Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL Timmersdala

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Timmersdala
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / OK Klyftamo
Datum: torsdag 22 augusti 2019

Långa

4 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas HjertFalköpings AIK OK39:489:57
2Stig JohanssonFalköpings AIK OK44:3611:09
3Hans G BernhardMariestads FK45:3611:24
4Vidar LövingTibro OK46:2411:36
5Håkan OlssonHjobygdens OK46:5111:42
6Bo KlamfeltTibro OK47:1211:48
7Christer OttossonOK P447:4011:55
8Kurt JohanssonFalköpings AIK OK47:4111:55
9Anders KäckMariestads FK48:2312:05
10Bengt JohanssonOK Skogshjortarna48:2712:06
11Jane JohanssonIstrums SK48:4912:12
12Alf AnderssonOK P451:1312:48
13Karl-Evert SvenssonIF Hagen51:2312:50
14Lennart HöijeOK Skogsstjärnan52:1813:04
15Mats SunessonOK Skogsstjärnan53:2713:21
16Lars FinbomOK Landehof54:3413:38
17Karl Gustav LarssonOK P454:4713:41
18Hans TuvessonIF Hagen56:0114:00
19Bernhard GrenaboHjobygdens OK56:3314:08
20Göran BanckHjobygdens OK59:0814:47
21Lars WahlströmIstrums SK1:02:1815:34
22Åke KarlssonSOK Träff1:04:2016:05
23Lennart JakobssonTibro OK1:06:1516:33
24Stig HjerpIstrums SK1:08:5917:14
25Nils DalenIstrums SK1:10:2117:35
26Monica LööfMariestads FKej godkänd
27Torgny GrönlundLidköpings VSKej godkänd

Mellan

3 600 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK38:3110:41
2Bo AnderssonFalköpings AIK OK40:0911:09
3Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan41:0011:23
4Ingvar AnderssonOK Amne42:3711:50
5Peter NyströmMariestads FK44:2912:21
6Yngve AlvénIK Wilske44:5712:29
7Göran JohanssonIK Gandvik45:0412:31
8Lars Erik NilssonMariestads FK45:2412:36
9Styrbjörn JanssonIF Hagen45:3712:40
10Håkan LööfMariestads FK46:3012:55
11Ulf ÖstlundIstrums SK47:5213:17
12Bengt Åke AnderssonOK Amne47:5513:18
13Lernnart SibeckFalköpings AIK OK48:2413:26
14Jonny FlinkIK Albion48:4313:31
15Ove AllanssonOK P450:0913:55
16Rolf EinarssonIF Hagen50:2113:59
17Aina SvenssonTibro OK50:4314:05
18Berit KlamfeltTibro OK51:4714:23
19Kay SvenssonOK P451:5114:24
20Christer SvenssonTibro OK52:0414:27
21Ove FlinkIK Albion52:4114:38
22Anders PeterssonTibro OK53:3914:54
23Conny HallbergTibro OK54:1415:03
24Bert ThorssonRyda SK55:0615:18
25Carl-Otto WijkmarkIF Hagen55:1615:21
26Folke DahlenLidköpings VSK55:1715:21
27Sune GustafssonTibro OK56:1515:37
28Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu56:2915:41
29Gert JohanssonIK Gandvik56:5615:48
30Lars VikströmIF Hagen57:2015:55
31Monica AbrahamssonGudhems IF57:5316:04
32Ulla HöökOK Klyftamo58:3616:16
33Evert JohanssonOK Amne59:4216:35
34Lennart KarlssonTrollhättans SOK59:5316:38
35Ann-Marie TiveljungIK Gandvik1:00:3216:48
36Britt-Marie AnderssonOK Amne1:01:0516:58
37Roland SandströmIF Hagen1:01:3317:05
38Bertil ErikssonIF Hagen1:01:4317:08
39Kjell ErikssonOK Amne1:01:5417:11
40Ylva GefvertOK P41:03:2517:36
41Hans AnderssonIK Gandvik1:03:3117:38
42Reits HallOK Amne1:04:3717:56
43Anders NilssonIstrums SK1:05:3818:13
44Karl-Erik JohanssonIstrums SK1:08:0518:54
45Stig -Olof PetterssonIstrums SK1:10:1419:30
46Jan RödströmOK Skogsstjärnan1:10:5619:42
47Gisela LöfvingTibro OK1:14:1120:36
48Torbjörn HaginIK Gandvik1:15:2020:55
49 lUCYTibro OKej godkänd
50Staffan WelanderOK P4ej godkänd

Korta

2 800 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell KaminskyIF Hagen36:4713:08
2Kristina LarssonOK Klyftamo37:5013:30
3Carl-Anders HelanderIK Wilske42:2415:08
4Christer LundbergFalköpings AIK OK43:4915:38
5Roland KarlssonSOK Träff43:5615:41
6Conny SvanFrämmestads IK44:0515:44
7Bengt AnderssonFrämmestads IK44:2915:53
8Kajsa TofténHjobygdens OK45:2316:12
9Marite ÅkerströmSOK Träff45:5416:23
10Eva HöjeOK Skogsstjärnan45:5716:24
11Kenneth MörkIK Wilske46:2816:35
12Harry SundbergOK Klyftamo47:0216:47
13Roland LagerstedtTibro OK47:2716:56
14Lars-Erik LarssonOK Amne48:1117:12
15Agneta EkbergLidköpings VSK48:1117:12
16Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu49:0317:31
17Thorbjörn LarssonLidköpings VSK49:1417:35
18Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK50:0017:51
19Jonny AspT2 IF50:4318:06
20Hans EkbergLidköpings VSK50:5218:10
21Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan51:0118:13
22Stig PerssonOK Klyftamo51:1418:17
23Regor NiklassonIK Albion53:0618:57
24Barbro WahlströmIstrums SK53:3619:08
25Bengt AnderssonOK Klyftamo54:0519:18
26Per-Erik CarlssonIF Hagen54:1919:23
27Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu54:5519:36
28Karl BergstrandHjobygdens OK55:0619:40
29Åsa GrenaboHjobygdens OK55:4319:53
30Britt-Marie RydbergIstrums SK55:4919:56
31Lennart GustavssonHjobygdens OK56:1120:03
32Lars ErikssonOK Klyftamo57:5220:40
33Monica NiklassonIK Albion57:5320:40
34Karl-Inge KarlssonIstrums SK58:2520:51
35Jan-Olof AnderssonMariestads FK59:4521:20
36Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan1:00:1721:31
37Tommy SonestedtFalköpings AIK OK1:00:5221:44
38Anne-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK1:02:0022:08
39Anita NordbergOK Klyftamo1:02:3922:22
40Sigvard OskarssonIstrums SK1:03:3922:43
41Gunnar BrystHjobygdens OK1:07:2424:04

Kort Kort

2 100 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Ivar BlombergOK Klyftamo32:4015:33
2Kurt CarlssonOK Klyftamo34:4916:34
3Anette Ohlin-JohanssonMariestads FK36:1017:13
4Kjell PerssonMariestads FK36:2117:18
5Börje SundbergIK Albion38:1118:10
6Anne-Catrine PerssonMariestads FK39:4918:57
7Birgit CarlssonMariestads FK39:5118:58
8Bertil HolmqvistIK Gandvik40:1219:08
9Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK40:3119:17
10Kjell CedermanMariestads FK41:2219:41
11Inga-Maj ÖsterholmOK Skogsstjärnan42:1420:06
12Börje LundqvistOK Klyftamo42:4120:19
13Kerstin HagströmIstrums SK43:2420:40
14Roland GustafssonOK P443:2520:40
15Lars SennbergTibro OK45:0921:30
16Siv RödströmOK Skogsstjärnan45:2821:39
17Inge BergHjobygdens OK45:4221:45
18Stina GrissemanOK Skogsstjärnan45:5721:52
19Britta SahlIF Hagen46:1121:59
20Nils HenrikssonIK Albion46:4122:13
21Stig SahlIF Hagen48:1122:56
22Hans TofténHjobygdens OK48:3323:07
23Stig GustafssonIF Hagen49:3223:35
24Tord LöövOK Klyftamo50:3824:06
25Sune HagströmIstrums SK51:0024:17
26Alvar AnderssonTibro OK52:5925:13
27Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan53:5725:41
28Ulf NyströmLidköpings VSK56:1026:44
29Sven-Åke SvenssonOK Klyftamo57:2927:22
30Anita PehrsonIstrums SK57:2927:22
31Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu1:00:0428:36
32Birgitta SunessonOK Skogsstjärnan1:04:2430:40

Mini kort

1 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders NilssonRyda SK21:2815:20
2Lars LångOK Klyftamo22:3616:08
3Arne SvanFrämmestads IK24:3817:35
4Gert JohanssonIstrums SK28:3220:22
5Sven ErikssonOK Skogsstjärnan29:0420:45
6Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK29:3721:09
7Eva BrodénOK P432:4923:26
8Gunnar KarlssonFalköpings AIK OK33:1623:45
9Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK34:1024:24
10Solveig AlvénIK Wilske36:4826:17
11Rebecka WallinFalköpings AIK OK 49:1935:13
12Lennart WetterstadFalköpings AIK OKej godkänd
13Stig-Olof PetterssonLidköpings VSKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser