Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Värmlandsserien MTBO 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värmlandsserien MTBO 6
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: måndag 12 augusti 2019

Damer 3 km

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna ErikssonOK Älgen22:337:46
2Ann-Sofie HultsvedOK Tyr25:29+2:568:47

Damer 5 km

5 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth CelanderKristinehamns OK40:488:09
2Ida NylinDegerfors OK41:28+0:408:17
3Elin LundkvistOK Tyr46:54+6:069:22
4Emelie ForslundKristinehamns OK56:53+16:0511:22

Damer 8 km

7 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin JohanssonVästvärmlands OK1:00:167:43
2Marina ThybergVästvärmlands OK1:01:44+1:287:54
3Marie AlfredssonOK Tyr1:04:09+3:538:13
4Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:16:40+16:249:49
5Stina BacklundOckelbo OK1:21:40+21:2410:28

Herrar 3 km

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Erik BrodinKristinehamns OK23:488:12
2Hjalmar HögsellKristinehamns OK23:55+0:078:14
3Sture HögsellKristinehamns OK32:17+8:2911:07

Herrar 5 km

5 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak HolmgårdKils OK33:556:47
2Åke KappelOK Tyr39:22+5:277:52
3Georg LönnbergKristinehamns OK44:43+10:488:56
4Joel HolmgårdKils OK46:08+12:139:13
5Oskar ErikssonOK Älgen47:19+13:249:27
6Bernth AxelssonVästvärmlands OK49:30+15:359:54
7Andreas LönnbergKristinehamns OK1:05:10+31:1513:02
8Antimo AnderssonKristinehamns OK1:19:36+45:4115:55
9Klas AnderssonKristinehamns OK1:19:39+45:4415:55
Lars AnderssonOK Tyrej godkänd

Herrar 8 km

7 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar JohanssonVästvärmlands OK40:175:09
2Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK42:57+2:405:30
3Ronnie PetterssonHaninge SOK48:49+8:326:15
4Stefan WennbergSkattkärrs SOK49:22+9:056:19
5Anders JohanssonVästvärmlands OK49:32+9:156:21
6Johan LövgrenDegerfors OK51:13+10:566:33
7Matias JonssonSkattkärrs SOK56:43+16:267:16
8Erik ErikssonOK Älgen58:40+18:237:31
9Jonas BergenfurSkattkärrs SOK58:52+18:357:32
10Ulf MellerdalKils OK1:01:24+21:077:52
11Markus JohnssonSkattkärrs SOK1:02:20+22:037:59
12Rickard KristofferssonKristinehamns OK1:03:52+23:358:11
13Martin ZanderKlubblös1:04:32+24:158:16
14Robert AmbjörnssonOK Tyr1:05:24+25:078:23
15Lars HolmgårdKils OK1:05:47+25:308:26
16Patrik NyströmKristinehamns OK1:07:27+27:108:38
17Pär ErikssonKristinehamns OK1:19:39+39:2210:12
18Marcus LekmanKristinehamns OK1:25:34+45:1710:58
Lars-Ola WesterlundLustens OKej godkänd
Anders ForsbergOK Tyrutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser