Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Kolmården, Bagheerastafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården, Bagheerastafetten
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 21 juli 2019

Bagheerastafetten, sträcka 3

148 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården 111:23
2Emma ZettervallBlekinge OF 111:27+0:04
3Linn De BoussardIFK Enskede 111:45+0:22
4Maja LundholmVästerbotten 111:51+0:28
5Elsa SödervallVästergötland 112:00+0:37
6Silje RingstadTolered-Utby Ol-Klubb Lag 112:07+0:44
7Anna TaksdalSI Lag 112:09+0:46
8Elsa KaipeOK Kåre LAG 112:13+0:50
8Eira Skaarer WiklundNydalens SK Dreamteam12:13+0:50
10Synne SandvenMOT TV 112:16+0:53
11Moa BergqvistKorsnäs IF OK12:17+0:54
12Minna PalmIK Hakarpspojkarna 112:18+0:55
13Henriette RadzikowskiO-Motion12:22+0:59
14Cajsa AleniusNyköpings OK 112:27+1:04
15Minna TuressonOK Renen 412:28+1:05
16Giulia GobberJunior Team Trentino 112:33+1:10
16Milla ForkéusOK Tyr Lag 312:33+1:10
18Wilma LarssonSundsvalls OK 112:35+1:12
19Hedda SvenssonBlekinge OF 212:36+1:13
20Tuva SirviöVästerbotten 212:38+1:15
21Julia GustafssonKFUM Örebro OK Lag 112:43+1:20
22Sara RoosOK Linné Blå12:44+1:21
22Ida KärleOK Landehof 212:44+1:21
24StinaThern OK Skogshjortarna Lag 112:45+1:22
25Ellen Wångberg AnelandRavinen 112:47+1:24
26Elin GezeliusIFK Mora OK 212:49+1:26
27Stina BygdénSödertälje Nykvarn Orientering 112:51+1:28
28Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-Klubb Lag 212:54+1:31
29Emma HasselströmOK Renen 112:57+1:34
30Julia ForsgrenOK Tyr Lag 113:01+1:38
30Lina WidelundOK Kåre LAG 213:01+1:38
32Elsa HedinOK Linné Röd13:04+1:41
33Lina ÅsLunds OK13:11+1:48
33Sofia TunessonSkogspojkarnas OK13:11+1:48
33Freja HjerneTmok113:11+1:48
36Emma OlinIK Hakarpspojkarna 213:14+1:51
37Lovis HellstenNyköpings OK 213:17+1:54
37Julia Hagelberg-NordahlOK Kåre LAG 313:17+1:54
39Tuva SelinFk Göingarna13:18+1:55
39Sandra LingIK Hakarpspojkarna 313:18+1:55
41Alva EliassonSundsvalls OK 313:24+2:01
42Elma WikströmGästriklands OF Lag 113:28+2:05
43Ebba SkullmanLinköpings OK 113:29+2:06
43Klara EberlénOK Skogshjortarna Lag 213:29+2:06
45Margaux TissotSwiss Compass13:33+2:10
45Stina PedersenJärfälla OK 213:33+2:10
47Filippa HjerneTmok213:34+2:11
48Frida MelinL100/Rodhen13:35+2:12
49Aprilia CinthioSkåneslättens OL13:37+2:14
49Smilla AndertoftVästerås SOK Lag313:37+2:14
51Lea FribergOK Vivill 113:38+2:15
52Ingrid JohanssonSundbybergs IK13:41+2:18
53Venla LehtonenUlvilan Ura13:48+2:25
54Ella LaineDjerf DOK13:49+2:26
55Tove OlssonOK Södertörn Lag 113:52+2:29
55Alessia RigoniG.S. Pavione - Imèr 113:52+2:29
57Elvira BjörnbergVästerås SOK Lag113:53+2:30
58Sanna HörnellDomnarvets GoIF13:54+2:31
59Svea ForsslundGästriklands OF Lag 213:59+2:36
60Maja LiljaL100/Thor/Lidingö14:03+2:40
60Lisa HörnqvistOK Renen 314:03+2:40
62Signe FeilSundsvalls OK 214:05+2:42
62Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK 114:05+2:42
64Liv PaulerSkogslöparna 214:08+2:45
65Filippa GuttkeNyköpings OK 514:09+2:46
66Hanna AnängenNyköpings OK 614:11+2:48
67Nelly MårtenssonGarphyttans IF Lag 114:13+2:50
68Tova LindbäckOK Renen 214:14+2:51
69Emily KruysIF Thor 114:21+2:58
70Sara OhlinVästergötland 214:26+3:03
71Vilja ÅkerlundVästerbotten 314:29+3:06
72Nova SahlenVästerås SOK Lag214:30+3:07
73Miriam GustafssonNyköpings OK 414:36+3:13
74Saga PalmertzHelsingborgs SOK 114:37+3:14
74Johanna BergKFUM Örebro OK Lag 214:37+3:14
76Daniella GjoneSandefjord OK14:44+3:21
77Linn BjörneldKalmar OK14:45+3:22
78Malva EngströmOK Kolmården 214:48+3:25
78Ellen ThorsénSurahammars SOK Lag 214:48+3:25
78Elsa JohanssonOK Måsen 114:48+3:25
81Adele PalmqvistNyköpings OK 314:52+3:29
82Alva ForsmanLinköpings OK 214:58+3:35
82Emma AlfredssonOK Tyr Lag 414:58+3:35
84Lovis de VilliersOK Södertörn Lag 215:01+3:38
85Ida AnderssonHallands OF 115:02+3:39
86Klara NilssonHestra IF 115:03+3:40
87Sara Storm-AnderssonOK Tyr Lag 215:04+3:41
88Stina SöderqvistOK Denseln Lag 115:09+3:46
89Emy HjertströmFK Friskus-Varberg Lag 115:10+3:47
90Emma EngströmFinspångs SOK15:19+3:56
91Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK Lag 115:21+3:58
92Karoline StrandenesFana IL15:23+4:00
93Hanne Wærp HaugeNydalens SK Superstars15:28+4:05
94Tilde BlomHallands OF 215:36+4:13
94Alva OláRånäs OK15:36+4:13
96Yiu YIUHkoc Happy Kids15:45+4:22
96Alva LarssonOK Linné Grön15:45+4:22
98Moa PilströmOK Roxen 115:47+4:24
99Ida KarlssonOK Gränsen15:51+4:28
100Ebba WestringJärfälla OK 115:52+4:29
101Lova KronmarBlekinge OF 315:55+4:32
102Julia NordvallHJS Vansbro-Domnarvets GoIF-Stora Tuna OK15:57+4:34
103Ella YtterströmSundsvalls OK 416:11+4:48
103Linnéa WestlinGästriklands OF Lag 316:11+4:48
103Linnea BjärbySkåneslättens OL 2/Frosta OK16:11+4:48
106Linnea SteenHelsingborgs SOK 216:19+4:56
107Mari RichterSI Lag 216:23+5:00
108Tilda MalmströmTjalve IF 216:30+5:07
109Ingrid MolinHärnösands OK16:31+5:08
110Frida SamuelssonBjörkfors GoIF 116:43+5:20
111Stina NalbinSävedalens AIK/Mullsjö Lag 116:47+5:24
112Emmy RoosIF Thor 216:54+5:31
113Emma LarssonBlekinge OF 416:57+5:34
114Emelia CarlströmFK Boken17:04+5:41
115Elena SimionJunior Team Trentino 217:13+5:50
116Fanny WalterssonOK Roxen 217:19+5:56
117Emma LindkvistAlmby IK 217:20+5:57
118Lina AhlstedtÅmåls OK17:21+5:58
119Klara HultbergSOK Viljan 117:24+6:01
120Alva PerboSkogslöparna 117:26+6:03
121Johanna PhilströmOK Landehof 117:27+6:04
122Nora Cederberg LöwgrenStora Tuna OK17:30+6:07
123Elsa ForsbergJärfälla OK 317:33+6:10
124Hanna SpangbergKonnerud18:03+6:40
125Vilma JohanssonOK Hällen18:21+6:58
126Matilda MarjakajSödertälje Nykvarn Orientering 218:45+7:22
127Clara IllnerTjalve IF 118:52+7:29
128Elin DoeringGarphyttans IF Lag 219:01+7:38
129Marte Lillegraven LangsæterTrøsken IL19:32+8:09
130Frida SöderqvistLinköpings OK/Domnarvets GoIF20:05+8:42
131Julina NyströmOK Nolaskogsarna 120:11+8:48
132Amalia ErlandssonSOK Viljan 220:13+8:50
133Lovisa BjörnbergVästmanlands OF Lag 120:14+8:51
134Anna JohannessonFrölunda OL20:16+8:53
135Paulina AlzénGustavsbergs OK 120:28+9:05
136Elsa LifTmok320:29+9:06
137Emelie ÖsterbergVästmanlands OF Lag 220:48+9:25
138Elsa CarlbergAlmby IK 122:10+10:47
139Felicia Aspnäs-FermOK Nolaskogsarna 223:58+12:35
140Luo LinO-ringen Academy24:59+13:36
141Linn BorgOK Denseln Lag 235:04+23:41
142Agnes EklundOK Denseln Lag 335:59+24:36
Cornelia HörnqvistSkogslöparna 3ej godkänd
Jennifer StigssonVästergötland 3ej godkänd
Agnes GustafssonVästerbergslagen OL Vbolej godkänd
Alma BerzeliusOK Skogshjortarna Lag 3ej godkänd
Anne ØstvoldHeming Orientering 1ej godkänd
CHENG XINYUEChina Deer-Oej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser