Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Göteborg O-meeting, dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborg O-meeting, dag 2
Arrangörsorganisationer: Frölunda OL / Göteborg-Majorna OK
Datum: lördag 18 augusti 2012

D21 Elit

2 360 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma AnderssonSävedalens AIK17:507:33
2Anna EnvallIK Hakarpspojkarna18:45+0:557:56
3Märta MollénSävedalens AIK18:59+1:098:02
4Sofia SalomonssonLinköpings OK19:37+1:478:18
5Anna Nilsson-SimkovicsUlricehamns OK19:48+1:588:23
6Lotta SaetreOK Landehof20:36+2:468:43
7Lovisa HanssonBredareds IF20:40+2:508:45
8Felicia StuhlhoferOK Landehof21:36+3:469:09
9Linnea GustafssonUddevalla OK22:06+4:169:21
10Kristin SkaarRyda SK22:14+4:249:25
11Therese EnengeBredareds IF23:02+5:129:45
12Madeleine AttforsSävedalens AIK23:51+6:0110:06
Amilia BjörklundSävedalens AIKej start
Sofia JohanssonTrollhättans SOKej start

H21 Elit

2 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HogedalVänersborgs SK17:356:41
2Mats NordbrødenJärla Orientering17:40+0:056:43
3Niclas TjernlundOK Vilse 8718:04+0:296:52
4Seamus O'BoyleCNOC18:07+0:326:53
5Mikael AnderssonIF Rigor18:35+1:007:03
6Erik GustafssonNTNUI18:46+1:117:08
7Tobias LindellVänersborgs SK18:55+1:207:11
8Per-Åke BligårdOK Vilse 8718:56+1:217:11
9Henrik LundgrenSävedalens AIK19:38+2:037:27
10Joakim AxelssonTrollhättans SOK19:49+2:147:32
11Calle StenbergOK Skogshjortarna20:29+2:547:47
12Andreas BlomgrenVästvärmlands OK21:26+3:518:08
13Emil AlexanderssonHalmstad OK22:01+4:268:22
Jonas LundgrenStora Tuna OKej godkänd
Andreas HöyeGöteborg-Majorna OKej start

H20 Elit

2 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William GardnerJROS15:516:37
2Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb16:40+0:496:58
3Albin AnderssonMarkbygdens OK16:44+0:537:00
3Martin AhlbergerHestra IF16:44+0:537:00
5Erik ClassonOK Orinto17:09+1:187:10
6Carl EdmondsJROS17:10+1:197:10
7Mike BeasantJROS17:38+1:477:22
8Linus WahlIK Vista18:47+2:567:51
9Chris MackenzieJROS19:08+3:178:00
10Joel AnderssonIK Gandvik21:42+5:519:04
Joel NilssonIFK Göteborgej start

D18 Elit

1 860 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aina EdgrenTrollhättans SOK16:278:50
2Julia OhlssonUddevalla OK16:52+0:259:04
3Tamsin MoranJROS17:18+0:519:18
4Frida BrogrenKungälvs OK17:22+0:559:20
5Rona LindsayJROS17:24+0:579:21
6Gry GranstedtHalden SK17:29+1:029:23
7Josefin AnderssonMarkbygdens OK17:30+1:039:24
8Elin HögstrandMarkbygdens OK18:25+1:589:54
9Linnea WahlgrenSjövalla FK18:31+2:049:57
10Katrina McLeodJROS18:38+2:1110:01
11Ulrika TofteredIF Rigor18:39+2:1210:01
12Amanda ClaessonSävedalens AIK18:51+2:2410:08
13Elin ClassonOK Orinto19:11+2:4410:18
14Jessica MasonJROS19:21+2:5410:24
15Elin HåkanssonOK Kolmården19:28+3:0110:27
16Erica PetterssonSjövalla FK19:42+3:1510:35
17Veronica LindgrenOK Skogshjortarna21:12+4:4511:23
18Lovisa LemanGöteborgs SK22:26+5:5912:03
19Carrie BeadleJROS22:36+6:0912:09
20Klara PålssonKungälvs OK22:59+6:3212:21
21Matilda MartinssonFalkenbergs OK25:13+8:4613:33
Lisa WallinMarkbygdens OKej start

H18 Elit

2 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton NilssonOK Tranan14:227:06
2Gustaf SparrevikLerums SOK14:48+0:267:19
3Oscar StenbergOK Skogshjortarna15:00+0:387:25
4Karl ModigOK Alehof15:18+0:567:34
5Ciaran AllenJROS15:20+0:587:35
6Pontus KarlssonMarkbygdens OK15:21+0:597:35
7Anton KarlssonOK Kullingshof16:04+1:427:57
8Jakob WahlIK Vista16:14+1:528:02
9Einar NordgrenHestra IF17:21+2:598:35
10Johan LarssonOK Skogshjortarna18:06+3:448:57
11Arvid VågLerums SOK18:15+3:539:02
12Oskar VigrenSävedalens AIK19:12+4:509:30
Christoffer JohanssonTrollhättans SOKej godkänd

D21

2 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin AnnegårdCentrum OK17:467:26
2Linnéa BörjessonHestra IF17:51+0:057:28
3Jennie NilssonIF Hagen17:52+0:067:28
4Lina SamorSävedalens AIK18:48+1:027:51
5Marie JohanssonOK Tranan21:20+3:348:55
6Anna NilssonFK Snapphanarna21:55+4:099:10
7Karin ElofssonFjärås AIK21:58+4:129:11
8Hanna WeimannIK Uven24:27+6:4110:13
9Anna TorstenssonHylte OK27:44+9:5811:36
10Karin TorstenssonHylte OK39:38+21:5216:34

H21

2 820 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander WestbergOK Tranan18:466:39
2Zdenek RajnosekIK Uven19:21+0:356:51
3Fredrik AnderssonIF Rigor19:59+1:137:05
4Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg20:30+1:447:16
5Tobias ThorssonOK Löftan20:31+1:457:16
6Anton HemlinIK Uven20:46+2:007:21
7Jonas HemlinIK Uven21:08+2:227:29
8Patrik AnderssonHylte OK21:22+2:367:34
9Daniel LarssonVänersborgs SK23:08+4:228:12
10Daniel IvarssonHylte OK23:25+4:398:18
11Andreas SkymbergIK Uven26:01+7:159:13
12Markus AlmgrenOK Dacke26:24+7:389:21
Johan LidströmOK Landehofej godkänd
Jonas AnderssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Jens WicksénCentrum OKej godkänd

D20

2 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ClarinIF Rigor17:478:20
2Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubb28:14+10:2713:15

D18

2 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea BergstrandKungälvs OK22:4011:09
2Maria LundStenungsunds OK25:04+2:2412:20
3Ella SamuelssonFK Herkules26:12+3:3212:54

H18

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HenryssonOK Dacke19:558:20
2Alexander PihlSOK 6826:22+6:2711:01

D16

2 160 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PetterssonSjövalla FK16:377:41
2Emma NilssonOK Tranan16:44+0:077:44
3Hanna KarlssonMarkbygdens OK16:49+0:127:47
4Stine Madslien BakkenNydalens SK17:16+0:397:59
5Ella WallinderGöteborg-Majorna OK17:24+0:478:03
6Gina GranstedtHalden SK17:33+0:568:07
7Sara JosarpFK Friskus-Varberg18:02+1:258:20
8Elvira BjörklundTrollhättans SOK18:16+1:398:27
9Moa PetterssonOK Dacke19:00+2:238:47
10Lydia NorinFrölunda OL21:59+5:2210:10
11Megan Carter-DaviesJROS22:27+5:5010:23
12Julia BlomFrölunda OL25:21+8:4411:44
13Emma WidellOK Skogshjortarna25:22+8:4511:44
14Clara WallinSjövalla FK25:42+9:0511:53
15Hanna CederholmHalmstad OK30:29+13:5214:06
16Martina WessmanHalmstad OK31:30+14:5314:35
17Elin VokseppOK Skogshjortarna35:34+18:5716:27
Åse DannbringSkåneslättens OLej start
Emma HimmelmannSjövalla FKej start
Stina GuståsLinköpings OKej start
Sofia JohanssonOK Nackheej start

H16

2 280 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias JohanssonStångenäs AIS15:296:47
2Otto StuhlhoferOK Landehof16:05+0:367:03
3Tom CampbellLustens OK16:40+1:117:18
4Rasmus ArfwedsonFrölunda OL16:44+1:157:20
4Loke AgmarkenHalmstad OK16:44+1:157:20
6Daniel AnderssonOK Löftan16:54+1:257:24
7Simon WikströmHalmstad OK17:05+1:367:29
8William JohnssonOK Skogshjortarna17:22+1:537:37
9Peter NordbrødenHalden SK17:42+2:137:45
10Anton BobergIF Rigor17:43+2:147:46
11Albin PålssonKungälvs OK17:46+2:177:47
12Anders MagnussonOK Landehof17:56+2:277:51
13Mattis HallbergIK Uven18:25+2:568:04
14Erik HagmanGöteborg-Majorna OK18:35+3:068:09
15Nils IngelhagFrölunda OL20:18+4:498:54
16Eric BrattåsenOK Skogshjortarna21:45+6:169:32
17Jakob JunkersIF Marin Väst26:30+11:0111:37
18Oskar DalströmOK Klyftamo27:28+11:5912:02
19Filip LemanGöteborgs SK28:57+13:2812:41
Johan GustafssonOK Nackheej godkänd
Oscar RenbergSävedalens AIKej start

D16 Kort

1 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline FredrikssonOK Dacke26:1715:01

D14

1 750 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK14:248:13
2Emelie RoosOK Landehof16:20+1:569:20
3Amanda RangertIK Hakarpspojkarna16:36+2:129:29
4Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna16:55+2:319:40
5Isabella LagoGöteborg-Majorna OK17:38+3:1410:04
6Clara CoxLerums SOK18:15+3:5110:25
7Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK18:35+4:1110:37
8Siri BjörklundTrollhättans SOK18:48+4:2410:44
9Johanna GuståsLinköpings OK18:58+4:3410:50
10Jonna HalonenFjärås AIK20:38+6:1411:47
11Alice HultinOK Löftan20:53+6:2911:56
12Maja GunnarssonLerums SOK21:04+6:4012:02
13Alice BarreforsIK Uven21:35+7:1112:20
14Sara ForsbergIK Uven23:33+9:0913:27
15Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb24:08+9:4413:47
16Lina JernbergKristinehamns OK24:09+9:4513:48
17Frida JerlinFrölunda OL24:11+9:4713:49
18Julia BergdahlSävedalens AIK24:33+10:0914:01
19Karolina RosOK Klyftamo28:35+14:1116:20
20Agnes AspMölndal Outdoor IF30:26+16:0217:23
21Rebecka PerssonMölndal Outdoor IF32:18+17:5418:27
22Ida VartiaOK Löftan36:06+21:4220:37
Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej godkänd
Moa KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emelie SvenssonIF Rigorej godkänd
Rebecka SalenbäckKristinehamns OKej godkänd
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej start

H14

1 750 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar JohanssonOK Dacke12:417:14
2Johan OlsonIK Uven13:31+0:507:43
3Fredrik JohanssonOK Nackhe13:40+0:597:48
4Magnus D JohanssonOK Löftan14:09+1:288:05
5Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK14:27+1:468:15
6Olle JosarpFK Friskus-Varberg14:31+1:508:17
7Linus AnderssonOK Skogshjortarna15:01+2:208:34
8Joel LeanderOK Landehof15:10+2:298:40
9Victor HelgessonHestra IF15:33+2:528:53
10Johan LammFrölunda OL15:46+3:059:00
11Erik SvenssonOK Klyftamo16:06+3:259:12
12Adam BrobergIF Rigor16:47+4:069:35
13Albin HenryssonOK Dacke17:14+4:339:50
14Axel HalvarssonOK Kroppefjäll18:02+5:2110:18
15Jonatan LarssonSävedalens AIK18:34+5:5310:36
16Axel ForsmanFK Herkules18:47+6:0610:44
17Albin AlsiöFalköpings AIK OK19:36+6:5511:12
18Björn JönssonHalmstad OK20:59+8:1811:59
19Joel FlakbergIFK Göteborg21:18+8:3712:10
20Alexander WessmanHalmstad OK21:28+8:4712:16
21Emil DahlströmFK Herkules22:16+9:3512:43
22Eric CampbellLustens OK22:29+9:4812:50
23Gustav AndreassonHalmstad OK24:10+11:2913:48
24Karl Pettersson-PalmLerums SOK26:36+13:5515:12
25Benjamin GabrielssonKungälvs OK33:33+20:5219:10
Emil PetterssonOK Dackeej godkänd
Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubbej start
Jonas TofteredIF Rigorej start
Daniel PihlSOK 68ej start
Albin ClaessonSävedalens AIKej start

D14 Kort

1 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna ErikssonOK Alehof17:0411:04
2Moa AbrahamssonHylte OK18:39+1:3512:06
3Madelene StigsonMölndal Outdoor IF23:19+6:1515:08
4Annie OlssonMölndal Outdoor IF24:18+7:1415:46

H14 Kort

1 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HåkanssonOK Kolmården19:2612:37

D12

1 540 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK10:436:57
2Isa EnvallIK Hakarpspojkarna11:12+0:297:16
3Elsa LindeblomIK Omega12:08+1:257:52
4Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK12:40+1:578:13
5Sofie OhlssonÄrla IF13:08+2:258:31
6Hannah HänselSV Lengefeld13:11+2:288:33
7Ebba BerglinOK Dacke13:29+2:468:45
8Ellika GrothKungälvs OK14:00+3:179:05
9Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK14:28+3:459:23
10Anna FlakbergIFK Göteborg14:40+3:579:31
11Julia RangertIK Hakarpspojkarna14:43+4:009:33
12Paulina JägstedtHalmstad OK14:45+4:029:34
13Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK15:01+4:189:45
14Lovisa JohanssonOK Dacke16:39+5:5610:48
15Johanna NilssonKungälvs OK17:13+6:3011:10
16Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK17:21+6:3811:15
17Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb17:37+6:5411:26
18Julia MarkendahlOK Klyftamo17:49+7:0611:34
19Emma SandersonOK Dacke18:47+8:0412:11
20Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IF18:58+8:1512:18
21Johanna WilhelmssonOK Dacke19:37+8:5412:44
22Kajsa HomannOK Orinto20:05+9:2213:02
23Tilda ErixonIFK Göteborg21:10+10:2713:44
24Johanna WallbergOK Alehof21:21+10:3813:51
25Rebecca LekbergSävedalens AIK21:56+11:1314:14
26Lisa BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb22:43+12:0014:45
27Kajsa RaskKungälvs OK23:12+12:2915:03
28Klara SäfstenMölndal Outdoor IF23:46+13:0315:25
29Malin NilssonOK Tranan23:58+13:1515:33
Moa AlsiöFalköpings AIK OKej godkänd
Linn HimmelmannSjövalla FKej start
Vendela DannbringSkåneslättens OLej start
Ida HelgessonHestra IFej start

H12

1 540 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LammFrölunda OL11:017:09
2Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb11:07+0:067:13
3Filip JohanssonTrollhättans SOK12:17+1:167:58
4Adrian VartiaOK Löftan12:42+1:418:14
5Emanuel HerberthsonLinköpings OK12:57+1:568:24
6Ole HänselSV Lengefeld13:07+2:068:31
7Axel BlomFrölunda OL13:23+2:228:41
8Johan GrahnIK Uven14:00+2:599:05
9Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb14:06+3:059:09
10Tim JohanssonFK Friskus-Varberg14:10+3:099:11
11Anders BjörklundTrollhättans SOK14:45+3:449:34
12Albin Falsen LindqvistOK Klyftamo15:34+4:3310:06
13Nils HammarFrölunda OL15:45+4:4410:13
14Erik HogedalGöteborg-Majorna OK16:30+5:2910:42
15Alvin Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF16:37+5:3610:47
16Viktor Le ClaireFK Herkules17:13+6:1211:10
17Oscar OlsonIK Uven18:52+7:5112:15
18Adam SandströmTolered-Utby Ol-klubb19:18+8:1712:31
19Petter JonssonSävedalens AIK19:19+8:1812:32
20Noel AgmarkenHalmstad OK19:59+8:5812:58
21Eric NystrandOK Klyftamo21:32+10:3113:58
22Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb22:50+11:4914:49
23Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubb23:04+12:0314:58
24Johan BjörckIK Uven33:57+22:5622:02
Carl JosefssonSävedalens AIKej godkänd
Erik LundStenungsunds OKej godkänd
Alexander RoosOK Landehofej godkänd
Hugo SetthagenOK Trananej start

D10

1 180 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna GabrielssonKungälvs OK9:187:52
2Irma SvenssonOK Klyftamo9:35+0:178:07
3Maja OttossonMölndal Outdoor IF10:10+0:528:36
4Elin FlakbergIFK Göteborg10:53+1:359:13
5Therese NilssonOK Österåker11:03+1:459:21
6Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK11:24+2:069:39
7Marie AsplundKungälvs OK11:54+2:3610:05
8Katrin AsplundKungälvs OK12:28+3:1010:33
9Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb12:33+3:1510:38
10Matilda BorglundIK Omega12:41+3:2310:44
11Ella BjörckIK Uven12:43+3:2510:46
12Anna SvenssonIF Rigor13:27+4:0911:23
13Kristin HerberthsonLinköpings OK15:21+6:0313:00
13Julia WallbergOK Alehof15:21+6:0313:00
15Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb15:35+6:1713:12
16Elsa AspMölndal Outdoor IF16:17+6:5913:47
17Vivianne OlssonKungälvs OK16:31+7:1313:59
18Lisa HomannOK Orinto17:27+8:0914:47
Sofia RaskKungälvs OKej godkänd
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOKej godkänd

H10

1 180 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AxelssonLerums SOK8:187:02
2Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK8:59+0:417:36
3Jakob  L GunnarssonLerums SOK9:24+1:067:57
4Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb9:53+1:358:22
5Alex JohanssonFK Friskus-Varberg9:56+1:388:25
6Felix AbrahamssonHylte OK10:08+1:508:35
7Arvid AronssonOK Kroppefjäll10:47+2:299:08
8Linus BoströmOK Alehof11:13+2:559:30
9Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK11:22+3:049:37
9Elias RangertIK Hakarpspojkarna11:22+3:049:37
11Tobias UnderlandIFK Göteborg11:30+3:129:44
12Lucas LjungdahlOK Skogshjortarna11:59+3:4110:09
13Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb12:46+4:2810:49
14Emil JägstedtHalmstad OK13:11+4:5311:10
15Arvid LarssonSävedalens AIK13:23+5:0511:20
16Alexander MitchellHOC13:27+5:0911:23
17Carl ErixonIFK Göteborg13:42+5:2411:36
18Mathias OhlssonÄrla IF14:50+6:3212:34
19Gustav BohmanOK Orinto16:26+8:0813:55
20Jacob GrahnIK Uven16:35+8:1714:03
21Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:26+9:0814:46
22Wilmer HolmqvistSjövalla FK17:47+9:2915:04
23Zebastian ArfwedsonFrölunda OL21:53+13:3518:32
24Nathanael BullFrölunda OL38:06+29:4832:17
Holger PatrikssonOK Klyftamoej godkänd

D35

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LövgärdOK Alehof17:017:59
2Anna SäfstenMölndal Outdoor IF18:20+1:198:36
3Jenny JohanssonKFUM Örebro OK18:39+1:388:45
4Jenny JohanssonIFK Göteborg18:55+1:548:52
5Anneli GabrielssonKungälvs OK25:28+8:2711:57

H35

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonDalsjöfors GOIF20:097:48
2Erik AderstedtKungälvs OK21:36+1:278:22 Ladda ner rutt i gpx-format
3Mattias JägstedtHalmstad OK24:46+4:379:35
4William RexOK Landehof25:46+5:379:59
Hugo FlordalSnättringe SKej godkänd
Fredrik IvanssonFK Herkulesej start

D40

2 030 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK16:007:52
2Pia JohanssonOK Landehof17:58+1:588:51
3Helena RangertIK Hakarpspojkarna18:14+2:148:58
4Marie BerglinOK Dacke18:44+2:449:13
5Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg19:15+3:159:28
6Åsa OttossonMölndal Outdoor IF19:47+3:479:44
7Anna ErikssonOK Landehof19:51+3:519:46
8Cecilia GrothKungälvs OK19:52+3:529:47
9Linda GunnarssonLerums SOK21:12+5:1210:26
10Annika OhlssonÄrla IF21:30+5:3010:35
11Malin JohanssonFK Friskus-Varberg22:44+6:4411:11
12Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo22:46+6:4611:12
13Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb23:38+7:3811:38
14Erika AspMölndal Outdoor IF24:04+8:0411:51
15Erika RaskKungälvs OK24:49+8:4912:13
16Anna-Karin RybergOK Klyftamo27:24+11:2413:29

H40

2 390 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas RangertIK Hakarpspojkarna14:055:53
2Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna14:30+0:256:04
3Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna15:02+0:576:17
4Martin BobergIF Rigor15:08+1:036:19
4Anders AspMölndal Outdoor IF15:08+1:036:19
6Odd WallumSävedalens AIK15:14+1:096:22
7Magnus LarssonOK Dacke15:25+1:206:27
8Hans FranssonOK Njudung15:36+1:316:31
9Thomas JosarpFK Friskus-Varberg15:43+1:386:34
10Tommy JonssonSävedalens AIK15:58+1:536:40
11Max TholénOK Skogshjortarna16:22+2:176:50
12Magnus HomannOK Orinto16:26+2:216:52
13Matti EnvallIK Hakarpspojkarna16:35+2:306:56
14Mattias BååthSävedalens AIK16:58+2:537:05
15Peter LekbergSävedalens AIK17:18+3:137:14
16Klas ÅströmMölndal Outdoor IF18:02+3:577:32
17Johan SwartzOK Orion18:04+3:597:33
18Jonas RothénGävle OK18:06+4:017:34
19Anders LundellMarkbygdens OK18:08+4:037:35
20Stefan AgmarkenHalmstad OK18:17+4:127:38
21Jonas AxelssonLerums SOK18:26+4:217:42
22Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb18:37+4:327:47
23Martin SvenssonIF Rigor18:38+4:337:47
24Niclas NilssonOK Österåker18:55+4:507:54
25Ulric BjörckIK Uven20:34+6:298:36
26Robert WieslanderOK Skärmen22:18+8:139:19
27Björn GrothKungälvs OK22:32+8:279:25
28Jörg HänselSV Lengefeld22:37+8:329:27
29Lars EdbergOK Nackhe23:24+9:199:47
30Niklas DahlströmFK Herkules24:26+10:2110:13
31Erik LauriFK Herkules32:18+18:1313:30
Claes SetthagenOK Trananej start
Roger LundinFK Herkulesej start

D45

2 030 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK17:328:38
2Lena CarlssonSävedalens AIK18:24+0:529:03
3Eva PetterssonOK Dacke19:09+1:379:26
4Suzy LarssonOK Skogshjortarna19:17+1:459:29
5Inger GuståsLinköpings OK19:36+2:049:39
6Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK20:03+2:319:52
7Åsa NybergGöteborg-Majorna OK20:22+2:5010:01
8Anna AsplundKungälvs OK20:51+3:1910:16
9Annica TholénOK Skogshjortarna21:07+3:3510:24
10Ulrika JohanssonOK Löftan22:06+4:3410:53
11Jenny HomannOK Orinto22:52+5:2011:15
12Anna AbrahamssonMölndal Outdoor IF23:42+6:1011:40
13Karin OlssonSjövalla FK23:53+6:2111:45
14Kerstin MitchellHOC24:01+6:2911:49
15Carina StenbergOK Skogshjortarna25:43+8:1112:40
16Lena MarkendahlOK Klyftamo26:14+8:4212:55
17Sara LarssonSävedalens AIK27:22+9:5013:28
18Ann-Charlotte WidellOK Skogshjortarna39:14+21:4219:19

H45

2 230 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy JohanssonStångenäs AIS16:157:17
2Stefan BerglinOK Dacke16:44+0:297:30
3Mårten WikströmHalmstad OK16:57+0:427:36
4Magnus Karlsson 1OK Landehof17:26+1:117:49
5Magnus AbrahamssonHylte OK17:43+1:287:56
6Bengt NorrmanTrollhättans SOK18:03+1:488:05
7Per GuståsLinköpings OK18:07+1:528:07
8Mikael MartinssonFalkenbergs OK18:30+2:158:17
9Ragnar UppströmFK Herkules18:38+2:238:21
10Lars G JohanssonIFK Göteborg19:10+2:558:35
11Per KällvikÅmåls OK19:16+3:018:38
12Mats G AnderssonOK Skogshjortarna19:23+3:088:41
13Johan WettergrenIK Uven19:50+3:358:53
14Magnus HerberthsonLinköpings OK20:02+3:478:59
15Anders JohanssonOK Landehof20:38+4:239:15
16Thord SalenbäckKristinehamns OK20:41+4:269:16
17Christer BorgGöteborg-Majorna OK21:00+4:459:25
18Peter Lillen NilssonOK Tranan21:15+5:009:31
19Kjell EinarssonOK Skogshjortarna24:15+8:0010:52
20Stefan CarlssonFalköpings AIK OK25:55+9:4011:37
21Torbjörn SaetreOK Landehof26:15+10:0011:46
22Per-Göran BernMålilla OK27:29+11:1412:19
23Peter BrobergIF Rigor29:32+13:1713:14
24Hans GranholmOK Øst Birkerød36:59+20:4416:35
Anders PetterssonOK Dackeej godkänd
Leif EinarssonKungälvs OKej godkänd
Göran StuhlhoferOK Landehofej godkänd
Anders GustafssonUddevalla OKej godkänd

D50

1 980 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules17:028:36
2Karin JohnssonSävedalens AIK18:28+1:269:19
3Christina BirathStenungsunds OK18:32+1:309:21
4Lena Sandgren SwartzOK Orion20:01+2:5910:06
5Ellinor GustafssonUddevalla OK20:16+3:1410:14
6Karin BergdahlSävedalens AIK21:58+4:5611:05
7Ann LaasOK Skogshjortarna22:21+5:1911:17
8Linnea Carling ElofssonFjärås AIK24:21+7:1912:17
9Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna24:22+7:2012:18
10Ingrid AnderssonIF Rigor25:30+8:2812:52
11Leila LjunggrenMarkbygdens OK28:05+11:0314:11

H50

2 230 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Olov SjöströmVästerås SOK16:347:25
2Per FlakbergIFK Göteborg17:03+0:297:38
3Per-Arne WahlgrenSjövalla FK17:15+0:417:44
4Andres LaasOK Skogshjortarna17:48+1:147:58
5Mark SaundersJROS18:14+1:408:10
6Jan GranstedtHalden SK18:32+1:588:18
7Staffan AsplundKungälvs OK18:52+2:188:27
8Anders BjörklundSävedalens AIK19:00+2:268:31
9Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb19:51+3:178:54
10Svante LindqvistOK Klyftamo20:15+3:419:04
11Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK20:41+4:079:16
12Thomas AttforsSävedalens AIK20:54+4:209:22
13Pär ClaessonSävedalens AIK20:58+4:249:24
14Magnus UppströmFK Herkules21:00+4:269:25
15Stefan JohanssonTrollhättans SOK21:18+4:449:33
16Bertil ThomasLerums SOK22:03+5:299:53
17Hans LindgrenOK Skogshjortarna22:09+5:359:55
18Eric TofteredIF Rigor23:44+7:1010:38
18Hans VokseppOK Skogshjortarna23:44+7:1010:38
20Roger PihlSOK 6824:01+7:2710:46
21Patrick ManningDunedin Orienteering Club24:08+7:3410:49
22Tomas WidellOK Skogshjortarna30:56+14:2213:52
23Ingemar RosOK Klyftamo37:05+20:3116:37
Torbjörn SalomonssonVänersborgs SKej godkänd
Christer CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Magnus JosefssonSävedalens AIKej start
Johan TallhageSkarpnäcks OLej start
Jörgen IvarssonHestra IFej start
Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OKej start

D55

1 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad20:3810:25
2Kerstin Haugen-LundStenungsunds OK24:30+3:5212:22
3Lena BergstrandKungälvs OK26:37+5:5913:26
4Marianne ThorssonIK Trenne Ullared29:10+8:3214:43

H55

2 130 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pierre KarlssonOK Alehof16:297:44
2Henrik UndelandIFK Göteborg17:06+0:378:01
3Stellan MartinssonOK Tyringe17:56+1:278:25
4Urban LarssonOK Gipen18:08+1:398:30
5Hans EkbergTrollhättans SOK19:01+2:328:55
6Ingemar CarlssonSävedalens AIK19:56+3:279:21
7Jan ArvidssonOK Skogshjortarna20:00+3:319:23
8Arne AnderssonOK Torfinn20:04+3:359:25
9Lars BerggrenFjärås AIK29:24+12:5513:48
Tomas KarlssonOK Skogshjortarnaej start
Stig Hultgreen KarlsenOppsal IF Orienteringej start
Ulf PalmérUlricehamns OKej start

D60

1 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela NelsénFalkenbergs OK15:198:54
2Maria NordwallOK Kolmården16:37+1:189:39
3Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL17:41+2:2210:16
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb18:44+3:2510:53
5Karin AxelssonIK Uven19:52+4:3311:33
6Eva BlomströmIK Stern20:38+5:1911:59

H60

1 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn JägerströmIK Uven17:028:33
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto17:35+0:338:50
3Ronald McGrailHjärnarps GH OL17:50+0:488:57
4Sten BlomströmIK Stern18:04+1:029:04
5Stanley MattssonIK Uven18:37+1:359:21
6Kalle LindqvistVäxjö OK20:28+3:2610:17
7Ove ThorssonIK Trenne Ullared25:00+7:5812:33
8Per-Olof NannesonSimlångsdalens IF33:03+16:0116:36
9Lars-Olof RönnqvistOK Löftan33:19+16:1716:44

D65

1 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK16:499:46
2Christina SchedwinIK Stern18:02+1:1310:29
3Britt RangertIK Ymer20:37+3:4811:59
4Ingrid Rex WallströmOK Landehof21:07+4:1812:16
5Ann-Britt JohanssonIK Stern21:28+4:3912:28
6Inga GustavssonIK Uven31:31+14:4218:19
7Karin LindénOK Gynge35:57+19:0820:54
Birgitta CarlssonOK Orintoej godkänd

H65

1 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland NilssonFalköpings AIK OK14:368:29
2Runo JohanssonKristinehamns OK14:58+0:228:42
3Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK15:30+0:549:00 Ladda ner rutt i gpx-format
4Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK16:13+1:379:25
5Kjell JeppsonIF Rigor17:29+2:5310:09
6Christer WestbergIFK Göteborg18:25+3:4910:42
7Lennart GustavssonIK Uven19:06+4:3011:06
8Bengt MattssonOK Orinto21:43+7:0712:37
Ronny RagnarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Göran BengtssonTockarps IKej start

D70

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK22:0613:00
2Mona CarlsonOK Skogshjortarna35:58+13:5221:09
3Barbro VallinKungälvs OK38:51+16:4522:51
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK43:56+21:5025:50
5Gull-Britt GrönbergKungälvs OK45:07+23:0126:32
Ulla LindheIK Sternej start

H70

1 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans CarlssonOK Orinto15:379:04
2Gösta LindqvistOK Löftan16:40+1:039:41
3Lars LindénOK Gynge18:55+3:1810:59
4Stig-Ove TollIK Stern19:40+4:0311:26
5Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad21:08+5:3112:17
6Gunnar BylundRydboholms SK27:54+12:1716:13
Henrik HvoslefIK Sternej start
Lennart SturessonLinköpings OKej start

D75

1 700 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vera TofteredIF Rigorej start

H75

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne ÖstenssonSävedalens AIK18:0410:37
2Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb18:10+0:0610:41
3Ingemar AlfredssonIK Uven18:45+0:4111:01
4Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad19:54+1:5011:42
5Erland OlssonDalsjöfors GOIF30:36+12:3218:00
Nils-Eric TofteredIF Rigorej start

D80

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva FalkIK Stern27:3616:14

H80

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse OlssonIK Trenne Ullared42:3525:02

Inskolning

570 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin AxelssonLerums SOKfullföljt
Gustav BorglundIK Omegafullföljt
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Meja EnvallIK Hakarpspojkarnafullföljt
Adeline Falsen LindqvistOK Klyftamofullföljt
Angelica Haraldson??????fullföljt
Emelina HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Felix JohanssonOK Alehoffullföljt
Lova JohanssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Clara LövgärdOK Alehoffullföljt
Ebba LövgärdOK Alehoffullföljt
Alice OlssonMölndal Outdoor IFfullföljt
Anton RaskKungälvs OKfullföljt
Magdalena SalenbäckKristinehamns OKfullföljt
Erik WettergrenIK Uvenfullföljt
flora hänselSV Lengefeldej godkänd
Arthur MitchellHOCej godkänd
Sebastian MitchellHOCej godkänd

U1

1 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja AxelssonLerums SOK13:4711:40
2Emma KarlssonOK Landehof15:53+2:0613:27
3Ebbe HolmqvistSjövalla FK15:54+2:0713:28
4Emma LarssonOK Dacke16:58+3:1114:22
5Jonathan BullFrölunda OL17:27+3:4014:47
6Wilma SaetreOK Landehof17:35+3:4814:54
7Tova RangertIK Hakarpspojkarna17:44+3:5715:01
8Alfred JohanssonOK Alehof19:19+5:3216:22
9Matilda LekbergSävedalens AIK19:56+6:0916:53
10Mikael BjörckIK Uven20:47+7:0017:36
11Joel GabrielssonKungälvs OK22:50+9:0319:21
12Johan LundStenungsunds OK27:54+14:0723:38
13Linus BååthSävedalens AIK33:21+19:3428:15
14Lukas AnderssonOK Dacke34:42+20:5529:24

U2

1 330 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob WilhelmssonOK Dacke13:4310:18
2Hugo LarssonOK Dacke15:36+1:5311:43
3Lucas BoströmOK Alehof17:16+3:3312:58
4Hanna AlsiöFalköpings AIK OK17:46+4:0313:21
5Linus NilssonOK Österåker17:58+4:1513:30
6Isak FranssonOK Njudung18:59+5:1614:16
7Simon BååthSävedalens AIK19:11+5:2814:25
8Sara SaetreOK Landehof20:18+6:3515:15
9Stella RangertIK Hakarpspojkarna20:21+6:3815:18
10Louise OlssonMölndal Outdoor IF24:59+11:1618:47
11Kristina BohmanOK Orinto28:23+14:4021:20
12Lukas GrothKungälvs OK29:12+15:2921:57
13Vilmer Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF34:53+21:1026:13
14Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb38:13+24:3028:44

Öppen motion 1

1 180 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida BerglinOK Dacke14:1412:03
2Camilla OlssonMölndal Outdoor IF14:53+0:3912:36
3Alice OttossonMöndal Outdoor IF16:04+1:5013:36
4Ture SäfstenMölndal Outdoor IF18:42+4:2815:50
5Anna-Lena SalenbäckKristinehamns OK18:54+4:4016:01
6Erik GustavssonDegerfors OK21:35+7:2118:17
7Elis NorinFrölunda OL22:09+7:5518:46
8David ErikssonOK Alehof22:39+8:2519:11
9Vincent Kilhström??????23:01+8:4719:30
10Oscar NystrandOK Klyftamo23:09+8:5519:37
11Jan-Erik NystrandOK Klyftamo23:17+9:0319:43
12Ellen JonssonSjövalla FK24:08+9:5420:27
13Erik JonssonSjövalla FK24:09+9:5520:27
14Annika HolthoffSjövalla FK24:41+10:2720:55
15Berit CalenOK Löftan28:40+14:2624:17
Viktor OlssonKungälvs OKej godkänd
Sofia NystrandOK Klyftamoej godkänd
Katarina ErikssonOK Klyftamoej godkänd

Öppen motion 3

1 700 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton OskarssonHitta ut16:549:56
2Erik HogedalGöteborg-Majorna OK17:34+0:4010:20
3Thomas BäckströmIF Rigor18:05+1:1110:38
4Hanna BlomgrenVästvärmlands OK20:09+3:1511:51
5Hans NilssonKungälvs OK20:24+3:3012:00
6Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb20:53+3:5912:17
7Eva AnderssonOK Dacke21:14+4:2012:29
8Eva NilssonKungälvs OK22:22+5:2813:09
9Cecilia BjörckIK Uven22:31+5:3713:14
10Arivd AronssonOK Kroppefjäll24:40+7:4614:30
11David JernbergKristinehamns OK24:49+7:5514:35
12Jennie Edlund??????25:36+8:4215:03
13Marita JohanssonMarkbygdens OK28:00+11:0616:28
14Sylvia VermHitta ut29:18+12:2417:14
15Görel JernbergKristinehamns OK29:51+12:5717:33
16Kristina SvenssonOK Klyftamo32:37+15:4319:11
17Maria PollGöteborg-Majorna OK34:50+17:5620:29
18Kristina VWettergrenIK Uven37:22+20:2821:58
19Johanna Ingvarsson??????41:45+24:5124:33
20Simon LindbergVästerås SOK55:18+38:2432:31

Öppen motion 5

1 990 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arno Baumer??????15:477:55
2Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK19:43+3:569:54
3Gunnar BarreforsIK Uven20:30+4:4310:18
4Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK21:02+5:1510:34
5Jonas Jarneborn??????21:28+5:4110:47
6Tina HolthoffSjövalla FK22:54+7:0711:30
7Ulf PerssonMöndal Outdoor IF22:58+7:1111:32
8Per JernbergKristinehamns OK23:25+7:3811:46
9Katarina VartiaOK Löftan23:49+8:0211:58
10Sven-Olof PålssonKungälvs OK23:55+8:0812:01
11Anders LarssonSävedalens AIK24:33+8:4612:20
12Tommy VartiaOK Löftan25:16+9:2912:41
13Jonas LarssonDegerfors OK25:30+9:4312:48
14Linnea BerglinOK Dacke25:34+9:4712:50
15Elin BerglinOK Dacke25:36+9:4912:51
16Helén TofteredIF Rigor26:35+10:4813:21
17Evelina LindeblomIK Omega28:00+12:1314:04
18Peter AnderssonOK Klyftamo28:30+12:4314:19
19Jonas HultinOK Löftan28:31+12:4414:19
20Linda DanielssonLerums SOK28:32+12:4514:20
21Linnéa Bengtsson CreaserSävedalens AIK28:43+12:5614:25
22Elin StrandhagenGöteborg-Majorna OK29:37+13:5014:52
23Helena BuchkovskaMålilla OK31:47+16:0015:58
24Monika FredrikssonOK Dacke32:48+17:0116:28
25Ammeli EldhLidköpings VSK37:23+21:3618:47
26Bitte EldhLidköpings VSK37:26+21:3918:48
27Malin AnderssonOK Skogshjortarna40:48+25:0120:30
28Lena NilssonOK Österåker43:44+27:5721:58
Karin IngerhagVittsjö OKej godkänd
Lisbeth NilssonFalköpings AIK OKej godkänd
Ingrid TengelandIK Gandvikej godkänd
Martin Enerot??????ej godkänd
Helene StuhlhoferOK Landehofej start

Öppen motion 7

2 580 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin HöglundFK Herkules24:379:32
2Sofia EbermarkÄlvsby IF OK25:48+1:1110:00
3Peter WilhelmssonOK Dacke26:22+1:4510:13
4Jonas JohanssonOK Nackhe26:42+2:0510:20
5Anne HanssonMarkbygdens OK28:40+4:0311:06
6Klara Åhsberg-OttossonSjövalla FK28:53+4:1611:11
7Ronny FredrikssonOK Dacke31:33+6:5612:13
8Arne LundStenungsunds OK33:56+9:1913:09
9Linda LarssonOK Dacke34:41+10:0413:26
10Jacob ThomasLerums SOK34:59+10:2213:33
11Henrik OlssonMöndal Outdoor IF35:11+10:3413:38
12Johanna RönnqvistOK Löftan36:06+11:2913:59
12Ania LarssonOK Gipen36:06+11:2913:59
14Helena BengtssonSävedalens AIK36:30+11:5314:08
15Tereza RajnosekIK Uven40:00+15:2315:30
16Sofia LüningIF Rigor41:14+16:3715:58
Åsa SörlinLustens OKej godkänd
Frida RönnqvistOK Löftanej godkänd
Filip SahlbergHittaUtej godkänd
Magnus ErixonIFK Göteborgej start

Öppen motion 8

2 820 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK16:425:55
2Johan SparrevikLerums SOK21:01+4:197:27
3Tomas Andre??????21:43+5:017:42
4Ulf JohanssonOK Dacke23:57+7:158:29
5Oskar BörjesonHitta ut24:52+8:108:49
6Erik BernérusSävedalens AIK25:10+8:288:55
7Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo25:29+8:479:02
7Pär JohanssonOK Alehof25:29+8:479:02
9Johan AttforsTolered-Utby Ol-klubb27:29+10:479:44
10Åsa CliffordsonGävle OK28:00+11:189:55
11Jonas Nordqvist??????28:39+11:5710:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser