Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna 22 aug

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna 22 aug
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: torsdag 22 augusti 2019

Klasser: Visa alla | Ultrakort | Kort | Mellan | Lång

Ultrakort

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tage AbrahamssonRånäs OK45:2721:38
2Börje HolmgrenVallentuna-Össeby OL47:34+2:0722:39
3Ragnar AnderssonHäverödals SK57:26+11:5927:20
4Pia VikströmTäby OK1:04:29+19:0230:42
5Alf PerssonOK Österåker1:08:30+23:0332:37
6Yvonne RoosAttunda OK1:13:14+27:4734:52
7Sivert SöderbärgOK Roslagen1:15:27+30:0035:55
8Vera LarboTurebergs IF SOK1:31:21+45:5443:30
Anders ErikssonEnebybergs IFej godkänd

Kort

2 700 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne-Christine SchunnessonAttunda OK30:4811:24
2Lars Olavi PeldanEnebybergs IF33:30+2:4212:24
3Dietrich von RosenVallentuna-Össeby OL36:29+5:4113:30
4Gunnar KvarnerudLänna IF36:59+6:1113:41
5Bengt-Göran StjernaLänna IF38:33+7:4514:16
6Rolf AnderssonRimbo SOK38:57+8:0914:25
7Ulf CarnbyTäby OK39:03+8:1514:27
8Ola BlomdinVallentuna-Össeby OL40:44+9:5615:05
9Lennart JanssonHäverödals SK43:10+12:2215:59
10Anna-Stina NyströmLänna IF44:26+13:3816:27
11Thomas HoffRimbo SOK44:37+13:4916:31
12Christer SolbreckLånghundra IF44:47+13:5916:35
13Bo WestlingHäverödals SK45:27+14:3916:50
14Jan-Olof MalmSigtuna OK46:46+15:5817:19
15Curt LindgrenOK Roslagen46:57+16:0917:23
16Conny OlssonHäverödals SK48:34+17:4617:59
17Roine MattssonHäverödals SK48:38+17:5018:00
18Åke LinderothSundbybergs IK50:06+19:1818:33
19Björn ErikssonOK Roslagen50:43+19:5518:47
20Karl Henrik LovangIF Thor50:52+20:0418:50
21Kurt BoströmOK Linné51:08+20:2018:56
22Stig LarssonLänna IF51:44+20:5619:09
23Torbjörn JohanssonUpsala IF52:42+21:5419:31
24Margaretha NyströmLänna IF53:19+22:3119:44
25Lars RoosAttunda OK54:25+23:3720:09
26Lars-Olov AnderssonSigtuna OK54:26+23:3820:09
27Eva von HeijneSigtuna OK56:07+25:1920:47
28Kristina ErikssonLänna IF57:43+26:5521:22
29Olov JanssonHäverödals SK58:21+27:3321:36
30Torbjörn KlangLänna IF1:02:10+31:2223:01
31Ann-Marie GrankvistVäsby OK1:05:11+34:2324:08
32Lena JohnssonRånäs OK1:07:41+36:5325:04
33Evert SandahlTäby OK1:09:20+38:3225:40
34Bengt FahlinIBM Club Sweden1:25:38+54:5031:42
Margareta WallénTäby OKej godkänd
Göran AnderssonTäby OKej godkänd
Zoe KarantzasKlubblösutgått

Mellan

3 500 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK32:159:12
2Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL36:01+3:4610:17
3Leif NordlundLänna IF38:33+6:1811:00
4Sven HedmanAttunda OK39:36+7:2111:18
5Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL42:16+10:0112:04
6Göran LarboAttunda OK43:10+10:5512:20
7Gerhard LilliestiernaOK Roslagen43:25+11:1012:24
8Eddie BjärrenholtRånäs OK44:21+12:0612:40
9Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL45:58+13:4313:08
10Stig LöfgrenAttunda OK47:42+15:2713:37
11Birgitta KlangLånghundra IF48:49+16:3413:56
12Leif NordinTurebergs IF50:08+17:5314:19
13Ewa NordlundLänna IF51:02+18:4714:34
14Kerstin RosengrenAttunda OK52:15+20:0014:55
15Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL53:08+20:5315:10
16Bengt FribergJärfälla OK54:08+21:5315:28
17Willy LjungdellTäby OK58:25+26:1016:41
18Lars WestinVallentuna-Össeby OL59:13+26:5816:55
19Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL59:29+27:1416:59
20Ulf ÅströmOK Roslagen1:03:20+31:0518:05
21Ove ForsbergTurebergs IF SOK1:08:49+36:3419:39
22Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:20:25+48:1022:58
23Håkan BoijeAttunda OK1:20:49+48:3423:05
Per-Johan JanssonLänna IFej godkänd
Leif MörkforsJärfälla OKej godkänd

Lång

4 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK40:028:53
2Martina TichovskySK Praga41:15+1:139:10
3Hana TichovskaSK Praga42:13+2:119:22
4Jonathan AlmJärfälla OK42:33+2:319:27
5Mats HerbertTäby OK43:35+3:339:41
6Thomas JanssonOK Roslagen43:48+3:469:44
7Simon JagerKlubblös44:00+3:589:46
8James BrewisLänna IF48:05+8:0310:41
9Lars GrankvistTäby OK54:47+14:4512:10
10Anders HolmqvistSnättringe SK55:54+15:5212:25
11Jan NylundMariestads FK1:00:58+20:5613:32
12Björn LindgrenOK Österåker1:05:49+25:4714:37
13Eva ElnerudSigtuna OK1:08:01+27:5915:06
14Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OF1:08:58+28:5615:19
Per-Johan VikforsOK Österåkerej godkänd
Leif ÅkerblomOK Österåkerej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser