Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Kolmården, Bagheerastafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården, Bagheerastafetten
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 21 juli 2019

Bagheerastafetten, sträcka 4

148 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK9:12
2Albin GezeliusIFK Mora OK 19:22+0:10
3Kasper Bakken UlsethNydalens SK Dreamteam9:24+0:12
4Edvin NilssonL100/Thor/Lidingö9:30+0:18
5Jakub ChaloupskyIK Hakarpspojkarna 39:35+0:23
6Hugo LarssonBlekinge OF 19:41+0:29
7Kasper LagerströmNyköpings OK 19:47+0:35
8Joel GolsäterKorsnäs IF OK9:50+0:38
9Albin WeidenSkåneslättens OL9:51+0:39
10Isak LundholmVästerbotten 29:54+0:42
11Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK 29:55+0:43
11William GrunderJärfälla OK 19:55+0:43
11Gunnar FovaeusSävedalens AIK/Mullsjö Lag 19:55+0:43
14Johan MårtenssonVästergötland 19:56+0:44
15Ludvig LangeTmok19:59+0:47
16Davide De BonaJunior Team Trentino 110:02+0:50
17Elias LehtonenUlvilan Ura10:04+0:52
18LukasLarsson OK Skogshjortarna Lag 110:06+0:54
19Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna 110:07+0:55
19Linus WernströmBlekinge OF 210:07+0:55
21Henrik FranzénAlmby IK 210:09+0:57
22Loke HedbergLunds OK10:11+0:59
23Hugo KindbornOK Hällen10:13+1:01
24Johan ÅrbrinkLinköpings OK 110:14+1:02
25Sverre RöjgårdOK Kolmården 110:15+1:03
26Andreas MyklebostSI Lag 110:18+1:06
27Aron HellgrenIF Thor 110:20+1:08
28Simon MarkströmOK Renen 110:21+1:09
29Edvin SelinFk Göingarna10:25+1:13
30Hugo ÖrnKFUM Örebro OK Lag 110:28+1:16
30Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna 210:28+1:16
30Anton KruseKFUM Örebro OK Lag 210:28+1:16
30Karl KylbornAlmby IK 110:28+1:16
34Oskar IngvarssonOK Renen 210:29+1:17
35Edvin LakeSundsvalls OK 210:30+1:18
36Fredrik HaneOK Tyr Lag 110:36+1:24
36Benjamin GjoneSandefjord OK10:36+1:24
38Alexander JanssonDjerf DOK10:41+1:29
39Paul TissotSwiss Compass10:42+1:30
40Melker LarssonBlekinge OF 410:45+1:33
41Jesper ÅkessonJärfälla OK 210:47+1:35
41Elis Forsberg RundströmIFK Enskede 110:47+1:35
43Jakob WidelundOK Kåre LAG 210:48+1:36
44Samuel BökeOK Skogshjortarna Lag 210:49+1:37
45Emil JägstedtHallands OF 110:50+1:38
46Simon FlankegårdTjalve IF 110:51+1:39
47Valter FredrikssonTjalve IF 210:53+1:41
48Christoffer LindgrenOK Kåre LAG 110:54+1:42
48Pelle NilssonOK Linné Röd10:54+1:42
50Theo LövdahlSOK Viljan 210:56+1:44
51Isak WikströmOK Tyr Lag 210:57+1:45
52Petter ErlandssonSundsvalls OK 310:58+1:46
52Hugo UnossonKalmar OK10:58+1:46
54Viggo WulffOK Gränsen11:01+1:49
55Oskar ÅdahlVästerbotten 111:04+1:52
55Filip HåkanssonBlekinge OF 311:04+1:52
57Marcus NilssonSkogslöparna 311:05+1:53
58Carl-Henrik WassOK Kolmården 211:12+2:00
59Karls GranforsOK Landehof 211:15+2:03
59David HermanssonÅmåls OK11:15+2:03
61Erik JohanssonFK Boken11:19+2:07
62Viktor NorbergHJS Vansbro-Domnarvets GoIF-Stora Tuna OK11:23+2:11
63Arvid ErikssonOK Tyr Lag 411:25+2:13
64Eskil WidehagSundbybergs IK11:27+2:15
64Albin NyqvistOK Landehof 111:27+2:15
66Elias AdebrantTmok211:28+2:16
67Fabian SundGästriklands OF Lag 111:33+2:21
67Kristoffer KlarinVästerås SOK Lag111:33+2:21
67Jacob HenrikssonRånäs OK11:33+2:21
70Esbjörn Montelius-RisbergOK Kåre LAG 311:34+2:22
71Alex JohanssonFK Friskus-Varberg Lag 111:35+2:23
71Ludvig HedströmOK Skogshjortarna Lag 311:35+2:23
73Axel GidlundOK Linné Blå11:36+2:24
73Albin SamuelssonOK Vivill 111:36+2:24
75Wilhelm LarssonLinköpings OK 211:37+2:25
75Ludvig HaslerSurahammars SOK Lag 211:37+2:25
77Tim MartnerFrölunda OL11:39+2:27
78Rolf Andreas BergNydalens SK Superstars11:44+2:32
78Axel LindgrenNyköpings OK 411:44+2:32
80Stian HaugvaldstadSI Lag 211:45+2:33
81Oskar ErlandssonSundsvalls OK 411:46+2:34
82Kristin Melby JacobsenMOT TV 111:47+2:35
82Erik ByströmOK Nolaskogsarna 211:47+2:35
84Hugo EkströmOK Tyr Lag 311:57+2:45
84Rasmus DoeringGarphyttans IF Lag 111:57+2:45
86Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-Klubb Lag 112:03+2:51
86Johan HanssonSOK Viljan 112:03+2:51
88Max ÖsterlingOK Södertörn Lag 112:06+2:54
89Andreas MyrvoldHeming Orientering 112:08+2:56
90Eric HallnerGästriklands OF Lag 212:09+2:57
91Rasmus SöderbergGästriklands OF Lag 312:12+3:00
91Sven SjöqvistOK Måsen 112:12+3:00
93Jonatan HälldalSkogslöparna 112:15+3:03
94Måns BjörnskiöldOK Roxen 212:20+3:08
95Isak BengtssonHallands OF 212:21+3:09
95Rasmus LindblomGustavsbergs OK 112:21+3:09
97Chris FranceschinelG.S. Pavione - Imèr 112:22+3:10
98Vidar NettelmarkSurahammars SOK Lag 112:24+3:12
99Andreas HolmqvistNyköpings OK 212:27+3:15
100Sofie EttlingSkogspojkarnas OK12:33+3:21
101Eric JohanssonDomnarvets GoIF12:35+3:23
102Viktor LöfgrenSödertälje Nykvarn Orientering 112:40+3:28
102Oscar EkenborgNyköpings OK 312:40+3:28
104Verena KöhleO-Motion12:43+3:31
105Alexander AhlsénSödertälje Nykvarn Orientering 212:50+3:38
106Rasmus PåledalOK Roxen 112:52+3:40
107Pontus ÖstemarFinspångs SOK12:55+3:43
108Max StigenlövVästerbotten 312:59+3:47
109Måns BergqvistGarphyttans IF Lag 213:03+3:51
110Mattis SandénOK Södertörn Lag 213:05+3:53
111Henrik FladrichOK Denseln Lag 113:11+3:59
112Viktor ErikssonHelsingborgs SOK 113:13+4:01
113Olle MalmströmLinköpings OK/Domnarvets GoIF13:15+4:03
114David PerssonHelsingborgs SOK 213:18+4:06
115Linus NordinOK Renen 313:22+4:10
116Marie Roll-TørnqvistFana IL13:41+4:29
117Alma WallmanVästerbergslagen OL Vbol13:45+4:33
118David RothamelTolered-Utby Ol-Klubb Lag 213:50+4:38
119Eric BäckVästmanlands OF Lag 213:59+4:47
120Gustav NorbergNyköpings OK 514:05+4:53
121Anton MörkforsJärfälla OK 314:09+4:57
122David BerglundIF Thor 214:13+5:01
123Isak SöderblomNyköpings OK 614:28+5:16
124Filip IngemarssonHestra IF 114:31+5:19
125Oskar ErikssonOK Renen 414:32+5:20
126Gustav ÅkessonSkåneslättens OL 2/Frosta OK14:33+5:21
127Tsz Wing KWONGHkoc Happy Kids14:39+5:27
127Mathias Pedersen HolmskauTrøsken IL14:39+5:27
129Kristina LindgrenVästerås SOK Lag314:43+5:31
130Albin KjellbergBjörkfors GoIF 114:57+5:45
131Erik GullbrandVästergötland 315:06+5:54
132Joni Muller af UhrOK Linné Grön15:09+5:57
133Elin NäslundOK Nolaskogsarna 115:13+6:01
134Hanny EdströmHärnösands OK15:19+6:07
135Hedda SpangbergKonnerud15:25+6:13
136Ella ServinL100/Rodhen15:45+6:33
137Filip NordströmSkogslöparna 215:52+6:40
138Martin BettegaJunior Team Trentino 222:10+12:58
139Andreas TörnqvistOK Denseln Lag 311:45
140Edvin BerggrenVästmanlands OF Lag 113:08
141Rasmus KarlssonOK Denseln Lag 214:18
142XU ZEYIChina Deer-O17:06
143Tang HaoranO-ringen Academy17:54
Olle KallurRavinen 1ej godkänd
Oskar VikströmSundsvalls OK 1ej godkänd
Adam SkoglundVästergötland 2ej godkänd
Noah AndertoftVästerås SOK Lag2ej godkänd
Hilda MårsellTmok3ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser