Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NOK-Träning NAIS OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NOK-Träning NAIS OK
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: tisdag 13 augusti 2019

Bana A

7 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville JohanssonOK Kolmården1:00:238:09
2Olof LjunggrenLinköpings OK1:04:47+4:248:45 Ladda ner rutt i gpx-format
3Morgan KarlssonSundbybergs IK1:06:27+6:048:58
4Leo JohanssonOK Kolmården1:09:57+9:349:27
5Marcus AnderssonMatteus SI1:11:52+11:299:42
6Johan FröbergTjalve IF Norrköping1:18:18+17:5510:34
7Åke LjunggrenLinköpings OK1:21:48+21:2511:03
Jonas ViklundMatteus SIej godkänd
Sofie StrömbergMatteus SIutgått

Bana B

5 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SköldLinköpings OK52:238:52
2Kristian AlgersSkogspojkarnas OK52:40+0:178:55
3Simon JohanssonOK Kolmården52:45+0:228:56
4Mikael WesterbergOK Kolmården1:00:08+7:4510:11
5Jonas JohnssonOK Kolmården1:00:23+8:0010:14
6Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:00:33+8:1010:15
7Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping1:02:37+10:1410:36
8Johan SköldLinköpings OK1:07:12+14:4911:23
9Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb1:13:29+21:0612:27
10Fredrik EngmanOK Denseln1:14:34+22:1112:38
11Erik JohnssonOK Kolmården1:16:49+24:2613:01
12Gunnar NilssonFinspångs SOK1:17:21+24:5813:06
13Bengt SchwartzOK Kolmården1:19:40+27:1713:30
14John KinnanderMatteus SI1:21:47+29:2413:51
15Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping1:22:15+29:5213:56
Lars DanielsonMatteus SIej godkänd
Oscar PrytzTjalve IF Norrköpingej godkänd

Bana C

4 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus BerggrenNyköpings OK42:588:57
2Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping56:22+13:2411:44
3Sofie EttlingSkogspojkarnas OK57:35+14:3711:59
4Henrik LjungemyrOK Kolmården59:10+16:1212:19
5Jonathan JylltorpLinköpings OK59:55+16:5712:28
6Andreas HellgrenHammarkinds OK1:02:21+19:2312:59
7Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb1:03:47+20:4913:17
8Jesper WaldfeltFinspångs SOK1:06:07+23:0913:46
9Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:06:32+23:3413:51
10Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:09:16+26:1814:25
11Linda EdströmMatteus SI1:11:48+28:5014:57
12Hans PerssonOK Kolmården1:12:49+29:5115:10
13Alfons PetersonOK Denseln1:15:09+32:1115:39
14Elin GunnarssonFinspångs SOK1:16:51+33:5316:00
15Torbjörn AlmgrenOK Kolmården1:21:04+38:0616:53
16Erik CarlssonMatteus SI1:22:29+39:3117:11
17Niclas KinnanderMatteus SI1:29:14+46:1618:35
18Airi NikkoOK Kolmården1:33:28+50:3019:28
19Kjell JosefssonOK Kolmården1:36:46+53:4820:09
20Annika JosefssonOK Kolmården1:36:49+53:5120:10
21Carina KaleredOK Denseln1:37:46+54:4820:22
Axel WågbergNAIS Orienteringsklubbej godkänd

Bana D

3 400 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LjunggrenLinköpings OK37:3511:03
1Klara LjunggrenLinköpings OK37:3511:03
3Olle NåboBoxholms OK41:01+3:2612:03
4Magnus EngströmFinspångs SOK41:04+3:2912:04
5Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping42:40+5:0512:32
6Magnus JohanssonOK Kolmården43:09+5:3412:41
7Eva EngmanOK Denseln43:10+5:3512:41
8Johan JylltorpLinköpings OK43:35+6:0012:49
9Johanna LiljaOK Denseln43:47+6:1212:52
10Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping43:59+6:2412:56
11Carl-Gustav NöjdOK Kolmården44:35+7:0013:06
12Runar AldénOK Kolmården44:51+7:1613:11
13Peter HagströmTjalve IF Norrköping45:42+8:0713:26
14Magnus HedegårdOK Kolmården46:17+8:4213:36
15Britt-Marie AldénOK Kolmården46:18+8:4313:37
16Johan DahmTjalve IF Norrköping46:21+8:4613:37
17Mats RosanderFinspångs SOK46:22+8:4713:38
18Magnus AnderssonOK Denseln46:40+9:0513:43
19Jörgen SköldLinköpings OK47:12+9:3713:52
20Lena FröbergTjalve IF Norrköping47:36+10:0114:00
21Arne IrevallTjalve IF Norrköping48:24+10:4914:14
22Maja HultbergOK Kolmården48:52+11:1714:22
23Leif AnderssonOK Kolmården49:06+11:3114:26
24Johan FridströmFinspångs SOK50:15+12:4014:46
25Hillevi LuksTjalve IF Norrköping50:19+12:4414:47
26Olle AnderssonTjalve IF Norrköping51:01+13:2615:00
27Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb51:08+13:3315:02
28Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb51:43+14:0815:12
29Lena MalmströmTjalve IF Norrköping54:40+17:0516:04
30Bertil SenestadFinspångs SOK55:01+17:2616:10
31Ebba HedegårdOK Kolmården58:16+20:4117:08
32Erica Thorklubblös1:00:47+23:1217:52
33Gunnel SundbergFinspångs SOK1:02:08+24:3318:16
34Harald BrandeTjalve IF Norrköping1:02:23+24:4818:20
35Anna KullbergLinköpings OK1:02:48+25:1318:28
36Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:05:19+27:4419:12
37Gerd HagströmTjalve IF Norrköping1:05:48+28:1319:21
38Per FröbergTjalve IF Norrköping1:07:36+30:0119:52
39Anna MartinNAIS Orienteringsklubb1:08:15+30:4020:04
40Melker WaldfeltFinspångs SOK1:10:16+32:4120:40
41Elmer WaldfeltFinspångs SOK1:10:17+32:4220:40
42Carin AnderssonOK Denseln1:13:02+35:2721:28
43Carina LindmanFinspångs SOK1:13:37+36:0221:39
44Anders KlingHammarkinds OK1:15:41+38:0622:15
45Linda AlmgrenOK Kolmården1:16:30+38:5522:30
46Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb1:23:40+46:0524:36
47Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubb1:24:15+46:4024:46
48Margareta TidmanOK Kolmården1:28:46+51:1126:06
49Evert ElgefjordOK Kolmården1:29:41+52:0626:22
50Karin RenbergOK Kolmården1:31:35+54:0026:56
Britten PerssonFinspångs SOKej godkänd
Sara AnderssonOK Denselnej godkänd

Bana E

4 100 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb44:0910:46
2David MalmOK Kolmården49:06+4:5711:58
3Krister HultbergOK Kolmården53:02+8:5312:56
4Love MattssonOK Kolmården53:52+9:4313:08
5Hannes PetersonOK Denseln1:00:00+15:5114:38
6Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping1:00:31+16:2214:45
7Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:02:32+18:2315:15
8Per Fernholmklubblös1:14:14+30:0518:06
9Greger MattssonOK Kolmården1:14:22+30:1318:08
10Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb1:15:01+30:5218:17
11Charlotte TingströmNAIS Orienteringsklubb1:15:02+30:5318:18
12Sara MeyerMatteus SI1:16:23+32:1418:37
13Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb1:17:32+33:2318:54
14Heinrich Josef WöbelOK Kolmården1:21:51+37:4219:57
15Adam LundbyTjalve IF Norrköping1:27:43+43:3421:23
16Jessica LundbyTjalve IF Norrköping1:27:44+43:3521:23
17Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:29:36+45:2721:51
17Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:29:36+45:2721:51
19Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:56:06+1:11:5728:19
20Christer LindströmNAIS Orienteringsklubb1:56:16+1:12:0728:21
21Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:56:24+1:12:1528:23
Henrik PetersonOK Denselnej godkänd
Valter FredrikssonTjalve IF Norrköpingej godkänd
Thomas JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

Bana F

2 700 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EngströmFinspångs SOK20:007:24
2Markus EngströmFinspångs SOK20:03+0:037:25
3Mats K LuksTjalve IF Norrköping21:37+1:378:00
4Alice EttlingSkogspojkarnas OK23:59+3:598:52
5Theo IllnerTjalve IF Norrköping27:09+7:0910:03
6Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping28:07+8:0710:24
7Fredrik IllnerTjalve IF Norrköping28:15+8:1510:27
8Ann Fernholmklubblös30:07+10:0711:09
9Clara IllnerTjalve IF Norrköping30:14+10:1411:11
10Ranveig NåboBoxholms OK34:27+14:2712:45
11Linnéa Nåbo TunströmerNAIS Orienteringsklubb36:20+16:2013:27
12Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping36:27+16:2713:29
13Oskar SöderströmOK Kolmården36:40+16:4013:34
14Hilda BrantvallOK Denseln37:38+17:3813:56
15Amanda ÖstlingOK Kolmården41:42+21:4215:26
16Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb45:06+25:0616:42
17Liz BergströmTjalve IF Norrköping45:40+25:4016:54
18Emelie ÖstlingOK Kolmården46:59+26:5917:24
19Lotta WaernqvistNAIS Orienteringsklubb47:04+27:0417:25
20Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb47:26+27:2617:34
21Per GellandNAIS Orienteringsklubb49:33+29:3318:21
22Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb53:28+33:2819:48
23Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb53:31+33:3119:49
Signe WikströmNAIS Orienteringsklubbfullföljt

Bana G

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin GöhlFinspångs SOK13:156:37
2Gustav SöderströmOK Kolmården24:13+10:5812:06
3Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb27:38+14:2313:49
4Moa PilvingeOK Kolmården28:54+15:3914:27
5Cornelia WiganderNAIS Orienteringsklubb33:03+19:4816:31
6Elias WedinNAIS Orienteringsklubb33:09+19:5416:34
7Valentin WiganderNAIS Orienteringsklubb33:12+19:5716:36
8Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubb33:27+20:1216:43
9Viktor Blomdahl LundellNAIS Orienteringsklubb37:01+23:4618:30
10Astrid Marie MalmOK Kolmården54:17+41:0227:08
Otto BrantvallOK Denselnej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser