Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: torsdag 5 september 2019

D10

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JavehedTäby OK16:117:42
2Iris AhlqvistTäby OK18:39+2:288:52
3Moa PerssonTäby OK19:28+3:179:16
4Lovisa NederheimTäby OK22:15+6:0410:35
5Meja HelgarsTäby OK22:53+6:4210:53
6Julia HolmströmTäby OK23:50+7:3911:20
7Irma HelgarsTäby OK25:05+8:5411:56
8Dagny IkoTäby OK29:02+12:5113:49
9Emilia DarginTäby OK31:17+15:0614:53
Ella HallstenTäby OKej start

D12

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma HallstenTäby OK22:048:49
2Ella LindqvistTäby OK22:59+0:559:11
3Ida RökenTäby OK35:57+13:5314:22
4Emelie HolmströmTäby OK53:56+31:5221:34
5Signe FredingTäby OK1:13:41+51:3729:28

D16

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrika NordquistTäby OK31:379:52
2Doris IkoTäby OK34:50+3:1310:53
3Alice RökenTäby OK36:28+4:5111:23
4Emelie RökenTäby OK40:20+8:4312:36

D18

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HofstedtTäby OK30:139:26
2Malin HanssonTäby OK49:09+18:5615:21

D40

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva HallstenTäby OK31:279:49
2Petra LjungdellTäby OK37:37+6:1011:45
3Anna HolmströmTäby OK40:59+9:3212:48
4Pinar BasolTäby OK41:24+9:5712:56
5Cecilia NordquistTäby OK46:34+15:0714:33
Katja KinnunenTäby OKej start
Lena LjungquistTäby OKej start

D50

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne Cecilie LövaldTäby OK37:1011:36
2Birgitta OlssonTäby OK38:35+1:2512:03
Carin KihlströmTäby OKej start

D60

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My RönnolsTäby OK39:5812:29

D70

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia VikströmTäby OK1:18:5728:11

H10

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kuzey BasolTäby OK12:225:53
2Deniz BasolTäby OK12:28+0:065:56
3Elias TrossingTäby OK13:31+1:096:26
4Erik LjungquistTäby OK15:30+3:087:22
5Max LindqvistTäby OK20:32+8:109:46
6Anton ThermaeniusTäby OK21:20+8:5810:09
7Fabian FredingTäby OK24:54+12:3211:51
8Vilhelm AskehedTäby OK29:24+17:0214:00

H12

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon TrossingTäby OK23:559:34
2Elliot LjungdellTäby OK24:22+0:279:44
3Albin PerssonTäby OK25:08+1:1310:03
4Petter LjungquistTäby OK25:13+1:1810:05
5Wilmer HagrotTäby OK28:30+4:3511:24
6Gustav DarginTäby OK39:24+15:2915:45
7Gustaf MonellTäby OK1:02:05+38:1024:50
Erik BalckTäby OKej start

H14

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias LjungdellTäby OK21:128:09
2Noa HelgarsTäby OK21:35+0:238:18
3Erik NederheimTäby OK22:05+0:538:29
4Hugo SjölanderTäby OK23:23+2:118:59
5Axel BalckTäby OK23:57+2:459:12
Emil PopovicTäby OKej godkänd

H16

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus EkmanTäby OK27:038:27
2Filip LindqvistTäby OK31:43+4:409:54
3Marcus LordTäby OK33:21+6:1810:25
Fredrik AhlbergTäby OKej godkänd
Gustaf HofstedtTäby OKej start

H18

4 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik HanssonTäby OK50:0011:54
Axel MålargårdTäby OKej start

H21

4 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NordströmTäby OK31:167:26
2Robert JohanssonTäby OK32:52+1:367:49
3Robin WesterlundTäby OK42:38+11:2210:09
Johan NäsmanTäby OKej start
Niklas OlssonTäby OKej start

H40

4 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin TrossingTäby OK39:429:27
2Björn LjungquistTäby OK40:10+0:289:33
Per GöthssonTäby OKej start

H50

3 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LundvallTäby OK24:487:45
2Johan HofstedtTäby OK26:54+2:068:24
3Mats EkmanTäby OK28:06+3:188:46
4Tommy HolmérVäsby OK29:06+4:189:05
5Mats AjlingTäby OK30:30+5:429:31
6Johan PalmgrenTäby OK32:26+7:3810:08
7Mats JavehedTäby OK33:11+8:2310:22
8Per SjökvistTäby OK34:55+10:0710:54
9Mikael NordquistTäby OK35:14+10:2611:00
10Oskar NederheimTäby OK39:43+14:5512:24
11Tomas CarlssonTäby OK39:51+15:0312:27
12Anders HänströmTäby OK41:21+16:3312:55
13Bengt LordTäby OK45:46+20:5814:18
14Göran HanssonTäby OK52:24+27:3616:22

H60

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran HanssonTäby OK38:5012:08
2Peter OlssonTäby OK44:28+5:3813:53
3Lars HagrotTäby OK50:33+11:4315:47
4Ulf CarnbyTäby OK55:05+16:1517:12
Harry HattaraTäby OKej godkänd
Björn JakobssonTäby OKej start

H70

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Norman ThulinTäby OK55:0319:39
Arne LindqvistTäby OKej start

Utvecklingsklass 1

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThermaeniusTäby OK29:1513:55
2Tatiana LindqvistTäby OK32:46+3:3115:36
3Isak PerssonTäby OK34:11+4:5616:16

Öppen motion 3

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva HagrotTäby OK38:4315:29
2Saga LindellTäby OK40:24+1:4116:09
3Sigge LindellTäby OK44:06+5:2317:38
4Lukas LindströmTäby OK53:10+14:2721:16

Öppen motion 8

4 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna RökenTäby OK55:3813:14

Öppen motion 5

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats FredingTäby OK32:4312:35
2Robin LjungdellTäby OK33:04+0:2112:43
3Pheabe ThluinTäby OK46:30+13:4717:53

Öppen motion 7

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland HellbergTäby OK57:5420:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser