Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Skärmjakten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärmjakten
Arrangörsorganisation: Årsunda IF
Datum: torsdag 8 augusti 2019

Nybörjare 2 km

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker KjellmanStorviks IF20:5610:28

Lätt 2,5 km

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam EngstrandStorviks IF18:427:32
2Arvid KjellmanStorviks IF21:59+3:178:51
3Oskar WennbergStorviks IF23:27+4:459:27

Medel 2,5 km

2 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola KarlssonStorviks IF24:429:48
2Ove ÅbergStorviks IF25:22+0:4010:03
3Kenneth LarssonOK Enen26:11+1:2910:23
4Lasse HolmStorviks IF26:48+2:0610:38
5Nilla EnquistOK Hammaren36:29+11:4714:28
6Anders PerssonOK Hammaren39:49+15:0715:48
7Anna-Greta DanielssonOK Hammaren53:46+29:0421:20

Medel 3,5 km

3 540 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vigor KjellmanStorviks IF26:047:21
2Anton EngstrandStorviks IF28:48+2:448:08
3Kjell ViklundHofors OK29:56+3:528:27
4Karin JohanssonOK Hammaren30:02+3:588:29
5Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF30:13+4:098:32
6Rolf KullaValbo AIF32:35+6:319:12
7Erika BlixtOK Hammaren33:23+7:199:25
8Sune ÅkessonOckelbo OK33:37+7:339:29
9Ulf WetterÖsterfärnebo IF34:18+8:149:41
10Torbjörn DanielssonOK Hammaren35:35+9:3110:03
11Östen ErikssonAvesta OK36:33+10:2910:19
12Lisa HillbergHofors OK38:20+12:1610:49
13Anders AlplingValbo AIF38:22+12:1810:50 Ladda ner rutt i gpx-format
14Gunlis LarssonOK Enen39:53+13:4911:15
15Maria EnquistOK Hammaren44:31+18:2712:34
16Anna WennbergStorviks IF46:14+20:1013:03
17Lars BengtssonÅrsunda IF47:09+21:0513:19
18Annika GillgrenGävle OK54:05+28:0115:16
19Kurt SandströmSkutskärs OK54:10+28:0615:18
20Rose NybergGävle OK56:32+30:2815:58
21Viktor K-SvedbergOK Hammaren1:05:45+39:4118:34
22Satu KettunenOK Hammaren1:05:57+39:5318:37

Medel 5 km

5 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel Börjesson ErikssonStorviks IF28:125:35
2Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna30:21+2:096:00
3Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna30:33+2:216:02
4Bo BörjessonStorviks IF33:17+5:056:35
5Elias DanielssonOK Hammaren34:00+5:486:43
6Mathias DanielssonOK Hammaren34:04+5:526:44
7Sven PerssonÅrsunda IF37:48+9:367:29
8Lena BernhardssonÅrsunda IF39:39+11:277:51
9Emma BlixtOK Hammaren40:37+12:258:02
10Per LidströmOK Hammaren41:16+13:048:10
11Hanna HodinÅrsunda IF42:37+14:258:26
12Linda SvenssonGävle OK43:16+15:048:34
13Ola HedinOK Hammaren43:45+15:338:39
14Laila IngelssonOK Hammaren44:31+16:198:48
15Peter LarssonÅrsunda IF45:04+16:528:55
16Caroline FaithfulValbo AIF45:11+16:598:56
17Roland JanssonOK Linné45:57+17:459:05
18Daniel StåhlOK Hammaren46:08+17:569:08
19Tony StåhlJärbo OK50:47+22:3510:03
20Ingela BengtssonÅrsunda IF1:00:15+32:0311:55

Medel 7,5 km

7 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF36:184:46
2Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK40:04+3:465:15
3Jonatan SöderbergGävle OK49:31+13:136:30
4Emma BengtssonÅrsunda IF55:08+18:507:14
5Torbjörn BlomValbo AIF55:52+19:347:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser