Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Kolmården, Bagheerastafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Kolmården, Bagheerastafetten
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 21 juli 2019

Domnarvets GoIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
49Domnarvets GoIFBagheerastafetten (148)50:04
1. Elsa Brandt10:4414+0:5810:4414
2. Melvin Löfgren12:5181+2:5623:3537+23
3. Sanna Hörnell13:5458+2:3137:2934-3
4. Eric Johansson12:35101+3:2350:0449+15

Fana IL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
79Fana ILBagheerastafetten (148)54:08
1. Kristine Bog Vikane11:5558+2:0911:5558
2. Oskar Heksem13:0990+3:1425:0472+14
3. Karoline Strandenes15:2392+4:0040:2778+6
4. Marie Roll-Tørnqvist13:41116+4:2954:0879+1

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
77Finspångs SOKBagheerastafetten (148)53:55
1. Alice Johansson11:3143+1:4511:3143
2. Rikard Hellgren14:10109+4:1525:4185+42
3. Emma Engström15:1990+3:5641:0081-4
4. Pontus Östemar12:55107+3:4353:5577-4

FK Boken

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
76FK BokenBagheerastafetten (148)53:51
1. Emmy Palm11:5053+2:0411:5053
2. Alice Johansson13:3897+3:4325:2880+27
3. Emelia Carlström17:04114+5:4142:3289+9
4. Erik Johansson11:1961+2:0753:5176-13

Fk Göingarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Fk GöingarnaBagheerastafetten (148)45:22
1. Alice Olvegård10:4010+0:5410:4010
2. Wilmer Selin10:5913+1:0421:397-3
3. Tuva Selin13:1839+1:5534:5712+5
4. Edvin Selin10:2529+1:1345:2213+1

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
80Frölunda OLBagheerastafetten (148)54:09
1. Audrey Hansson11:2841+1:4211:2841
2. Marcus Lamm10:467+0:5122:1418-23
3. Anna Johannesson20:16134+8:5342:3088+70
4. Tim Martner11:3977+2:2754:0980-8

Härnösands OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
113Härnösands OKBagheerastafetten (148)59:00
1. Elsa Lindahl12:58107+3:1212:58107
2. Jakob Engström14:12111+4:1727:10109+2
3. Ingrid Molin16:31109+5:0843:41107-2
4. Hanny Edström15:19134+6:0759:00113+6

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
58Kalmar OKBagheerastafetten (148)50:57
1. Filippa Söderberg12:0763+2:2112:0763
2. Viktor Argus13:0787+3:1225:1475+12
3. Linn Björneld14:4577+3:2239:5972-3
4. Hugo Unosson10:5852+1:4650:5758-14

Korsnäs IF OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Korsnäs IF OKBagheerastafetten (148)46:45
1. Maja Bergqvist11:5356+2:0711:5356
2. Mira Nordin12:4575+2:5024:3859+3
3. Moa Bergqvist12:1711+0:5436:5527-32
4. Joel Golsäter9:508+0:3846:4518-9

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
25Lunds OKBagheerastafetten (148)47:37
1. Moa Wallenborg11:3447+1:4811:3447
2. Sara Ljungquist12:4174+2:4624:1550+3
3. Lina Ås13:1133+1:4837:2633-17
4. Loke Hedberg10:1122+0:5947:3725-8

OK Gränsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
83OK GränsenBagheerastafetten (148)54:25
1. Tilda Sundkvist12:2985+2:4312:2985
2. Rasmus Sterner15:04123+5:0927:33111+26
3. Ida Karlsson15:5199+4:2843:24100-11
4. Viggo Wulff11:0154+1:4954:2583-17

OK Hällen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
81OK HällenBagheerastafetten (148)54:12
1. Elsa Linder13:29122+3:4313:29122
2. Rasmus Öberg12:0956+2:1425:3883-39
3. Vilma Johansson18:21125+6:5843:59110+27
4. Hugo Kindborn10:1323+1:0154:1281-29

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Rånäs OKBagheerastafetten (148)ej godkänd
1. Malin Svenssonej godkändej godkänd
2. Hugo Örtlund12:1460+2:19ej godkänd
3. Alva Olá15:3694+4:13ej godkänd
4. Jacob Henriksson11:3367+2:21ej godkänd

Sandefjord OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
31Sandefjord OKBagheerastafetten (148)48:09
1. Ingrid Mobråthen11:4649+2:0011:4649
2. Gabriel Gjone11:0317+1:0822:4926-23
3. Daniella Gjone14:4476+3:2137:3335+9
4. Benjamin Gjone10:3636+1:2448:0931-4

Skogspojkarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
61Skogspojkarnas OKBagheerastafetten (148)51:30
1. Moa Algers Omholt13:49128+4:0313:49128
2. Gustav Hellgren11:5754+2:0225:4687-41
3. Sofia Tunesson13:1133+1:4838:5758-29
4. Sofie Ettling12:33100+3:2151:3061+3

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20Skåneslättens OLBagheerastafetten (148)47:16
1. Alva Nystedt12:1471+2:2812:1471
2. Alte Kulstad11:3435+1:3923:4841-30
3. Aprilia Cinthio13:3749+2:1437:2532-9
4. Albin Weiden9:519+0:3947:1620-12

Stora Tuna OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
69Stora Tuna OKBagheerastafetten (148)52:33
1. Lina Hällsten12:1674+2:3012:1674
2. Karolina Sunnanhagen13:3595+3:4025:5188+14
3. Nora Cederberg Löwgren17:30122+6:0743:2199+11
4. Mattias Östberg9:12152:3369-30
89HJS Vansbro-Domnarvets GoIF-Stora Tuna OKBagheerastafetten (148)54:59
1. Malin Håll12:2680+2:4012:2680
2. Anja Berger15:13125+5:1827:39113+33
3. Julia Nordvall15:57102+4:3443:36104-9
4. Viktor Norberg11:2362+2:1154:5989-15

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
48Sundbybergs IKBagheerastafetten (148)49:55
1. Sigrid Carlsson12:1066+2:2412:1066
2. Noel Hellberg12:3772+2:4224:4762-4
3. Ingrid Johansson13:4152+2:1838:2850-12
4. Eskil Widehag11:2764+2:1549:5548-2

Trøsken IL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
122Trøsken ILBagheerastafetten (148)1:07:29
1. Ingrid Pedersen Holmskau12:0865+2:2212:0865
2. Håkon Lillegraven Langsæter21:10138+11:1533:18130+65
3. Marte Lillegraven Langsæter19:32129+8:0952:50125-5
4. Mathias Pedersen Holmskau14:39127+5:271:07:29122-3

Ulvilan Ura

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
46Ulvilan UraBagheerastafetten (148)49:50
1. Suvi Tuhkanen11:4851+2:0211:4851
2. Lauri Koivula14:10109+4:1525:5890+39
3. Venla Lehtonen13:4853+2:2539:4668-22
4. Elias Lehtonen10:0417+0:5249:5046-22

Åmåls OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
64Åmåls OKBagheerastafetten (148)51:51
1. Saga Källstrand11:2335+1:3711:2335
2. Albin Skott11:5249+1:5723:1528-7
3. Lina Ahlstedt17:21118+5:5840:3679+51
4. David Hermansson11:1559+2:0351:5164-15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser