Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL Främmestad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Främmestad
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / Hjobygdens OK
Datum: torsdag 15 augusti 2019

Långa

4 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban LarssonOK Gipen38:379:39
2Thomas HjertFalköpings AIK OK39:389:54
3Kent ErikssonLerums SOK41:1410:18
4Stig JohanssonFalköpings AIK OK44:2511:06
5Uno MagnussonIF Hagen44:3211:08
6Håkan OlssonHjobygdens OK45:4811:27
7Bertil KarlssonHjobygdens OK46:4211:40
8Ted LiivrandOK Skogshjortarna48:2212:05
9Dag LorenOK Frisene48:5812:14
10Lars KarlssonSOK Träff53:2113:20
11Hans Olov HolmOK Skogsvargarna54:0613:31
12Bernhard GrenaboHjobygdens OK54:3713:39
13Piere KarlssonOK Alehof55:3013:52
14Jane JohanssonIstrums SK57:5314:28
15Lars FinbomOK Landehof59:3614:54
16Lars JohanssonOK Skogshjortarna1:02:3615:39
17Åke GatelidOK Skogshjortarna1:02:4715:41
18Lars WahlströmIstrums SK1:03:0515:46
19Stig HjerpIstrums SK1:03:4315:55
20Göran BanckHjobygdens OK1:06:0416:31
21Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna1:12:4318:10
22Torgny GrönlundLidköpings VSK1:20:5920:14
23Nils DalenIstrums SK1:40:1625:04
24Martin HäggblomOK Klyftamoej godkänd
25Kalle JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
26Conny LjungbergOK P4ej godkänd

Mellan

3 200 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredrikssonOK Skogshjortarna38:3912:04
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:3113:54
3Monica AbrahamssonGudhems IF45:2214:10
4Ingrid KarlssonSOK Träff45:3514:14
5Bertil JohanssonOK Skogshjortarna46:1614:27
6Pia SvenssonFalköpings AIK OK46:2514:30
7Kurt FredrixonOK Skogshjortarna47:0914:44
8Kent IvarssonOK Skogshjortarna48:0915:02
9Yngve AlvénIK Wilske50:1715:42
10Anders KäckMariestads FK51:0115:56
11Bengt Åke AnderssonOK Amne55:1617:16
12Ann-Marie TiveljungIK Gandvik56:2717:38
13Hans AnderssonIK Gandvik56:4317:43
14Birgitta KarlssonRyda SK59:1918:32
15Kristina LarssonOK Klyftamo59:3318:36
16Bert ThorssonRyda SK1:01:5319:20
17Lars VikströmIF Hagen1:02:2819:31
18Ulla HöökOK Klyftamo1:03:3819:53
19Göran JohanssonIK Gandvik1:05:3920:30
20Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo1:06:3720:49
21Rolf EinarssonIF Hagen1:08:5021:30
22Lars LorénOK Frisene1:08:5221:31
23Inger HolmstrandHerrljunga SK skid o1:10:3122:02
24Anders NilssonIstrums SK1:10:5122:08
25Torbjörn HaginIK Gandvik1:20:3425:10
26Sören HaglundOK Kullingshof1:23:1526:00
27Bo AnderssonFalköpings AIK OKej godkänd
28Gert IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
29Ove FlinkIK Albionej godkänd
30Anders BerglundOK Skogshjortarnaej godkänd
31Lars LarssonOK Friseneej godkänd
32Kurt JohanssonFalköpings AIK OKej godkänd
33Bertil ErikssonIF Hagenej godkänd
34Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OKej godkänd

Korta

2 700 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa TofténHjobygdens OK37:5114:01
2Christer LundbergFalköpings AIK OK39:0014:26
3Carl-Anders HelanderIK Wilske39:2314:35
4Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK40:1914:55
5Thorbjörn LarssonLidköpings VSK41:2715:21
6Barbro AnderssonOK Skogshjortarna43:5116:14
7Karl BergstrandHjobygdens OK43:5416:15
8Per-Erik CarlssonIF Hagen43:5716:16
9Jonny AspT2 IF45:5717:01
10Monica NiklassonIK Albion46:2217:10
11Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK46:2217:10
12Kenneth MörkIK Wilske47:0917:27
13Harry SundbergOK Klyftamo47:2817:34
14Regor NiklassonIK Albion47:3717:38
15Conny SvanFrämmestads IK48:0517:48
16Sigvard OskarssonIstrums SK48:5718:07
17Monica IvarssonOK Skogshjortarna49:1618:14
18Jan-Olof AnderssonMariestads FK51:2419:02
19Åke NordbergOK Klyftamo51:2719:03
20Birgitta JohanssonIK Gandvik52:3319:27
21Karl-Inge KarlssonIstrums SK53:4819:55
22Villy FribergLidköpings VSK54:2520:09
23Kurt CarlssonOK Klyftamo54:5220:19
24Ulf SmedboKlubblös55:0220:22
25Stefan StentoftOK Klyftamo55:1420:27
26Barbro BörjessonOK Skogshjortarna55:2420:31
27Lennart KrantzOK Klyftamo55:2720:32
28Anita NordbergOK Klyftamo55:3220:34
29Harriet AnderssonOK Skogshjortarna56:3920:58
30Sture BertilssonOK Klyftamo56:5221:03
31Göran LefflerLerums SOK57:4321:22
32Anne StentoftOK Klyftamo57:4821:24
33Eva IsakssonOK Skogshjortarna58:4721:46
34Ingemar ÖbergOK Kullingshof59:3022:02
35Lars ErikssonOK Klyftamo59:3222:02
36Ann-Chistine LarssonOK Frisene1:00:3922:27
37Gunnar BrystHjobygdens OK1:07:2324:57
38Britt-Marie RydbergIstrums SK1:15:2227:54
39Hans JohanssonOK Klyftamoej godkänd

Kort Kort

2 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje SundbergIK Albion33:2315:53
2Claes SöderströmOK Skogshjortarna38:2618:18
3Margit RybergOK Klyftamo38:4418:26
4Nils HenrikssonIK Albion38:4618:27
5Lisbet JohanssonOK Skogshjortarna41:1519:38
6Hans TofténHjobygdens OK41:1919:40
7Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK41:3919:50
8Bertil RybergOK Klyftamo42:0220:00
9Britta SahlIF Hagen42:5520:26
10Bo-Göran GustavssonOK Klyftamo44:1621:04
11Stig SahlIF Hagen44:4921:20
12Lars HedbergOK Klyftamo45:1621:33
13Thomas LiffnerFalköpings AIK OK45:3921:44
14Anita PehrsonIstrums SK46:3622:11
15Inga PerssonOK Skogshjortarna47:1222:28
16Inge BergHjobygdens OK48:0122:51
17Börje LundqvistOK Klyftamo51:5724:44
18Berit IvarssonOK Skogshjortarna52:0924:50
19Bertil HolmqvistIK Gandvik53:0925:18
20Barbro KarlsonOK Skogshjortarna54:4926:06
21Bernt OlssonOK Klyftamoej godkänd
22Per GustavssonOK Klyftamoej godkänd

Mini kort

1 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida TofténSOK Träff16:2611:44
2Tord LöövOK Klyftamo24:1617:20
3Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna26:4619:07
4Ulf NyströmLidköpings VSK26:5819:15
5Lars LångOK Klyftamo28:3420:24
6Kjell Åke IsakssonOK Skogshjortarna29:3721:09
7Folke HörstrandOK Klyftamo30:2021:40
8Malva SilowOK Frisene33:1523:45
9Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK33:5924:16
10Lennart WetterstadFalköpings AIK OK35:0325:02
11Gunnar KarlssonFalköpings AIK OK42:0330:02
12Börje KarlssonRyda SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser