Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM medeldistans för Järfälla OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM medeldistans för Järfälla OK
Arrangörsorganisationer: Enebybergs IF / Järfälla OK / Väsby OK
Datum: måndag 19 augusti 2019

D21

3 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BerglundJärfälla OK59:3317:09
Rebecca WaldenfjordOK Ravinenej godkänd
Jonna LundbäckJärfälla OKej start

H21

4 690 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK30:386:31
2Marcus SaldeniusJärfälla OK36:24+5:467:45
3Anders BoströmJärfälla OK36:51+6:137:51
4Jefta LangerakJärfälla OK37:04+6:267:54
5Felix SpäthIFK Lidingö SOK38:19+7:418:10
6Jonathan AlmJärfälla OK41:05+10:278:45
7Benjamin LangerakJärfälla OK41:53+11:158:55
8Andreas FogebyJärfälla OK45:37+14:599:43
9Aleksandr ManoilovJärfälla OK55:18+24:4011:47

H20

4 690 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Noel WaldenfjordJärfälla OKej start

D18

3 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia EdvardssonJärfälla OK39:5811:31
2Ellinor HambergJärfälla OK42:27+2:2912:14
3Sara HertegrenJärfälla OK56:41+16:4316:20
Ellinor BjörklundJärfälla OKej start
Alice HallménJärfälla OKej start

H18

4 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Manne HammarbergJärfälla OK36:447:49
2Anton SilierJärfälla OK39:29+2:458:25
3Niklas SvenssonJärfälla OK39:33+2:498:25
Johan LundbäckJärfälla OKej start
Isak WestringJärfälla OKej start

D16

2 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miia RollerJärfälla OK26:338:58
2Bella PedersenJärfälla OK40:01+13:2813:31
3Saga Norgren ÅkerlundJärfälla OK1:30:11+1:03:3830:28
Astrid RönnmarkJärfälla OKej godkänd
Emma AlmJärfälla OKej godkänd

H16

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William GrunderJärfälla OK25:117:15
2Erik BovalliusJärfälla OK30:11+5:008:41
3Melker PalmJärfälla OK34:13+9:029:51
4Jesper ÅkessonJärfälla OK34:16+9:059:52
5Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK35:20+10:0910:10
6Anton MörkforsJärfälla OK52:59+27:4815:16
7Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK1:13:32+48:2121:11
8Anton WällstedtJärfälla OK1:14:06+48:5521:21
Melker LundqvistJärfälla OKej godkänd

D14

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba WestringJärfälla OK20:088:47
2Elsa ForsbergJärfälla OK26:40+6:3211:38
3Stella ÖstblomJärfälla OK28:58+8:5012:38
Stina PedersenJärfälla OKej start

H14

2 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan AndersonJärfälla OK14:056:08
2Hampus SundbergJärfälla OK18:12+4:077:56
3Erik WällstedtJärfälla OK20:55+6:509:08
4Marcus GrunderJärfälla OK22:13+8:089:42
5Anton BartschJärfälla OK39:04+24:5917:03
6Noah MehreteabJärfälla OK1:15:16+1:01:1132:52

D12

2 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia PetterssonJärfälla OK22:019:36
2Fiffi MalmströmJärfälla OK27:30+5:2912:00
3Amanda MörkforsJärfälla OK34:03+12:0214:52
Sigrid AlmJärfälla OKutgått

H12

2 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max BoströmJärfälla OK19:518:40
2Benjamin HjerténJärfälla OK19:58+0:078:43
3Viktor TofteJärfälla OK23:11+3:2010:07
4Leo UvhagenJärfälla OK27:07+7:1611:50
5John NymanJärfälla OK32:12+12:2114:03
6Carl ÖrnebrandJärfälla OK38:29+18:3816:48
Alvin KimbladJärfälla OKej godkänd
Simon AndersonJärfälla OKej godkänd
Oskar BartschJärfälla OKej godkänd
Edvin BjörklundJärfälla OKej start

D10

1 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida PetterssonJärfälla OK17:008:51
Sophia ÖrnebrandJärfälla OKej start

H10

1 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus SiljekvistJärfälla OK29:0315:07
2Justus HedinJärfälla OK31:06+2:0316:11
3David NymanJärfälla OK35:27+6:2418:27
4Noel KimbladJärfälla OK1:01:26+32:2331:59
Jamie RollerJärfälla OKej godkänd
Samuel AnderssonJärfälla OKej godkänd

D40

3 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara AndersonJärfälla OK39:4411:27
2Märit NordlundJärfälla OK1:01:06+21:2217:36
3Sara ForsbergJärfälla OK1:10:40+30:5620:21
3Maria PedersenJärfälla OK1:10:40+30:5620:21
5Jenny KimbladJärfälla OK1:21:59+42:1523:37
Helena NymanJärfälla OKej godkänd

H40

4 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PedersenJärfälla OK40:238:36
2Tobias LobergJärfälla OK2:03:03+1:22:4026:14
Conny AnderssonJärfälla OKej godkänd

D45

2 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann RollerJärfälla OK30:0710:10
2Pernilla NilssonJärfälla OK36:14+6:0712:14
3Maria EdvardssonJärfälla OK44:20+14:1314:58
4Andrea SilierJärfälla OK49:59+19:5216:53
5Teresia WällstedtJärfälla OK52:54+22:4717:52
6Helena AnderssonJärfälla OK54:21+24:1418:21
7Magdalena GrunderJärfälla OK1:41:02+1:10:5534:07

H45

4 690 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils EdvardssonJärfälla OK38:548:17
2Mark ÅkessonJärfälla OK51:39+12:4511:00
3Jon SundbergJärfälla OK57:34+18:4012:16
4Håkan Hjortzberg-nordlundJärfälla OK1:16:09+37:1516:14
5Henrik LundqvistJärfälla OK1:18:01+39:0716:38
6Thierry ReignierJärfälla OK1:23:15+44:2117:45
7Mikael HedinJärfälla OK1:26:03+47:0918:20
Björn BoströmJärfälla OKej godkänd
Johan TofteJärfälla OKutgått
Fredrik BartschJärfälla OKutgått

D50

2 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise NilssonJärfälla OK38:4213:04
2Susanne BovalliusJärfälla OK43:51+5:0914:48
3Malin KvarnefalkJärfälla OK56:12+17:3018:59
4Carin HomannJärfälla OK56:38+17:5619:07

H50

3 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per NilssonJärfälla OK30:578:55
1Eric RollerJärfälla OK30:578:55
3Johan WestringJärfälla OK31:29+0:329:04
4Ola BovalliusJärfälla OK32:59+2:029:30
5Andreas GrunderJärfälla OK38:10+7:1310:59
6Erik NylundJärfälla OK40:12+9:1511:35
7Asbjörn GrøvlenJärfälla OK44:19+13:2212:46
8Frank SteinerJärfälla OK52:09+21:1215:01
9Jörgen ÖrnebrandJärfälla OK54:25+23:2815:40
10Lars NorgrenJärfälla OK1:03:04+32:0718:10
11Anders JohnsonJärfälla OK1:08:51+37:5419:50

D55

2 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva SvanbergJärfälla OK38:4713:06
2Karina LangerakJärfälla OK44:04+5:1714:53

H55

3 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK31:078:58
2Per NylundJärfälla OK44:50+13:4312:55
3Göran LundqvistJärfälla OK47:36+16:2913:43
4Leif MörkforsJärfälla OK50:21+19:1414:30
5Jan NettelbjerJärfälla OK1:03:43+32:3618:21
Anders LundJärfälla OKej godkänd
Jonas BystedtJärfälla OKej godkänd
Johan SköldJärfälla OKej start

H60

2 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LundbergJärfälla OK27:369:19
2Gunnar SvanbergJärfälla OK30:39+3:0310:21
3Kenneth PetterssonJärfälla OK42:27+14:5114:20
4Ulf MagnussonJärfälla OK45:45+18:0915:27 Ladda ner rutt i gpx-format
Stefan SundeliusJärfälla OKej godkänd
Ton LangerakJärfälla OKutgått
Mikael ByströmJärfälla OKej start

H65

2 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf RadlerJärfälla OK30:0610:10
2Sven-Inge NylundJärfälla OK40:10+10:0413:34

D70

2 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK34:0012:35
2Anne LundmarkJärfälla OK45:51+11:5116:58
3Birgitta NylundJärfälla OK1:34:39+1:00:3935:03
Carin RunqvistJärfälla OKej godkänd

H70

2 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban BoströmJärfälla OK40:3215:00
2Gunnar ErikssonJärfälla OK41:44+1:1215:27
3Bengt FribergJärfälla OK42:49+2:1715:51
Bo WinanderJärfälla OKej godkänd

H75

2 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SylvanJärfälla OK58:3521:41
2Per Lennart KarlssonJärfälla OK1:03:16+4:4123:25
3Åke JonssonJärfälla OK1:09:26+10:5125:42
Lars JonassonJärfälla OKej start

H80

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lars LöthmanJärfälla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser