Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: onsdag 11 september 2019

Täby OK

69 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Pia VikströmD70 (1)43:4823:03
1Göran HanssonH60 (5)22:069:12
1Doris IkoD16 (1)23:309:47
1Eva HallstenD40 (7)18:597:54
1Ida HofstedtD18 (2)19:168:01
1Isak PerssonUtvecklingsklass 1 (1)22:2018:36
1Johan HofstedtH50 (6)16:106:44
1Eva HagrotÖppen motion 3 (1)26:3614:00
1Mats FredingÖppen motion 8 (2)23:479:54
1Ella LindqvistD12 (5)12:028:01
1Wilmer HagrotH12 (9)13:529:14
1Moa PerssonD10 (8)12:5510:45
1Simon TrossingH12 (9)13:529:14
1Lovisa NordquistD14 (2)17:038:58
1Josefine AnderssonD20 (2)20:278:31
1Edvin NordströmH21 (3)16:146:14
1Elias TrossingH10 (5)8:327:06
1Hugo SjölanderH14 (5)13:146:57
1Martin TrossingH40 (2)20:558:02
1Marcus EkmanH16 (3)16:256:50
2Per GöthssonH40 (2)21:43+0:488:21
2Alma BarkstedtD14 (2)25:24+8:2113:22
2Alma HallstenD12 (5)13:33+1:319:02
2Rebecka HaraldssonD20 (2)29:31+9:0412:17
2Max LindqvistH10 (5)11:57+3:259:57
2Robin LjungdellÖppen motion 8 (2)26:24+2:3711:00
2Filip LindqvistH16 (3)18:36+2:117:45
2Johan NäsmanH21 (3)16:42+0:286:25
2Irma HelgarsD10 (8)14:03+1:0811:42
2Mats AjlingH50 (6)18:40+2:307:46
2Nickolina HedenlundD18 (2)26:31+7:1511:02
2Noa HelgarsH14 (5)13:20+0:067:01
2Linda LönnebergD40 (7)19:22+0:238:04
2Lars HagrotH60 (5)22:11+0:059:14
3Vilhelm AskehedH10 (5)19:14+10:4216:01
3Johan PalmgrenH50 (6)18:47+2:377:49
3Robert JohanssonH21 (3)18:25+2:117:05
3Julia HolmströmD10 (8)14:33+1:3812:07
3Ulf CarnbyH60 (5)22:51+0:459:31
3Signe FredingD12 (5)16:59+4:5711:19
3Filip SjölanderH12 (9)14:11+0:199:27
3Elias LjungdellH14 (5)13:57+0:437:20
3Fredrik AhlbergH16 (3)20:26+4:018:30
3Åsa SjölanderD40 (7)20:37+1:388:35
4Willy LjungdellH60 (5)24:24+2:1810:10
4Emelie HolmströmD12 (5)20:49+8:4713:52
4Kuzey BasolH12 (9)15:59+2:0710:39
4Fabian FredingH10 (5)20:57+12:2517:27
4Ella LjungdellD10 (8)15:22+2:2712:48
4Mikael NordquistH50 (6)19:41+3:318:12
4Pinar BasolD40 (7)21:05+2:068:47
4Axel BalckH14 (5)14:26+1:127:35
5Frida LordD12 (5)47:42+35:4031:48
5Albin PerssonH12 (9)16:48+2:5611:12
5Tomas CarlssonH50 (6)23:51+7:419:56
5Meja HelgarsD10 (8)16:52+3:5714:03
5Helena FalkD40 (7)21:42+2:439:02
6Elliot LjungdellH12 (9)17:09+3:1711:26
6Ella HallstenD10 (8)20:33+7:3817:07
6Anna HolmströmD40 (7)25:57+6:5810:48
7Dagny IkoD10 (8)20:47+7:5217:19
7Viktoria HedenlundD40 (7)27:37+8:3811:30
7Erik BalckH12 (9)17:40+3:4811:46
8Gustaf MonellH12 (9)24:34+10:4216:22
8Lovisa NederheimD10 (8)21:59+9:0418:19
Deniz BasolH12 (9)ej godkänd
Oskar NederheimH50 (6)ej godkänd
Erik SjölanderH10 (5)ej godkänd
Erik NederheimH14 (5)ej godkänd
Fredrika NordquistD16 (1)ej start
Anton ThermaeniusH10 (5)ej start
Gustaf HofstedtH16 (3)ej start
Johan LindqvistH21 (3)ej start
Axel MålargårdH21 (3)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser