Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gävletrampen MTBO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gävletrampen MTBO
Arrangörsorganisation: Gävle OK
Datum: tisdag 6 augusti 2019

Bana A 4km

4 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Lena TynongGävle OK41:199:50
Inger BorgOckelbo OKutgått
Annie LavigneGävle OKutgått

Bana B 6km

6 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie AndrénKvarnsvedens GOIF OK1:00:349:46
2Maria HållströmGävle OK1:05:28+4:5410:33

Bana C 8km

7 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias BorgGävle OK1:01:077:50
2Helen WalfridssonGävle OK1:11:35+10:289:10
3Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:11:37+10:309:10
4Inge PerssonOckelbo OK1:16:26+15:199:47
5Christine SisellGävle OK1:18:31+17:2410:03
6Anna LusthGävle OK1:20:08+19:0110:16
7Maria ÖstringGävle OK1:20:12+19:0510:16
8Mikael SilverGävle OK1:27:46+26:3911:15
Anna BerggrenGävle OKej godkänd
Pernilla ErikssonGävle OKutgått

Bana D 10km

10 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer MorellOK Kåre52:315:11
2Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK52:32+0:015:12
3Felix SilverGävle OK54:41+2:105:24
4Jonas HolmgrenOK Hammaren57:15+4:445:40
5Erik SisellGävle OK59:46+7:155:55
6Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK1:00:15+7:445:57
7Isak BerggrenGävle OK1:00:53+8:226:01
8Dan NorinGävle OK1:01:33+9:026:05
9Stellan TäckOK Hammaren1:01:59+9:286:08
10Richard HejdenbergGävle OK1:06:27+13:566:34
11Torbjörn BlomValbo AIF1:08:55+16:246:49
12Peter MathisenGävle OK1:12:26+19:557:10
13David BomanGävle OK1:12:37+20:067:11
14Per LeidevallDomnarvets GOIF1:12:51+20:207:12
15Karl-Olof BorgOckelbo OK1:17:59+25:287:43
16Simon BergrothGävle OK1:26:07+33:368:31
Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Rasmus TäckOK Hammarenej godkänd
Kent OhlssonGävle OKej godkänd
Sven PerssonÅrsunda IFutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser