIK Uven46:39+8:4014:54
4Toivo PentonenHestra IF47:55+9:5615:18
5Hans AntonssonOK Löftan49:04+11:0515:40
6Stanley MattssonIK Uven50:58+12:5916:16
7Kalle LindqvistVäxjö OK51:32+13:3316:27
8Ronald McGrailHjärnarps GH OL52:06+14:0716:38
9Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK55:41+17:4217:47
10Sten BlomströmIK Stern57:43+19:4418:26
11Johnny KarlssonUddevalla OK59:32+21:3319:01
12Lennart AnderssonGöteborgs SK1:03:27+25:2820:16
13Per-Olof NannesonSimlångsdalens IF1:03:51+25:5220:23
14Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK1:10:26+32:2722:30
15Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:20:25+42:2625:41
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd

D65

2 290 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SchedwinIK Stern58:0025:19
2Birgitta CarlssonOK Orinto59:54+1:5426:09
3Birgitta JohanssonKristinehamns OK1:01:42+3:4226:56
4Eva HöijeOK Ravinen1:03:47+5:4727:51
5Britt RangertIK Ymer1:05:44+7:4428:42
6Ann-Britt JohanssonIK Stern1:17:36+19:3633:53
7Ingrid Rex WallströmOK Landehof1:19:12+21:1234:35
8Inga GustavssonIK Uven1:20:42+22:4235:14
9Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:20:55+22:5535:20
10Inger GreenSjövalla FK1:36:43+38:4342:14
Anna-Stina ArnessonIK Dranej godkänd

H65

2 690 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar ArnessonIK Dran38:3414:20
2Göran BengtssonTockarps IK40:06+1:3214:54
3Lennart CarlströmOK Landehof40:48+2:1415:10
4Lennart HöijeOK Ravinen44:25+5:5116:30
5Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK46:57+8:2317:27 Ladda ner rutt i gpx-format
6Bengt MattssonOK Orinto49:24+10:5018:21
7Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS51:57+13:2319:18
8Hans CarlssonIFK Göteborg55:23+16:4920:35
9Jonas LarssonOK Kullingshof56:13+17:3920:53
10Christer WestbergIFK Göteborg56:21+17:4720:56
11Claes GreenSjövalla FK56:45+18:1121:05
12Kjell JeppsonIF Rigor57:23+18:4921:19
13Roland NilssonFalköpings AIK OK1:00:22+21:4822:26
14Lennart AlmströmIK Stern1:03:39+25:0523:39
15Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:04:24+25:5023:56
16Jan LarssonSävedalens AIK1:08:33+29:5925:28
17Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:08:45+30:1125:33
Benny IvarssonFjärås AIKej godkänd
Lennart OlssonIK Uvenej godkänd
Runo JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Lennart GustavssonIK Uvenej godkänd
Ronny RagnarssonOK Skogshjortarnaej start

D70

2 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb47:4323:16
2Barbro JohanssonSjövalla FK48:55+1:1223:51
3Ulla LindheIK Stern52:00+4:1725:21
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK53:21+5:3826:01
5Gull-Britt GrönbergKungälvs OK54:10+6:2726:25
6Gunnel BörjessonIK Uven54:42+6:5926:40
7Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK1:00:08+12:2529:20

H70

2 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern37:3014:15
2Roland OffrellFrosta OK41:47+4:1715:53
3Stig-Ove TollIK Stern44:34+7:0416:56
4Lars LindénOK Gynge47:14+9:4417:57
5Hans CarlssonOK Orinto48:28+10:5818:25
6Andre AlexanderssonKungälvs OK49:49+12:1918:56
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna50:32+13:0219:12
8Hans C JohanssonIK Stern59:44+22:1422:42
9Gösta LindqvistOK Löftan1:00:21+22:5122:56
10Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad1:02:44+25:1423:51
11Gunnar BylundRydboholms SK1:16:32+39:0229:06
Lennart SturessonLinköpings OKej start

D75

1 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vera TofteredIF Rigorej godkänd
Marianne HöglundFK Herkulesej start

H75

2 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlofssonFjärås AIK45:5917:29
2Ingemar AlfredssonIK Uven47:45+1:4618:09
3Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb48:50+2:5118:34
4Roland AasaIK Uven51:28+5:2919:34
5Agne ÖstenssonSävedalens AIK53:08+7:0920:12
6Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:03:14+17:1524:02
7Erland OlssonDalsjöfors GOIF1:13:15+27:1627:51
8Nils-Eric TofteredIF Rigor1:26:46+40:4732:59

D80

1 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Eva FalkIK Sternej godkänd

H80

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven44:1921:37
2Björn BromanGöteborg-Majorna OK49:50+5:3124:18
3Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK57:24+13:0528:00
4Lasse OlssonIK Trenne Ullared58:15+13:5628:24
Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H85

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK1:13:1135:41
Gustav ElvmyrTolered-Utby Ol-klubbej start

Inskolning

1 280 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vincent AlmgrenOK Dackefullföljt
Lukas Andersson ÖstsjöOK Dackefullföljt
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Adeline Falsen LindqvistOK Klyftamofullföljt
Simon GrahnIK Uvenfullföljt
Signe HördegårdIFK Göteborgfullföljt
Arthur MitchellHOCfullföljt
Sebastian MitchellHOCfullföljt
Elias NordbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Oscar NystrandOK Klyftamofullföljt
Sofia NystrandOK Klyftamofullföljt
Hanna OlssonSjövalla FKfullföljt
Linea OlssonSjövalla FKfullföljt
Magdalena SalenbäckKristinehamns OKfullföljt
Ingrid ToresäterIK Uvenfullföljt
Erik WettergrenIK Uvenfullföljt
Oskar KalanderFrölunda OLej godkänd
Olle HansrydTolered-Utby Ol-klubbej start

U1

2 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa FagerströmIFK Göteborg21:149:31
2Johan LundStenungsunds OK29:30+8:1613:13
3Emma LarssonOK Dacke31:04+9:5013:55
4Jonathan BullFrölunda OL33:13+11:5914:53
5Viktor OlssonKungälvs OK35:46+14:3216:02
6Emilia GrahnIK Uven41:39+20:2518:40
7Emma KarlssonOK Landehof42:07+20:5318:53
8Lukas GrothKungälvs OK42:14+21:0018:56
9Mikael BjörckIK Uven51:45+30:3123:12
10Linus BååthSävedalens AIK57:16+36:0225:40

U2

2 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emely WeihartOK Orinto23:1610:46
2Isak FranssonOK Njudung23:58+0:4211:05
3Hugo LarssonOK Dacke24:10+0:5411:11
4Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK24:53+1:3711:31
5Jakob WilhelmssonOK Dacke25:02+1:4611:35
6Linus NilssonOK Österåker25:17+2:0111:42
7Simon NordbergGöteborg-Majorna OK25:18+2:0211:42
8Arvid PerssonMölndal Outdoor IF25:23+2:0711:45
9Jacob GrahnIK Uven26:41+3:2512:21
10Lucas BoströmOK Alehof27:20+4:0412:39
11Tobias JohanssonOK Löftan29:14+5:5813:32
12Simon BååthSävedalens AIK30:05+6:4913:55
13Hanna AlsiöFalköpings AIK OK31:32+8:1614:35
14Stella RangertIK Hakarpspojkarna31:59+8:4314:48
15Emma WallinIK Uven33:58+10:4215:43
16Elsa BobergIF Rigor34:04+10:4815:46
17Ingrid WallinIK Uven34:05+10:4915:46
18Disa RangertKungälvs OK34:20+11:0415:53
19Elsa AspMölndal Outdoor IF35:06+11:5016:15
20Louise OlssonMölndal Outdoor IF40:53+17:3718:55
21Kristina BohmanOK Orinto59:46+36:3027:40
22Linnea HansrydTolered-Utby Ol-klubb1:18:10+54:5436:11

Öppen motion 1

2 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannah Edelund??????36:4616:07
2Ivar LampaIF Rigor51:14+14:2822:28
Ditti ArvidssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Åsa KalanderFrölunda OLej godkänd

Öppen motion 3

2 880 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin FlintaFK Herkules38:1813:17
2Lovisa JohanssonIK Dran42:47+4:2914:51
3Jonas LarssonDegerfors OK47:05+8:4716:20
4Ulf KristenssonHalmstad OK52:16+13:5818:08
5Tommy Fransson??????54:22+16:0418:52
6Eva NilssonKungälvs OK54:43+16:2518:59
7Hans NilssonKungälvs OK55:52+17:3419:23
8Gunnel HenryssonOK Dacke58:40+20:2220:22
9Christer NelsénFalkenbergs OK59:59+21:4120:49
10Malin AnderssonOK Skogshjortarna1:00:11+21:5320:53
11Helene JohanssonOK Nackhe1:00:36+22:1821:02
12Rolf BååthHestra IF1:06:05+27:4722:56
13Anna GrahnIK Uven1:07:03+28:4523:16
14Eva SvenssonUlricehamns OK1:09:35+31:1724:09
15Marita JohanssonMarkbygdens OK1:11:52+33:3424:57
16Anna HagmanLerums SOK1:13:01+34:4325:21
17Cecilia BjörckIK Uven1:14:00+35:4225:41
18Sofia AbrehamssonHylte OK1:14:10+35:5225:45
19Rune JungbjerGöteborgs SK1:17:27+39:0926:53
20Anne FagerbergIK Uven1:18:30+40:1227:15
21Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:27:22+49:0430:20
Kajsa Beckman??????ej godkänd
Inger NannessonSimlångsdalens IFej godkänd
Lillemor HallinOK Landehofej godkänd
Gustav KalanderFrölunda OLej godkänd
Liva Skårman??????ej godkänd
Axel Skårman??????ej godkänd

Öppen motion 5

2 990 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn SaetreOK Landehof35:5011:59
2Jan GrahnIK Uven37:26+1:3612:31
3Peter RoosOK Landehof39:03+3:1313:03
4Christer NordbergGöteborg-Majorna OK42:34+6:4414:14
5Mattias JägstedtHalmstad OK42:37+6:4714:15
6Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK43:49+7:5914:39
7Börje ÖbergOK Skogshjortarna45:40+9:5015:16
8Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK45:49+9:5915:19
9Katarina VartiaOK Löftan48:25+12:3516:11
10Peter BrobergIF Rigor49:30+13:4016:33
11Karina WahlIK Vista50:11+14:2116:47
12Lisa AgnvallIK Dran52:18+16:2817:29
13Jonas HultinOK Löftan52:24+16:3417:31
14Ulf PerssonMölndal Outdoor IF54:20+18:3018:10
15Magdalena PerssonMölndal Outdoor IF54:28+18:3818:12
16Magnus OlssonSjövalla FK55:12+19:2218:27
17Daniel TorstenssonGöteborgs SK55:22+19:3218:31
18Anders LarssonSävedalens AIK55:29+19:3918:33
19Johanna RönnqvistOK Löftan56:41+20:5118:57
20Jonas Larsson??????56:54+21:0419:01
21Linea BerglinOK Dacke56:59+21:0919:03
22Elin BerglinOK Dacke57:00+21:1019:03
23Laust Sörensen??????57:18+21:2819:09
24Dick HimmelmannSjövalla FK57:53+22:0319:21
25Tommy VartiaOK Löftan58:07+22:1719:26
26Madelene HanssonOK Löftan59:24+23:3419:51
27Camilla GraadIF Rigor59:25+23:3519:52
28Gunilla HimmelmannSjövalla FK59:53+24:0320:01
29Lars TorstenssonGöteborgs SK1:00:50+25:0020:20
30Gunnar BarreforsIK Uven1:00:56+25:0620:22
31Sofia BrockmarkOK Skogshjortarna1:02:42+26:5220:58
32Tina RundströmOK Landehof1:03:53+28:0321:21
33Frida RönnqvistOK Löftan1:04:51+29:0121:41
34Hanna BlomgrenVästvärmlands OK1:06:48+30:5822:20
35Ylva HäggströmIF Rigor1:07:09+31:1922:27
36Monica NordbrödenHalden SK1:07:16+31:2622:29
37Inger JohanssonOK Klyftamo1:10:18+34:2823:30
38Cecilia RoosOK Landehof1:12:26+36:3624:13
39Erika RaskKungälvs OK1:12:43+36:5324:19
40Peter AnderssonOK Klyftamo1:13:48+37:5824:40
41Rickard RamhöjSWE1:17:08+41:1825:47
42Helena BuchkovskaMålilla OK1:17:28+41:3825:54
43Jenny RönnqvistOK Löftan1:18:24+42:3426:13
44Lena NilssonOK Österåker1:19:12+43:2226:29
45Ylva LarssonTolered-Utby Ol-klubb1:22:19+46:2927:31
46Carina SwensonTolered-Utby Ol-klubb1:22:42+46:5227:39
47Linda DanielssonLerums SOK1:24:04+48:1428:06
48Ingrid AnderssonIF Rigor1:33:25+57:3531:14
49Lena KollénIF Marin Väst1:34:22+58:3231:33
50Margareta PeterssonIF Marin Väst1:34:23+58:3331:33
51Barbro SandbergGöteborg-Majorna OK2:21:28+1:45:3847:18
Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OKej godkänd
Marita SalomonssonVänersborgs SKej godkänd
Kerstin LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Bo HermanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Per-Olof JohanssonOK Klyftamoej start
Helene StuhlhoferOK Landehofej start

Öppen motion 7

3 120 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina NorinIFK Göteborg40:3012:58
1Josefina NorinIFK Göteborg40:3012:58
3Peter WilhelmssonOK Dacke43:40+3:1013:59
4Nils IngelhagFrölunda OL43:44+3:1414:01
5Owe AnderssonOK Löftan44:10+3:4014:09
6Elin TörnrothHjobygdens OK44:48+4:1814:21
7Josefin A. HanningOK Löftan44:56+4:2614:24
8Desiré RexOK Landehof45:55+5:2514:43
9Håkan B SamorSävedalens AIK47:48+7:1815:19
10Linda WennerlundOK Vilse 8749:03+8:3315:43
11Anne HanssonMarkbygdens OK49:34+9:0415:53
12Fredrik PerssonFK Åsen49:36+9:0615:53
13Arne LundStenungsunds OK53:37+13:0717:11
14Henrik CarlssonIK Uven54:58+14:2817:37
15Jonatan LampaIF Rigor56:11+15:4118:00
16Magnus ErixonIFK Göteborg56:24+15:5418:04
17Jonas JohanssonOK Nackhe57:07+16:3718:18
18Marie HögstrandMarkbygdens OK57:47+17:1718:31
19Ulf SundinGöteborg-Majorna OK58:35+18:0518:46
20Annika JosefssonOK Dacke58:39+18:0918:47
21Simon AsplundKungälvs OK58:54+18:2418:52
22Erika AspMölndal Outdoor IF58:55+18:2518:53
23Per-Anders EnengeBredareds IF59:10+18:4018:57
24Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:00:39+20:0919:26
25Martin KruseIF Rigor1:04:40+24:1020:43
26Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:08:45+28:1522:02
27Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:09:26+28:5622:15
28Åsa SörlinLustens OK1:10:23+29:5322:33
29Robert BengtssonFjärås AIK1:13:25+32:5523:31
30Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK1:15:27+34:5724:10
31Agneta LarssonIK Uven1:16:34+36:0424:32
32Ingalill SvenssonSävedalens AIK1:16:36+36:0624:33
33Kjell EhrencronaIFK Göteborg1:17:16+36:4624:45
34Mattis BrochmarkBuena Vista1:17:56+37:2624:58
35Haenrik EngdahlOK Vilse 871:19:53+39:2325:36
36Tereza RajnosekIK Uven1:20:13+39:4325:42
37Anna LindeblomIK Omega1:20:49+40:1925:54
38Kirsten TofteredIF Rigor1:25:24+44:5427:22
39Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:29:00+48:3028:31
40Anders AgnevallIK Dran1:29:55+49:2528:49
41Conny WernerssonOK Orinto1:34:15+53:4530:12
42Anders MohlinIK Stern1:34:26+53:5630:16
43Brith MohlinIK Stern1:40:27+59:5732:11
44Clas Pettersson??????1:58:08+1:17:3837:51
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OKej godkänd
Åsa CliffordsonGävle OKej godkänd
Ulf BeäckströmHestra IFej godkänd
Cecilia EngdahlOK Vilse 87ej godkänd
Karin WahlgrenSjövalla FKej godkänd

Öppen motion 8

4 040 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HöijeGöteborg-Majorna OK37:429:19
2Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK41:27+3:4510:15
3Martin LarssonIFK Göteborg41:33+3:5110:17
4Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK41:34+3:5210:17
5Kristina Kull ÖsterlinSävedalens AIK49:00+11:1812:07
6Lars HanningOK Löftan49:58+12:1612:22
7Oscar IvarssonHestra IF51:10+13:2812:39
8Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK52:52+15:1013:05
9Ingela AlvmyrenHalmstad OK54:00+16:1813:21
10Johan SparrevikLerums SOK54:56+17:1413:35
11Jörn NordbrødenHalden SK55:10+17:2813:39
12Per SöderbergTrosabygdens OK55:38+17:5613:46
13Johan LindeblomIK Omega57:21+19:3914:11
14Henrik KlassonOK Gisle57:47+20:0514:18
15Emma LindénSävedalens AIK58:35+20:5314:30
16Stefan TisellIK Stern58:47+21:0514:33
17Svante Lundgren??????59:54+22:1214:49
18Ulf JohanssonOK Dacke1:00:48+23:0615:02
19Johan NilssonSävedalens AIK1:01:07+23:2515:07
20Bengt JonssonHestra IF1:02:08+24:2615:22
21Torbjörn WikströmOK Orinto1:02:53+25:1115:33
22Fredrik MartinssonUmeå OK1:04:40+26:5816:00
23Erik ÖsterlinSävedalens AIK1:05:02+27:2016:05
24Stefan O JanssonLerums SOK1:07:10+29:2816:37
25Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK1:08:06+30:2416:51
26Sara AnderssonSävedalens AIK1:12:16+34:3417:53
27Rudolf BrogrenKungälvs OK1:15:45+38:0318:45
28Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:19:00+41:1819:33
29Therese AlfredssonSävedalens AIK1:22:15+44:3320:21
30Anna LarssonOK Landehof1:33:52+56:1023:14
31Leif CliffordsonSävedalens AIK1:35:51+58:0923:43
32Kurt EkbergOK Orinto1:35:59+58:1723:45
33Sven-Olof PålssonKungälvs OK1:45:44+1:08:0226:10
Tommy PedersenOK Orintoej godkänd
Steffen HäggströmIF Rigorej godkänd
Torbjörn SjölinIK Uvenej godkänd
Per JohanssonOK Löftanej godkänd
Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Hanna PerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser