Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: onsdag 11 september 2019

D10

1 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa PerssonTäby OK12:5510:45
2Irma HelgarsTäby OK14:03+1:0811:42
3Julia HolmströmTäby OK14:33+1:3812:07
4Ella LjungdellTäby OK15:22+2:2712:48
5Meja HelgarsTäby OK16:52+3:5714:03
6Ella HallstenTäby OK20:33+7:3817:07
7Dagny IkoTäby OK20:47+7:5217:19
8Lovisa NederheimTäby OK21:59+9:0418:19

D12

1 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella LindqvistTäby OK12:028:01
2Alma HallstenTäby OK13:33+1:319:02
3Signe FredingTäby OK16:59+4:5711:19
4Emelie HolmströmTäby OK20:49+8:4713:52
5Frida LordTäby OK47:42+35:4031:48

D14

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa NordquistTäby OK17:038:58
2Alma BarkstedtTäby OK25:24+8:2113:22

D16

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Doris IkoTäby OK23:309:47
Fredrika NordquistTäby OKej start

D18

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HofstedtTäby OK19:168:01
2Nickolina HedenlundTäby OK26:31+7:1511:02

D20

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine AnderssonTäby OK20:278:31
2Rebecka HaraldssonTäby OK29:31+9:0412:17

D40

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva HallstenTäby OK18:597:54
2Linda LönnebergTäby OK19:22+0:238:04
3Åsa SjölanderTäby OK20:37+1:388:35
4Pinar BasolTäby OK21:05+2:068:47
5Helena FalkTäby OK21:42+2:439:02
6Anna HolmströmTäby OK25:57+6:5810:48
7Viktoria HedenlundTäby OK27:37+8:3811:30

D70

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia VikströmTäby OK43:4823:03

H10

1 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias TrossingTäby OK8:327:06
2Max LindqvistTäby OK11:57+3:259:57
3Vilhelm AskehedTäby OK19:14+10:4216:01
4Fabian FredingTäby OK20:57+12:2517:27
Erik SjölanderTäby OKej godkänd
Anton ThermaeniusTäby OKej start

H12

1 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer HagrotTäby OK13:529:14
1Simon TrossingTäby OK13:529:14
3Filip SjölanderTäby OK14:11+0:199:27
4Kuzey BasolTäby OK15:59+2:0710:39
5Albin PerssonTäby OK16:48+2:5611:12
6Elliot LjungdellTäby OK17:09+3:1711:26
7Erik BalckTäby OK17:40+3:4811:46
8Gustaf MonellTäby OK24:34+10:4216:22
Deniz BasolTäby OKej godkänd

H14

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo SjölanderTäby OK13:146:57
2Noa HelgarsTäby OK13:20+0:067:01
3Elias LjungdellTäby OK13:57+0:437:20
4Axel BalckTäby OK14:26+1:127:35
Erik NederheimTäby OKej godkänd

H16

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus EkmanTäby OK16:256:50
2Filip LindqvistTäby OK18:36+2:117:45
3Fredrik AhlbergTäby OK20:26+4:018:30
Gustaf HofstedtTäby OKej start

H21

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NordströmTäby OK16:146:14
2Johan NäsmanTäby OK16:42+0:286:25
3Robert JohanssonTäby OK18:25+2:117:05
Johan LindqvistTäby OKej start
Axel MålargårdTäby OKej start

H40

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin TrossingTäby OK20:558:02
2Per GöthssonTäby OK21:43+0:488:21

H50

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HofstedtTäby OK16:106:44
2Mats AjlingTäby OK18:40+2:307:46
3Johan PalmgrenTäby OK18:47+2:377:49
4Mikael NordquistTäby OK19:41+3:318:12
5Tomas CarlssonTäby OK23:51+7:419:56
Oskar NederheimTäby OKej godkänd

H60

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran HanssonTäby OK22:069:12
2Lars HagrotTäby OK22:11+0:059:14
3Ulf CarnbyTäby OK22:51+0:459:31
4Willy LjungdellTäby OK24:24+2:1810:10
5Stefan OhlsonEj klubbansluten32:17+10:1113:27

Utvecklingsklass 1

1 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak PerssonTäby OK22:2018:36

Öppen motion 3

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva HagrotTäby OK26:3614:00

Öppen motion 8

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats FredingTäby OK23:479:54
2Robin LjungdellTäby OK26:24+2:3711:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser